Godzina: 16:00
Data: 24.02.2024 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Maguire, Lindelof (Antony 90’) – Casemiro (McTominay 54'), Mainoo (Diallo 80') – Garnacho, Fernandes, Rashford – Forson (Eriksen 54')

Fulham: Leno – Castagne, Adarabioyo, Baasey, Robinson – Reed (Traore 76'), Lukic – Wilson (Diop 81'), Pereira (Cairney 68'), Iwobi – Muniz

Manchester United przegrał z Fulham 1:2 (0:2) w 26. kolejce Premier League. Czerwone Diabły doznały pierwszej porażki w 2024 roku. The Cottagers wygrali natomiast na Old Trafford po raz pierwszy od 15 lat.

Erik ten Hag został zmuszony dokonać dwóch zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do spotkania z Luton Town (2:1). Miejsce kontuzjowanego Luke’a Shawa na lewej stronie defensywy zajął Victor Lindelof, a za walczącego z urazem Rasmusa Hojlunda w składzie pojawił się Omari Forson. 19-latek został wystawiony na prawym skrzydle, rolę środkowego napastnika pełnił Marcus Rashford.

Manchester United meczu z Fulham nie zaczął w tak zdecydowany sposób, jak z Luton Town. To londyńczycy od pierwszego gwizdka sędziego nadawali ton rywalizacji na Old Trafford. Już w 3. minucie czujność Andre Onany sprawdził Andreas Pereira. Kameruńczyk nie miał problemów z uderzeniem zza pola karnego, które oddał Brazylijczyk.

W kolejnych minutach pod pole karne Manchesteru United bez większych problemów przedostawał się Alex Iwobi. Nigeryjczyk dwukrotnie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale dwa razy uderzył obok bramki Czerwonych Diabłów.

W 21. minucie bliski pokonania Andre Onany był Rodrigo Muniz, który oddał dobry strzał głową, a kapitalną interwencję w bramce zanotował golkiper Manchesteru United.

Piłkarze Erika ten Haga pierwszy raz zagrozili bramce Fulham w 27. minucie. Strzał Alejandro Garnacho zablokował jednak Antonee Robinson, a po chwili z nieskuteczną dobitką pospieszył Harry Maguire. Kilka minut później słupek bramki The Cottagers obił Diogo Dalot.

W 33. minucie Fulham przeprowadził błyskawiczną kontrę. W końcowym etapie akcji Iwobi zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Muniza, ten z łatwością ograł Victora Lindelofa i strzelił w krótki róg. Na szczęście dla Manchesteru United futbolówka tylko trafiła w słupek. Jako kolejny bramce United zagroził Andreas Pereira. Andre Onana w efektownym stylu obronił uderzenie Brazylijczyka zza pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy Manchester United wreszcie się przebudził. W 41. minucie Czerwone Diabły miały najlepszą okazję na otworzenie wyniku spotkania. Mocne uderzenie zza pola karnego oddał Alejandro Garnacho, a mocno podkręcony strzał zdołał odbić Bernd Leno. Drużyny zeszły do szatni przy stanie 0:0, ale w lepszym humorze był z pewnością szkoleniowiec Fulham.

Po przerwie Erik ten Hag musiał szybko dokonać zmian. Urazu głowy nabawił się Casemiro i Brazylijczyka zastąpił Scott McTominay. W tym samym momencie miejsce bezbarwnego Omariego Forsona zajął Christian Eriksen.

W grze Manchesteru United nie było widać jednak zmian. Czerwone Diabły oddały inicjatywę i prezentowały się fatalnie. W 65. minucie Fulham udokumentował przewagę bramką. Goście mieli rzut rożny. Piłkę w pole karne posłał Andreas Pereira. Do futbolówki dopadł Calvin Bassey – przy pierwszym strzale trafił w Timothy’ego Castagne’a, a przy dobitce nie dał Andre Onanie żadnych szans.

Stracony gol rozruszał na chwilę zawodników Manchesteru United. W 71. minucie strzał zza pola karnego oddał Bruno Fernandes, a kilka minut później kąśliwe uderzenie z ostrego kąta zapisał na swoim koncie Marcus Rashford. Próbę Anglika w efektownym stylu obronił Be rnd Leno.

W 80. minucie Manchester United miał wyborną okazję do wyrównania stanu rywalizacji. Christian Eriksen zagrał z rzutu rożnego dokładną piłkę w pole karne Fulham, tam dobrze znalazł się Harry Maguire, ale zanotował niecelny strzał.

Gra Manchesteru United była daleka od ideału, ale w 89. minucie Czerwonym Diabłom udało się doprowadzić do remisu. Mocny strzał na bramkę Leno oddał Bruno Fernandes, niemiecki golkiper strącił futbolówkę przed siebie, a do pustej bramki skierował ją czekający na taki błąd Harry Maguire.

Manchester United po zdobyciu bramki rzucił się do szukania zwycięskiego trafienia. W doliczonym czasie gry groźne strzały oddali Victor Lindelof i Bruno Fernandes. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Fulham. Błyskawiczną kontrę wyprowadził Adama Traore, podał do Alexa Iwobiego, który precyzyjnym strzałem pokonał Andre Onanę i dał londyńczykom komplet punktów.