-
Data: 11.02.2017 r.

Manchester United: De Gea - Blind, Bailly, Smalling, Valencia - Pogba, Herrera - Martial (Rashford 80'), Mkhitaryan (Lingard 89'), Mata (Fellaini 72') - Ibrahimović

Watford: Gomes - Britos Cabrera (Janmaat 46'), Kaboul, Prodl, Cathcart, Holebas - Zarate (Okaka 74'), Capoue, Cleverley, Niang - Deeney

Manchester United pokonał Watford 2:0 (1:0) w meczu 25. kolejki Premier League. Podopieczni Jose Mourinho, dzięki trafieniom Juana Maty i Anthony'ego Martiala, odnieśli drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Czerwone Diabły dominowały przez całe spotkanie i w pełni zasłużyły na trzy punkty.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Leicester City, zawodnicy United byli wyraźnie podbudowani. Od początku pokazywali, że wyciągnęli wnioski z wyjazdu na King Power Stadium i tym razem od razu ruszyli do ofensywy, nie dając rywalom szans na rozwinięcie skrzydeł. W pierwszym kwadransie gry dobre okazje do zdobycia gola mieli Zlatan Ibrahimović, Juan Mata, Henrich Mychitarian i Anthony Martial.

W kolejnym kwadransie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Paul Pogba. Francuz uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć brazylijskiego golkipera Watfordu, ale Gomes dwukrotnie był górą. W 24. minucie Diabły, po szybko rozegranym rzucie wolnym, w końcu umieściły piłkę w siatce, ale gol ten nie został uznany przez Roberta Madleya, który wcześniej nie dał piłkarzom sygnału do rozpoczęcia gry. Kilka chwil później po ładnej akcji Blinda na bramkę uderzał Herrera, ale Bask przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Gospodarze mieli ogromną przewagę i jasne było, że wkrótce obejmą prowadzenie. Stało się to w 32. minucie za sprawą Juana Maty. Hiszpan wykorzystał dogranie Anthony'ego Martiala i celnym strzałem umieścił piłkę w bramce Gomesa!

Pomimo tego, że United próbowali podwyższyć wynik, to do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Jose Mourinho mógł jednak zejść do szatni bardzo zadowolony, bo jego zespół miał ogromną przewagę nad przeciwnikiem i powinien prowadzić wyżej. Niestety dobra dyspozycja Gomesa oraz brak skuteczności sprawiły, że na tablicy wyników widniało 1-0.

Początek drugiej części spotkania pokazał, że Manchester United nie ma zamiaru zwalniać tempa. Wkrótce po wznowieniu gry rajd na skrzydle przeprowadził Martial, ale zabrakło mu udanego wykończenia. Szczęścia próbował również Ibrahimović, jednak Szwed miał problemy z oddaniem groźnego strzału.

Na szczęście Zlatan pokazał, że przydaje się nie tylko pod bramką rywali. Po godzinie gry podaniem z pierwszej piłki obsłużył Anthony'ego Martiala. Po krótkim biegu Francuz oddał strzał na krótki słupek bramki Gomesa i podwyższył wynik na 2-0!

Po drugim golu nieco śmielej zaczęli poczynać sobie goście. Z ich akcji jednak niewiele wynikało, a od czasu do czasu nadziewali się na kontry zawodników United. Niestety gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilka minut, ale w końcu podopieczni Mourinho zdołali znowu zaczęli dominować. Najlepszą szansę do zdobycia bramki miał Mychitarian, ale jego uderzenie zatrzymał dobrze dysponowany Gomes. Na drugim biegunie był Ibrahimović, który wciąż nie mógł się odnaleźć i marnował kolejne sytuacje.

Do końca spotkania United próbowali podwyższyć rezultat, ale bezskutecznie. Zwycięstwo pozostaje jednak zwycięstwem, a ponadto pozwala, przynajmniej na kilka godzin, awansować na piąte miejsce w tabeli! Pozostaje mieć nadzieję, że Czerwone Diabły w dalszym ciągu będą piąć się w górę i wkrótce znajdą się w TOP4.