Data: 31.10.2015 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Hennessey - Kelly, Dann, Delaney, Ward - McArthur, Cabaye (Jedinak 81') - Zaha, Puncheon, Bolasie - Gayle

Manchester United: De Gea, Darmian (Young 66'), Blind, Smalling, Rojo, Schneiderlin, Schweinsteiger (Fellaini 69'), Herrera, Mata (Lingard 78'), Martial, Rooney

Manchester United zremisował z Crystal Palace 0:0 w 11. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w Londynie po raz kolejny pokazały bezbarwny futbol i w trzecim meczu z rzędu nie trafiły do bramki rywala.

W porównaniu do derbowego meczu z Manchesterem City, Louis van Gaal dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United. Matteo Darmian i Daley Blind zastąpili kontuzjowanych Antonio Valencię i Phila Jonesa. Na ławce rezerwowych Czerwonych Diabłów po raz pierwszy w karierze usiadł Axel Tuanzebe, 17-letni kapitan drużyny U-18.

Początek spotkania na Selhurst Park należał do Crystal Palace. Gospodarze od pierwszych minut narzucili wysokie tempo i często gościli pod bramką Davida de Gei. Niewiele brakowało, aby w 11. minucie Orły objęły prowadzenie po mocnym strzale Yannicka Bolasie z pola karnego. Piłkę po uderzeniu z ostrego kąta zdołał jednak trącić golkiper United i futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Minutę później De Gea musiał interweniować po raz drugi. Tym razem Hiszpan z najwyższym trudem odbił piłkę po uderzeniu głową Scotta Danna.

Czerwone Diabły mimo upływu czasu nie potrafiły wypracować sobie dogodnej sytuacji. Pierwszy groźny strzał na bramkę Wayne'a Hennesseya oddał dopiero w 25. minucie Rooney. Anglik ładnie podkręcił piłkę z rzutu wolnego, posłał ją nad murem, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Crystal Palace.

Rooney swoją szansę miał także w 31. minucie. Znakomite podanie z głębi pola posłał do niego Anthony Martial. Kapitan United wybiegł zza obrońców, wyszedł na pozycję sam na sam z Hennesseyem, ale biegł zbyt wolno i ostatecznie piłka padła łupem bramkarza gospodarzy.

W pierwszej połowie Manchester United miał jeszcze jedną akcję, która powinna zakończyć się bramką. Na lewą stronę piłkę przerzucił Juan Mata, tam pod linię końcowa podholował ją Martial, wyłożył futbolówkę na 11 metr do Andera Herrery, lecz ten fatalnie skiksował i nie trafił w bramkę Palace.

W przerwie menadżerowie obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany. Zmianie nie uległ też obraz gry na Selhurst Park. Akcje rozgrywane były głównie na środku boiska, a bramkarze nudzili się niemiłosiernie. W 72. minucie groźnie było w polu karnym United – Yohan Cabaye nie trafił jednak czysto w piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i w efekcie futbolówka wyszła poza linię końcową boiska.

W kolejnych minutach trwał napór Crystal Palace. Gospodarze mieli dwie znakomite okazje. Dann uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieznacznie się pomylił. Następnie potężny strzał po ziemi na bramkę oddał Dwight Gale, a świetną interwencją popisał się De Gea.

Manchester United do końca spotkania atakował nieporadnie i nie licząc zablokowanego strzału Martiala, nie stworzył zagrożenia pod bramką Crystal Palace.