33' Romelu Lukaku
43' Eric Bailly
53' Romelu Lukaku
60' Antonio Valencia
87' Anthony Martial
90+ Paul Pogba
Pablo Zabaleta 51'
Angelo Ogbonna 65'
Godzina: 17:00
Data: 13.08.2017 r.

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Blind – Matić, Pogba, Mata (Fellaini 75'), Mychitarian (Lingard 90'), Rashford (Martial 79') – Lukaku

West Ham United: Hart – Zabaleta, Reid, Ogbonna, Masuaku (Creswell 81') – Noble (Rice 61'), Obiang, Fernandes (Sakho 60'), Arnautović, Ayew – Chicharito

Manchester United w świetnym stylu rozpoczął sezon 2017/2018 w Premier League. Czerwone Diabły po bardzo dobrym spotkaniu pokonały na Old Trafford ekipę West Hamu United 4:0 (1:0). Dwie bramki zdobył Romelu Lukaku, a po jednym trafieniu dołożyli Anthony Martial i Paul Pogba.

Jose Mourinho nie zaskoczył kibiców wyjściowym składem na pierwszy mecz nowego sezonu. Ligowe debiuty w barwach Czerwonych Diabłów zanotowali Nemanja Matić i Romelu Lukaku. W kadrze meczowej zabrakło natomiast miejsca dla Victora Lindelofa.

Manchester United szybko zaczął dyktować warunki meczu na Old Trafford. Piłkarze Mourinho mieli jednak problem z przedarciem się przez gęsto ustawioną defensywę Młotów. Przewaga United w posiadaniu piłki momentami sięgała nawet 84%.

Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia byli w 26. minucie. Kapitalnym podaniem nad linią obrońców popisał się Paul Pogba. Piłkę ładnie przyjął Juan Mata, wyłożył ją na piąty metr do Romelu Lukaku, ale Belga w ostatniej chwili ubiegł Angelo Ogbonna.

W 33. minucie defensywa West Hamu była już bezradna. Akcję dobrym przechwytem na własnej połowie zainicjował Matić. Piłkę pod pole karne Młotów podciągnął Marcus Rashford, wypuścił w uliczkę Romelu Lukaku, a ten strzałem z lewej nogi z ośmiu metrów w krótki róg nie dał szans Joe Hartowi. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i w taki sposób Lukaku zdobył swoje premierowe trafienie w Premier League w diabelskich barwach.

Po zdobytym golu Manchester United grał bardzo pewnie, ale niewiele brakowało, aby w doliczonym czasie gry goście doprowadzili do remisu. Po ładnej akcji Marka Noble’a i Javiera Hernandeza w dogodnej pozycji znalazł się Andre Ayew. Uderzył bardzo mocno z około 16 metrów i gdyby nie kapitalna interwencja Davida de Gei, mielibyśmy remis.

Czerwone Diabły mogły znakomicie rozpocząć drugą połowę. Pogba ładnie opanował piłkę w środkowej strefie boiska, podał do Rashforda, ten wygrał pojedynek biegowy z zawodnikiem West Hamu, ale z ostrego kąta posłał piłkę obok bramki.

Zdecydowanie lepiej ustawiony celownik miał w niedzielę Romelu Lukaku. W 52. minucie belgijski snajper po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem Lukaku wykorzystał znakomite dośrodkowanie Henricha Mychitariana z rzutu wolnego i strzałem głową z sześciu metrów w długi róg zaskoczył Harta.

Drugi gol nie sprawił, że Manchester United skoncentrował się na obronie wyniku. Tempo spotkania nadal było bardzo wysokie. W 59. minucie bliscy bramki kontaktowej byli goście. Marko Arnautović wygrał pojedynek powietrzny na jedenastym metrze z Daleyem Blindem, uderzył piłkę głową, a futbolówka prześlizgnęła się po poprzeczce bramki De Gei.

Czerwone Diabły odpowiedziały strzałami Rashforda i Mychitariana. Efektowna, bo po dobrym dryblingu, była zwłaszcza próba ormiańskiego pomocnika zza pola karnego.

Rashford w niedzielne popołudnie miał wyraźną ochotę na wpisanie się na listę strzelców. W 65. minucie wypracował sobie dobrą sytuację w narożniku pola karnego, uderzył potężnie w długi róg, ale piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wróciła na plac gry.

W 71. minucie Daley Blind był bliski zdobycia bramki kolejki. Juan Mata uruchomił na prawym skrzydle Antonio Valencie, ten zagrał długą piłkę na daleki słupek, tam Holender uderzył ją z woleja, futbolówka poszła w kozioł, ale przeleciała nieznacznie nad poprzeczką bramki West Hamu.

W ostatniej fazie meczu tempo spotkania nieco spadło. Menadżerowie obu drużyn zaczęli dokonywać zmian. Na placu gry pojawił się m.in. Anthony Martial. Francuz raz po raz dawał się we znaki Pablo Zabalecie.

W 87. minucie Martial dobił West Ham. Francuz wkleił się w linię obrony Młotów, dostał świetne podanie od Mychitariana, a następnie z dziesięciu metrów strzałem po ziemi nie dał szans Hartowi.

Nie był to jednak koniec strzelania na Old Trafford! W 90. minucie po zagraniu Martiala na listę strzelców wpisał się Paul Pogba. Francuz mocno i precyzyjnie uderzył zza pola karnego.