Data: 19.03.2017 r.
Stadion: Riverside Stadium

Middlesbrough: Valdes, Barragan, Bernardo, Gibson, Fabio, Clayton, Leadbitter (Gestede 68'), De Roon, Ramirez (Traore 68'), Downing, Negredo

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Bailly, Young, Carrick, Fellaini, Mata (Rojo 69'), Lingard (Martial 80'), Rashford (Darmian 90')

Manchester United pewnie pokonał ekipę Middlesbrough na wyjeździe 3:1. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Marouane Fellaini, Jesse Lingard oraz Antonio Valencia. Komplet punktów pozwolił podopiecznym Jose Mourinho awansować na 5. lokatę w Premier League.

Diabły miały okazję wyjść na prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Marcus Rashford uciekł rywalowi i stanął oko w oko z Victorem Valdesem. Anglik uderzył po ziemi, ale bramkarz Middlesbrough popisał się świetną i skuteczną interwencją.

Kilka minut później gospodarze zagrozili bramce De Gei. Gaston Ramirez zbiegł w kierunku środka pola karego, mijając Bailly’ego i uderzył mocno prawą nogą. Bramkarz United rzucił się do boku i pewnie wypiąstkował strzał na rzut rożny.

Czerwone Diabły w 23. minucie zmarnowały kolejną 100% okazję. Po dograniu piłki z boku Rashford uderzał z kilku metrów od bramki. Niestety trafił prosto w Valdesa. Z ostrego kąta próbował dobijać jeszcze Valencia, ale i tym razem Valdes wybił piłkę z linii bramkowej.

Przewaga Manchesteru United zmaterializowała się w postaci bramki w 30. minucie za sprawą Marouane’a Fellainiego. Z lewego skrzydła dobrą wrzutkę posłał Ashley Young, a Belg przy długim słupku zrobił sobie miejsce i oddał strzał głową. Valdes tym razem niepewnie wyszedł do piłki i w efekcie nie miał szans na interwencję.

W 41. minucie Rashford po raz kolejny dał się we znaki obronie M’Boro. Młody napastnik uciekł Bernardo, podbiegł do linii końcowej i próbował odegrać piłkę przed bramkę do lepiej ustawionych kolegów. Valdes przewidział jednak zamiar młodego Anglika i skutecznie zablokował ciałem piłkę.

Druga połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Gospodarze przeważali w posiadaniu piłki, lecz było to raczej posiadanie na własnej połowie. Pierwsza groźna i zarazem skuteczna akcja miała miejsce w 61. minucie. Jesse Lingard holował piłkę przez kilkadziesiąt metrów, a gdy znalazł się pod linią pola karnego, uderzył mocno prawą nogą. Futbolówka powędrowała prosto w okienko bramki Valdesa!

W odpowiedzi Negredo oddał strzał głową w 64. minucie. Piłka po strzale wylądowała w rękawicach Davida de Gei. Manchester United za bardzo schował się na własnej połowie, co w końcu wykorzystali gospodarze.

W 77. minucie po sporym zamieszaniu, błędzie Bailly’ego i kiksie Smallinga, Gestede zgarnia piłkę na 5. metrze i bez problemów pokonuje De Geę. Middlesbrough nabrało po tej bramce nieco pewności siebie, a Manchester United jeszcze głębiej okopał się na własnej połowie.

W doliczonym czasie gry Manchester United zdołał podwyższyć prowadzenie. Antonio Valencia próbował indywidualnego rajdu prawą flanką, lecz został powstrzymany przez defensywę M’Boro. Piłka została wycofana do Valdesa, ale Hiszpan poślizgnął się na murawie, co wykorzystał atakujący go Valencia. Ekwadorczyk przejął piłkę i wbiegł z nią do pustej bramki.