Data: 04.04.2024 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Petrović – Gusto (Gilchrist 75'), Disasi (Chalobah 75'), Badiashile, Cucurella – Caicedo (Chukwuemeka 71'), Fernandez – Palmer, Gallagher (Madueke 89'), Mudryk (Sterling 71') – Jackson

Manchester United: Onana – Dalot, Varane (Evans 46' (Kambwala 65')), Maguire, Wan-Bissaka – Mainoo, Casemiro (McTominay 75') – Antony, Fernandes, Garnacho (Mount 85') – Hojlund (Rashford 65')

Manchester United przegrał z Chelsea 3:4 (2:2) w 31. kolejce Premier League. Czerwone Diabły na Stamford Bridge odrobiły stratę 0:2 i prowadziły 3:2, by po szalonej końcówce ostatecznie przegrać spotkanie w Londynie...

Choć Manchester United i Chelsea nie walczą w sezonie 2023/2024 o najwyższe cele, to oczekiwania wobec czwartkowego spotkania były spore. Mecz na Stamford Bridge nie rozczarował kibiców.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze The Blues, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie. Malo Gusto dograł piłkę z prawego skrzydła, ta po drodze odbiła się od nogi Raphaela Varane’a i trafiła do Conora Gallaghera. 24-latek strzelił między nogami Casemiro i zaskoczył Andre Onanę.

Manchester United nie potrafił zareagować na szybko straconą bramkę. W 18. minucie sytuacja piłkarzy Erika ten Haga ze złej zrobiła się beznadziejna. Faul w polu karnym Czerwonych Diabłów zanotował Antony, który trącił w szesnastce Marca Cucurellę. Arbiter wskazał na jedenastkę, a tę na bramkę zamienił Cole Palmer.

W 25. minucie Chelsea miała kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia. Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek posłał Gallagher, a akcję strzałem głową zamknął Axel Disasi. Na szczęście dla Czerwonych Diabłów uderzenie było niecelne.

Kiedy wydawało się, że Chelsea ma mecz pod kontrolą, to w 34. minucie idealną sytuację Czerwonym Diabłom sprezentował Moises Caicedo. Ekwadorczyk źle wycofał piłkę do kolegi, tę przejął Alejandro Garnacho i ruszył na bramkę londyńczyków. Argentyńczyk sprytnym strzałem pokonał Djordje Petrovicia i zdobył gola kontaktowego.

Pięć minut później na Stamford Bridge było już 2:2! Manchester United przeprowadził bardzo składną akcję. Antony dobrym podaniem zmienił stronę ataku i zagrał do Garnacho. Argentyńczyk zostawił piłkę Diogo Dalotowi, ten dostrzegł wbiegającego na dalszy słupek Bruno Fernandesa, który strzałem głową z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Nie był to koniec emocji w pierwszej połowie na Stamford Bridge. W doliczonym czasie gry znakomitą sytuację mieli londyńczycy. Chelsea przeprowadziła szybką kontrę, w finalnym etapie akcji Palmer zagrał do Gallaghera, ten oddał strzał z ostrego kąta z bliskiej odległości, ale trafił w słupek. Na przerwę drużyny zeszły przy stanie 2:2, co zwiastowało duże emocje po zmianie stron.

Erik ten Hag w przerwie został zmuszony do dokonania jednej zmiany. Kontuzjowanego Raphaela Varane’a zastąpił Jonny Evans. Druga połowa rozpoczęła się od ataków od bramki do bramki. Szybko niezłe sytuacje strzeleckie mieli Bruno Fernandes i Harry Maguire. Chelsea odpowiedziała zablokowanym uderzeniem Cole’a Palmera.

W 53. minucie dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Onana, który powstrzymał mocne uderzenie Jacksona. Po chwili na bramkę The Blues ruszyła błyskawiczna kontra. Hojlund zagrał do lepiej ustawionego Fernandesa, ten uderzył z lewej nogi bardzo niecelnie. Tempo meczu na Stamford Bridge musiało się podobać, bo drużyny atakowały bez wytchnienia. W 58. minucie Onana w dobrym stylu powstrzymał mocny strzał Palmera.

W 67. minucie Manchester United objął prowadzenie! Akcję dobrym podaniem do Antony’ego napędził Marcus Rashford. Brazylijczyk zewnętrzną częścią stopy zagrał idealną piłkę na jedenasty metr do rozpędzonego Alejandro Garnacho, a Argentyńczyk strzałem głową zaskoczył wychodzącego z bramki Petrovicia. Czerwone Diabły wróciły z dalekiej podróży!

W końcówce spotkania to Chelsea szukała za wszelką cenę trafienia wyrównującego stan rywalizacji. Manchester United umiejętnie odpierał ataki The Blues do szóstej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy w pole karne Czerwonych Diabłów wpadł Noni Madueke i został sfaulowany przez Diogo Dalota. Sytuację analizował jeszcze VAR, ale potwierdził decyzję arbitra. Do piłki podszedł Cole Palmer i doprowadził do remisu.

Nie był to koniec strzelania na Stamford Bridge. Chwilę później Chelsea miała rzut rożny, strzał na bramkę Andre Onany oddał Cole Palmer, futbolówka odbiła się od Scotta McTominaya i wpadła do siatki. The Blues wygrali szalone spotkanie 4:3...