Data: 10.11.2012 r.
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - Westwood, Bannan, Ireland (El Ahmad 79'), Weimann (Holman 81'), Agbonlahor - Benteke

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Smalling, Evra - Valencia, Carrick, Scholes (Cleverley 71') - Young (Hernandez 46'), Rooney (Anderson 79'), Van Persie

W rozgrywanym na Villa Park meczu pomiędzy Aston Villą a Manchesterem United, wicemistrzowie Anglii po niesamowitej pogoni wygrali 3-2. Oba gole dla gospodarzy strzelił Weimann, natomiast dla United trafiał dwukrotnie Hernandez oraz Vlaar (gol samobójczy).

Od początku spotkania Manchester United rzucił się zaciekle na rywala. W 3. minucie kąśliwie głową uderzał Michael Carrick, ale Guzan nie dał się zaskoczyć. 120 sekund później swych sił spróbował z kolei Ashley Young, lecz i tym razem tylko na strachu w sektorze fanów Villans się skończyło.

W 8. minucie bardzo niebezpiecznie piłkę w pole karne Diabłów wrzucał piłkę Barry Bannan. Chwilę potem przed dobrą szansą stanął Benteke. Napastnika gospodarzy ubiegł jednak w ostatnim momencie Young.

Po kilkudziesięciu minutach niegroźnej wymiany ciosów Aston Villa znów przycisnęła United. Wpierw w 33. minucie z dystansu uderzał Steven Ireland, a następnie znów Banann dobrą wrzutką chciał zaskoczyć rywali.

W doliczonym czasie gry Villi udało się w końcu wyjść na prowadzenie. Autorem pierwszego gola został Andreas Weimann, który wykorzystując dobre podanie od Benteke uderzył piłkę mocno pod poprzeczkę bramki De Gei. Hiszpański golkiper wicemistrzów Anglii był w tej sytuacji bez szans.

W 50. minucie na tablicy świetlnej widniał już wynik 2-0. Kolejne trafienie zaliczył Weimann, pakując piłkę niemal do pustej bramki przyjezdnych. W 58. minucie Manchester United złapał kontakt z Villą. Wyśmienity cross Paula Scholesa na gola zamienił Javier Hernandez. Meksykanin najpierw wbił się w pole karne The Villans, a następnie celnym strzałem po ziemi posłał futbolówkę pod nogą Guzana.

W 60. minucie bliski oddania strzału w polu karnym gospodarzy był Paul Scholes. Anglika umiejętnie blokowali jednak defensorzy Aston Villi. W 63. minucie na tablicy świetlnej widniał już wynik 2-2. Czwartą bramkę w spotkaniu zdobył... Ron Vlaar, od którego nieszczęśliwie odbiła się piłka po strzale Hernandeza.

W 65. kolejnego gola dla United mógł zdobyć Wayne Rooney. Strzał Anglika końcami palców wybronił jednak Guzman. Minutę później Andreas Weimann mógł skompletować hat-tricka, lecz potężny strzał głową Austriaka zatrzymał De Gea.

W 72. minucie gospodarzy uratowała poprzeczka, kiedy to piekielnie mocno uderzał Robin van Persie. Minutę później podopieczni Paula Lamberta znów mogli mówić o sporym szczęściu gdy strzał van Persiego po raz kolejny zatrzymał się na poprzeczce.

W 86. minucie Javier Hernandez zdobył zwycięskiego gola, świetnym szczupakiem zmuszając do kapitulacji Guzana. W doliczonym czasie gry Villa próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-2.