Data: 10.05.2016 r.
Stadion: Upton Park

West Ham UnitedŁ: Randolph - Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell, Noble, Kouyate, Sakho (Tomkins 84'), Lanzini (Obiang 84'), Payet (Valencia 90+), Carroll

Manchester United: De Gea - Valencia (Januzaj 87'), Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (Carrick 46'), Herrera (Lingard 83'), Mata, Martial, Rooney, Rashford

Zgodnie z przewidywaniami, starcie West Hamu z Manchesterem United dostarczyło mnóstwa emocji kibicom obu drużyn. Zwycięsko z tej potyczki wyszli podopieczni Slavena Bilicia, którzy zwyciężyli 3:2.

Wtorkowe spotkanie na Upton Park było wyjątkowe z wielu powodów. Oprócz walki o pozycję w tabeli Premier League, stawką rywalizacji było godne pożegnanie z obiektem West Hamu, który przechodzi do historii. Kibice nie zachowali się jednak godnie i obrzucili autokar Czerwonych Diabłów butelkami, co spowodowało opóźnienie pierwszego gwizdka.

Pierwsze minuty spotkania były dosyć nerwowe ze strony obu drużyn. Przy piłce dłużej utrzymywali się goście, którzy starali się zdominować środek boiska.

W dziesiątej minucie na prowadzenie wyszli jednak podopieczni Slavena Bilicia. Na listę strzelców wpisał się Diafra Sakho, który otrzymał precyzyjne podanie od Aarona Cresswella. David de Gea nie zdołał poradzić sobie tym strzałem, który po drodze do siatki odbił się jeszcze od Daleya Blinda.

Osiem minut później hiszpańskiego golkipera przyjezdnych próbował zaskoczyć Dimitri Payet. Jego strzał nie był jednak wystarczająco precyzyjny.

De Gea uratował swój zespół kilkadziesiąt sekund później, kiedy Andy Carroll oszukał obrońców Manchesteru United i znalazł się sam na sam w bramkarzem. W tej sytuacji zupełnie zagapił się Daley Blind, który złamał linię spalonego.

Dominacja gospodarzy przełożyła się na kolejnego gola, który nie został jednak uznany. Dośrodkowanie z prawego skrzydła wyszło poza linię boczną, co sprawiło, że Mike Dean nie uznał trafienia i wskazał na rzut rożny dla Młotów.

Pierwszy strzał na bramkę West Hamu zanotowano po upływie 22 minut. Swojego szczęścia spróbował Wayne Rooney, lecz piłka po jego kopnięciu poszybowała bardzo daleko od bramki Randolph.

W 27. minucie bramce Czerwonych Diabłów zagroził Manuel Lanzini, kiedy jego strzał nieznacznie minął posterunek Davida de Gei.

Po upływie pół godziny gry Anthony Martial stracił piłkę na własnej połowie, co mógł wykorzystać Payet. Strzał Francuza okazał się jednak znacząco niecelny.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Marcos Rojo wyciął Michaila Antonio w odległości około 30 metrów od własnej bramki. Gospodarze nie zagrozili jednak Manchesterowi United w tej sytuacji.

Inaczej było trzy minuty później, kiedy strzelec bramki Diafra Sakho uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką i grę wznowił David de Gea.

Mike Dean doliczył do pierwszej połowy tylko jedną minutę, po czym zaprosił piłkarzy obu zespołów do szatni.

Louis van Gaal zdecydował się dokonać jednej zmiany przed początkiem drugiej połowy meczu. Morgana Schneiderlina zastąpił Michael Carrick.

Już pięć minut po wznowieniu gry Manchester United doprowadził do wyrównania. Juan Mata wbiegł z piłką w pole karne i wyłożył ją do Anthony’ego Martala, który skierował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Piłkarze Bilicia mogli natychmiast odpowiedzieć na trafienie gości, lecz strzał Payeta sprzed pola karnego wylądował na bocznej siatce.

W 58. minucie Martial obejrzał żółtą kartkę za faul w środku boiska.

Niespełna dziesięć minut później francuski napastnik United wykazał się pod własną bramką. To właśnie Martial wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Carrolla.

Dwie minuty później Andy Carroll został ukarany żółtą kartką za wślizg w nogi Daleya Blinda.

Po notesu Mike’a Deana trafił także Antonio Valencia, który wyciął jednego z rywali starając się zatrzymać kontratak West Hamu. W tej samej sytuacji przewinił Ander Herrera, co doprowadziło do rzutu wolnego dla gospodarzy. Do futbolówki podszedł Dimitri Payet, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W 72. minucie podopieczni Louisa van Gaala wyszli na prowadzenie! Wayne Rooney brawurowo ograł trzech rywali w środku boiska i przekazał piłkę do Martiala, który wpisał się na listę strzelców strzałem z bardzo ostrego kąta.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Ander Herrera.

Czerwone Diabły cieszyły się z prowadzenia bardzo krótko. Daley Blind zaspał przy dośrodkowaniu Payeta, które strzałem głową wykorzystał Michail Antonio.

Gospodarze poszli na ciosem i w 80. minucie kolejny rzut wolny przyniósł gola Winstona Reida.

Trzy minuty później na murawie zameldował się Jesse Lingard, który zastąpił Andera Herrerę. Na boisko weszli też Pedro Obiang i James Tomkins, którzy zastąpili Manuela Lanziniego oraz Diafrę Sakho.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Adnan Januzaj zmienił Antonio Valencię.

W końcowych minutach spotkania na placu gry zameldował się Enner Valencia zastępując Dimitriego Payeta.

Cztery doliczone do drugiej połowy minuty nie zmieniły już niczego w kwestii rezultatu i Czerwone Diabły wróciły do domu z pustymi rękami.

Porażka na Upton Park oznacza, że podopieczni Louisa van Gaala by marzyć o Lidze Mistrzów, będą musieli pokonać u siebie Bournemouth i liczyć na porażkę Manchesteru City ze Swansea City.