Data: 30.08.2014 r.
Stadion: Turf Moor

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Arfield, Jones, Marney, Taylor - Ings (Barnes 79'), Jutkiewicz

Manchester United: De Gea - Jones, Evans, Blackett - Valencia, Young, Fletcher, Di Maria (Anderson 69') - Mata - Rooney, Van Persie (Welbeck 73')

W spotkaniu rozpoczynającym trzecią kolejkę Premier League Manchester United zremisował z Burnley 0:0 na Turf Moor. Było to kolejne słabe i bezbarwne spotkanie Czerwonych Diabłów. Szansę debiutu w drużynie van Gaala dostał Angel di Maria. MU wciąż pozostaje bez zwycięstwa w lidze.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy z Turf Moor. W trzeciej minucie z rzutu wolnego po faulu Phila Jonesa w poprzeczkę uderzył…Dave Jones. David de Gea w tej sytuacji nawet nie drgnął. Chwilę później Jonny Evans podał za lekko do de Gei i w świetnej sytuacji znalazł się Lukas Jutkiewicz. Na szczęście obrońcy MU Hiszpan naprawił jego błąd broniąc uderzenie napastnika Burnley.

W 15. minucie kapitalnym długim podaniem popisał się nowy nabytek Czerwonych Diabłów- Angel Di Maria. Piłka trafiła do van Persiego, Holender przyjął ją sobie na klatkę piersiową i oddał mocny strzał z lewej nogi, ale Tom Heaton był na posterunku. Chwilę potem Di Maria po kapitalnej akcji dograł do Juana Maty, który potknął się o własne nogi zamiast skierować piłkę do siatki z bliskiej odległości.

W 26. minucie po błędzie Valencii i centrze Jutkiewicza bliski szczęścia po strzale głową był Arfield. Chwilę później piłka odskoczyła Di Marii przy przyjęciu i skorzystał z tego Dave Jones, który uderzył z powietrza mocno, ale w środek bramki i de Gea wypiąstkował futbolówkę na rzut rożny. W 30. minucie Argentyńczyk zrehabilitował się za pomyłkę i posłał kolejne rewelacyjne podanie do Rooneya, który ładnie zgrał piłkę do van Persiego, ale Holender został w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z obrońców Burnley.

W końcówce pierwszej części spotkania dobrą szansę miało Burnley. Arfield ośmieszył na skrzydle Blacketta zakładając młodemu obrońcy „siatkę”, później na zamach minął Fletchera i oddał strzał z lewej nogi, który został zablokowany przez Jonesa. To był ostatni ciekawy akcent tej części meczu. Do przerwy na Turf Moor kibice bramek nie oglądali.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian. W 59. Minucie Marney wybił piłkę zmierzającą do bramki po strzale van Persiego. Minutę później po dośrodkowaniu Fletchera głową uderzył ponownie Holender, ale posłał futbolówkę nad bramką Heatona. 10 minut później Matt Taylor po podaniu Arfielda uderzył z lewej nogi z około trzynastu metrów, ale zbyt lekko, by zaskoczyć de Geę.

W 77. minucie mocno z boku dośrodkował Valencia, ale piłkę przeciął jeden z obrońców Burnley. Chwilę później Manchester United miał szansę po centrze z rzutu rożnego. Do bardzo dobrego dośrodkowania doszedł Rooney, ale strzał Anglika głową minął bramkę Heatona. W 80. Minucie wprowadzony za van Persiego Danny Welbeck dobrze zgrał piłkę w polu karnym do Maty, ale Hiszpan po raz kolejny zawiódł posyłając piłkę wysoko nad bramką.

W końcówce spotkania zza pola karnego uderzył Young, piłka trafiła najpierw w brzuch, a później w rękę obrońcy Burnley. Chris Foy nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego i wydaje się, że postąpił słusznie. Do końca spotkania Manchester United bił głową w mur i nie zdołał sforsować obrony gospodarzy i ostatecznie zaledwie zremisował z beniaminkiem Premier League.