8' Ruud van Nistelrooy
30' Roy Keane
63' Ruud van Nistelrooy
Data: 10.05.2005 r.

Man Utd: Carroll - G. Neville, Ferdinand, Brown, Silvestre - Cristiano Ronaldo, Keane, Fletcher (Saha 74'), Scholes - van Nistelrooy, Rooney

Chelsea: Cudicini - Johnson (Jarosik 72'), Huth, Ricardo Carvalho, Gallas - Geremi, Makelele, Tiago, Lampard, Cole (Grant 90') - Gudjohnsen (Morais 86')

W dzisiejszym meczu Manchester United zmierzył się z Chelsea Londyn. Mecz został rozegrany na Old Trafford w ramach zaległej 33 kolejki angielskiej Premiership. Podopieczni mieli udowodnić swoim kibicom, że potrafią grać w piłkę. Wszyscy, którzy zgromadzili się na stadionie oczekiwali, że piłkarze Manchesteru United zaprezentują się dobrze i ograją londyński zespół.

Mecz dobrze rozpoczęli piłkarze gospodarzy. Już w 2 minucie strzałem zza pola karnego bramkarza Chelsea przetestował Cristiano Ronaldo. Niestety nie udało się zaskoczyć broniącego w dzisiejszym meczu w zespole gości Cudiciniego. W dalszych minutach można było zauważyć, że dobrze mecz rozpoczął Ronaldo. Zawodnik Manchesteru aktywnie próbował forsować obronę Chelsea. Cristiano ponownie chciał zaskoczyć bramkarza przeciwnika w 7 minucie, jednak i tym razem nic z tego nie wyszło.

W pierwszych minutach lekką przewagę mieli podopieczni Fergusona…i udokumentowali to zdobyciem bramki!!! W 8 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Ruud van Nistelrooy. Gol Holendra uszczęśliwił wszystkich kibiców na trybunach Old Trafford. Po dośrodkowaniu Rooneya, Nistelrooy strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Cudiciniemu. Manchester United po zaledwie kilku minutach gry prowadził z Chelsea 1-0!!!

Piłkarze z Londynu nie podłamali się tym faktem, że stracili gola już w początkowych minutach meczu. Po straceniu gola coraz śmielej zaczęli atakować na bramkę Carrolla. Obie drużyny przeprowadziły po kilka akcji, jednak żadna z nich nie przyniosła efektów w postaci bramek.

Kibice Czerwonych Diabłów nie mogli się jednak cieszyć długo z prowadzenia swoich ulubieńców. Ku rozczarowaniu wszystkich w 17 minucie meczu gola dla Chelsea zdobył Cardoso Tiago. Piłkarz The Blues strzelił bardzo ładnie z dwudziestu kilku metrów. Roy Carroll nie mógł zrobić nic innego jak tylko wyjąć piłkę z siatki. Na tablicy wyników pojawił się wynik: Manchester United 1-1 Chelsea Londyn.

W kolejnych minutach niestety wynik nie zmienił się na korzyść Manchesteru United. Atakowali raz piłkarze Czerwonych Diabłów, a raz piłkarze Chelsea. Żadna z drużyn nie miała znacznej przewagi. Mecz stał na przeciętnym poziomie.

W 26 minucie strzałem głową Cudiciniego próbował zaskoczyć Roy Keane. Strzał kapitana Manchesteru United pewnie jednak wyłapał golkiper Chelsea. Zawodnik gospodarzy nie popisał się parę minut później, za niesportowe zachowanie został ukarany żółtą kartką. Miało to miejsce w 30 minucie spotkania. Była to pierwsza kartka jaką pokazał sędzia w tym spotkaniu.

W 36 i 38 minucie Wayne Rooney chciał dwukrotnie strzelić, jednak dwa razy został zablokowany przez obrońców londyńczyków. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się na stadionie Old Trafford nic ciekawego. Wynik nie uległ zmianie. Po pierwszych 45 minutach Manchester United remisował z Chelsea Londyn 1-1.

Po przerwie piłkarze Manchesteru United ruszyli zmotywowani do ataku. Pierwsze minuty drugiej odsłony nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów i w dalszym ciągu był wynik remisowy. W 50 minucie żółtą kartką został ukarany tym razem zawodnik gości, Claude Makelele. Zawodnik zobaczył kartonik za faul jaki popełnił na Ronaldo. W 56 minucie wspaniałą akcją popisał się Darren Fletcher. Zawodnik Czerwonych Diabłów bardzo silno uderzył zza pola karnego, jednak piłka trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Cudiciniego. Była to doskonała akcja United.

Chelsea pomimo tego, że miała zapewniony tytuł mistrzowski, chciała udowodnić, że na niego zasługuje. I niestety pokazali to jej piłkarze kibicom zgromadzonym na Old Trafford w 61 minucie. Bramkę dla zespołu gości zdobył Eidur Gudjohnsen. Manchester United po godzinie gry przegrywał u siebie z Chelsea 1-2.

W 63 i 64 minucie sędzia został zmuszony do ponownego pokazania żółtych kartek. Najpierw ukarany został w drużynie gospodarzy Ruud van Nistelrooy a chwilę później kartkę otrzymał napastnik Chelsea Frank Lampart.

W 72 minucie trenerzy obu drużyn dokonali zmian w swoich zespołach. W drużynie Manchesteru Louis Saha zastąpił Darrena Fletchera, natomiast w Chelsea boisko opuścił Glen Johnson, i na jego miejscu pojawił się Jiri Jarosik

Minutę później kolejna żółta kartka, ukarany został Gallas. To była już trzecie kartka dla zawodników gości.

Na boisku nic ciekawego się nie działo. Sędzia miał sporo pracy i co chwilę sięgał do kieszeni po kartki. Po 75 minutach gry pokazał ich aż pięć. Niestety Manchester opadł z sił i nie widać było wśród piłkarzy szczególnego zaangażowania. Kibice obserwowali przeciętny spektakl. Niestety piłkarze Fergusona przegrywali 2-1 i nie zanosiło się, aby ten wynik mógł się zmienić na korzyść United.

Można było zaobserwować coraz mniejsze zaangażowanie piłkarzy United, którzy myślami już byli chyba gdzieś indziej. Chelsea pokazała kto jest najlepszym zespołem w Anglii strzelając trzecią bramkę w tym meczu. Podopieczni Fergusona nie mogli wygrać już tego meczu. Strzelcem bramki dla Chelsea: Joe Cole. Roy Carroll trzeci raz musiał wyciągać piłkę z bramki. Cała akcja miała miejsce w 82 minucie.

8 minut pozostało piłkarzom United aby coś udowodnić, jednak to za mało aby cokolwiek można było zmienić w losach tego spotkania. Tymczasem trener Chelsea dokonał kolejnej zmiany. Na boisku pojawił się w 86 minucie Miguel Nuno Morris, który zastąpił strzelca drugiej bramki dla gości, czyli Gudjohnsena.

W 90 mieliśmy jeszcze jedną taktyczną zmianę w Chelsea. Ponownie zszedł strzelec bramki, tym razem to Joe Cole. W jego miejsce na boisko wbiegł Anthony Grant. I tak jak się chyba każdy spodziewał na stadionie Old Trafford nie wydarzyło się już nic specjalnego. Mecz zakończył się wygraną Chelsea Londyn 3-1 i nikt nie miał wątpliwości kto był lepszy na boisku.

Na zakończenie można dodać, że Manchester United ponownie nie zachwycił swoją grą. Po dobrym początku spotkania, w późniejszym czasie opadł z sił i nie potrafił się zmobilizować, aby pokonać lidera Premiership. Mająca zapewniony tytuł londyńska Chelsea pokazała natomiast, że ma obecnie chyba najmocniejszy zespół w lidze i potrafi wygrać z każdym. Porażki 1-3 na Old Trafford drużyny Manchesteru United nie trzeba komentować. Wynik mówi sam za siebie. Lepszą drużyną okazała się Chelsea…