Godzina: 17:05
Data: 24.04.2004 r.

Man Utd: Howard - P.Neville, Ferdinand, Brown, Heinze (Ronaldo 38') - Fletcher (Kleberson 60'), Keane (Silvestre75'), Fortune, Giggs - Smith, Rooney

Newcastle: Given - Carr, Boumsong, O'Brien, Elliott - Milner, Ambrose, Ramage (Robert 82'), N'Zogbia - Shearer (Kluivert 67'), Ameobi

Los chciał żeby drużyny Manchesteru United i Newcastle United spotkały się ze sobą dwa razy w niewielkim odstępie czasu. Jak wiemy tydzień temu zawodnicy Manchesteru pokonali wysoko „Sroki” w Cardiff w ramach FA Cup i dzięki tej wygranej awansowali do finału. Dziś w niedzielne popołudnie podopieczni Sir Alexa Fergusona walczyli z Newcastle o ligowe punkty. W składzie na dzisiejszy mecz zabrakło od pierwszych minut Paula Scholesa i Cristiano Ronaldo. Nie zagrał też Ruud van Nistelrooy, a zastąpił go Alan Smith, który był dziś pomocnikiem Waynea Rooneya. Zapraszam do lektury poniższej relacji.

Pierwsze minuty spokojne w wykonaniu naszych pupili. W 3 minucie pierwsza akcja Newcastle ale strzał Ameobiego broni bez kłopotów Tim Howard. W odpowiedzi United wywalczyli rzut rożny. W 7 minucie Ryan Giggs oddaje ładny strzał na bramkę Givena ale ten broni na raty. Walijczyk uderzał z ok. 30 metrów. Chwilę później próba podania do Heinze do Smitha ale czujni obrońcy gości. Gracze Manchesteru byli stroną która przeważała, po kwadransie gry dał o sobie znać Shearer ale jego uderzenie mija lewy słupek Howarda.

W 17 minucie ładna akcja Keano, Roy podaje prostopadle do Rooneya, ten mija obrońcę i uderza na bramkę. Na szczęście Newcastle, uderzenie z trudem broni Given i wybija piłkę na róg. Trzy minuty później uderzenie zza pola karnego także w wykonaniu Rooneya ale obok słupka. W 23 minucie akcja pod bramką Howarda ale dośrodkowanie przecina Ferdinand i wyprowadza kolejny atak.

W 27 minucie meczu drogę do siatki bramki strzeżonej przez Tima Howarda znalazł Ambrose. Zawodnik Newcastle United wykorzystał błąd Tima i całej defensywy United. W tym momencie Manchester przegrywał 0:1 i wynik ten różnił się od tego z półfinału FA Cup.

Gracze Sir Alexa szybko chcieli się podnieść ale dośrodkowanie Giggsa wyłapane przez Givena. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry na boisko pada Heinze. Argentyńczyk nabawił się chyba jakiegoś urazu. Kontuzja była na tyle poważna że Ronaldo zastąpił Gabriela. Chwilę po wejściu Ronaldo na boisko, akcja Rooneya który nieprzepisowo zatrzymany i żółtą kartą upomniany został Carr.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzelec bramki Ambrose próbował podwyższyć na 2:0 ale w porę interweniował Howard. Do końca pierwszych 45 minut United rozgrywali atak pozycyjny który jednak nie przyniósł oczekiwanych efektów i tak po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1.

Drugą połowę United zaczęli pewnie. Już na początku ostra walka Smitha z rywalem w wyniku czego podaje do Fortune’a którego podanie przecięte przez obrońców gości. W 54 minucie meczu rajd Ronaldo zakończony niestety niecelnym dośrodkowaniem. Wcześniej Rooney został ukarany żółtym kartonikiem za atak na nogi Carr’a.

Klika minut później a dokładniej w 57 minucie meczu Wayne Rooney zdobywa bramkę dla Manchesteru United. Młody Anglik popisał się pięknym uderzeniem z 30 metrów i nie dał szans Givenowi. Było 1:1

Po rozpoczęciu natychmiastowy atak Newcastle a w roli głownej Ameobi. W 60 minucie na boisku pojawił się Kleberson który zastąpił zmęczonego i powracającego po kontuzji Fletchera. W 63 minucie korner dla gości ale uderzenie głową Shearera minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Giggs na minimalnym spalonym.

Widać było że po zdobyciu bramki United częściej przebywali przy piłce a kolejne ataki Ronaldo i Giggsa sprawiały co raz więcej kłopotów obronie Newcastle. W 69 minucie gry po jednym z dośrodkowań Giggsa minimalnie z piłką minął się Smith. Cztery minuty później dobra akcja Klebersona ale ten z dogodnej pozycji nie trafia nawet w bramkę.

Na kwadrans przed końcem spotkania, prowadzenie obejmuje Manchester United. Strzelcem bramki Wes Brown. Obrońca „Czerwonych Diabłów” wykorzystał dośrodkowanie Giggsa i strzałem głową pokonał Givena.

Tuż po rozpoczęciu zmiana w szeregach United, Sir Alex wzmocnił defensywę i wprowadził Silvestre za Keano. 60 sekund później sztuczka techniczna Ronaldo, jednak przy piłce Newcastle. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, akcja Giggsa i Walijczyk został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońców gości.

Na 5 minut przed końcem strzał Smitha zablokowany. W końcówce jeszcze strzał Carra ale wysoko nad bramką. Mało brakowało a Alan Smith nabawiłby się kontuzji, jeden z obrońców uderzył go w głowę. I chwilę później kolejny faul na Alanie, tym razem Elliot. Do końca nic już jednak się nie zmieniło i Manchester United zdobył trzy