Godzina: 14:00
Data: 22.10.2006 r.

Man Utd: Van der Sar - Evra (Brown 90'), Ferdinand, Vidic, Neville (O'Shea 77') - Giggs, Scholes, Carrick, Fletcher - Saha, Rooney

Liverpool: Reina - Riise, Carragher, Hyypia, Finnan - Gonzalez (Pennant 51'), Sissoko, Alonso (Crouch 69'), Gerrard - Kuyt, Garcia

Dzisiaj o 14 czasu polskiego na murawie Old Trafford stanęły naprzeciw siebie jedenastki Manchesteru United oraz Liverpoolu. Takie mecze zawsze elektryzowały kibiców na Wyspach i nie tylko. O tym jak potoczyły się losy tego pojedynku piłkarskiej klasy ciężkiej przeczytacie w poniższej relacji.

Początek meczu był dość spokojny, o dziwo pierwszych kilka minut należało do gości. W 9 minucie dalekie wyjście z bramki Reiny omal nie zakończyło się bramką dla United, jednak Fletcher niedokładnie podał do Louisa Sahy i obrońcy Liverpoolu zażegnali sytuację. Po pierwszych kilku minutach zawodnicy United przejęli inicjatywę, co było widoczne w posiadaniu piłki – po 10 minutach ta statystka prezentowała się 68%-32% dla Czerwonych Diabłów. Przewaga ta jednak nie przekładała się na groźne sytuacje podbramkowe.

W 18 minucie po dośrodkowaniu Carricka z kornera na bramkę Reiny strzelał Saha, jednak Hiszpan obronił ten strzał. Po kilku minutach Saha po raz kolejny próbował pokonać golkipera Liverpoolu, tym razem strzałem spoza pola karnego, jednak i tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Reina. W 26 minucie po faulu na Scholesie Sissoko otrzymał żółtą kartkę. W 29 minucie pięknym podaniem przez niemal połowę boiska popisuje się Carrick, jednak Rooney niedokładnie opanował piłkę i kolejna akcja United zakończyła się niepowodzeniem. W chwilę później dobra akcja Saha-Neville-Rooney i napastnik reprezentacji Anglii o mało nie doszedł do bardzo dobrej sytuacji.

38 minuta i mamy bramkę dla United! W swoim 500 występie gola zdobywa Paul Scholes!! Asystę zalicza Ryan Giggs! United 1- 0 Liverpool!

42 minuta i kolejny groźny strzał Sahy na rzut rożny paruje Reina. Francuz po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu próbował szczęścia zza pola karnego.

Pod koniec pierwszej połowy korner dla Liverpoolu omal nie zakończył się bramką, minimalnie chybił Xabi Alonso. Był to ostatni akcent tej części spotkania. Do przerwy 1-0 dla Manchesteru United.

Na drugą połowę obie jedenastki wyszły bez zmian. Aktywny od samego początku był Louis Saha, który po raz kolejny oddał strzał na bramkę Reiny zza pola karnego, tym razem piłka po strzale francuskiego napastnika minęła słupek. W 50 minucie Giggs i Rooney rozgrywają rzut wolny z narożnika pola karnego, piłka trafia do Scholesa, ale rudowłosy pomocnik posyła piłkę obok prawego słupka bramki Liverpoolu.

Pomijając strzał Sahy z 47 minuty, pierwszy kwadrans drugiej połowy minął dość bezbarwnie.

65 minuta i mamy 2-0!! Pięknym golem popisuje się Rio Ferdinand!! Środkowy obrońca przejmuje wybitą przez jednego z obrońców Liverpoolu piłkę, przekłada ją sobie na lewą nogę i strzela w górny róg bramki Reiny!

Po drugiej bramce piłkarze Czerwonych Diabłów zaczęli grać bardzo swobodnie. Pięknym rajdem w pole karne popisał się Giggs, jednak cała akcja zakończyła się niecelną próbą przelobowania Reiny.

Do końca drugiej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego i po pięknym, 147 ligowym meczu między oboma jedenastkami, górą okazali się piłkarze Manchesteru United. Czerwone Diabły zgarnęły 3 punkty i powrócili na fotel lidera Premiership.