Data: 28.11.2015 r.
Stadion: King Power Stadium

Leicester City: Schmeichel - Simpson (De Laet 80'), Huth, Morgan, Fuchs, Mahrez, Kanté, Drinkwater, Albrighton Okazaki (Ulloa 60'), Vardy

Manchester United: De Gea - Darmian, McNair, Smalling, Blind, Schweinsteiger, Carrick, Mata, Rooney (Depay 67’), Young, Martial

Manchester United zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu przeciwko Leicester City na King Power Stadium. Prowadzenie w meczu objęli gospodarze za sprawą Jamiego Vardy'ego, który strzelił bramkę w swoim 11. meczu z rzędu. Gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Bastian Schweinsteiger.

Początek spotkania nie należał do najbardziej efektownych. Od początku jednak to gospodarze wydawali się ekipą bardzie zaangażowaną i ofensywnie nastawioną. Groźnie pod bramką De Gei zrobiło się w 12. Minucie, kiedy to Blind pod naciskiem rywali podał kiepską piłkę we własne pole karne. Vardy szybko dopadł futbolówki, jednak nie zdołał oddać czystego strzału.

Dobry kontratak Manchesteru United miał miejsce w 20. minucie spotkania, jednak Young zbyt długo zwlekał z dograniem w pole karne. Przez to do wrzutki Ashleya nikt nie doszedł, a piłka wyleciała poza linię końcową.

Sytuacja zemściła się w 24. minucie. Kasper Schmeichel świetnie wznowił mecz dalekim wyrzutem na skrzydło. Tam przejął ją Fuchs, który od razy zagrał prostopadłą piłkę za plecy obrony United. Przy akcji tej zagapił się Matteo Darmian, któremu momentalnie uciekł Vardy. Anglik szybko oddał strzał i po chwili cieszył się z pobicia rekordu i strzelenia bramki w 11. meczu ligowym z rzędu.

Niedługo potem Lisy mogły zwiększyć swoje prowadzenie po strzale Marheza z ostrego kąta. Futbolówka na szczęście po uderzeniu odbiła się od zawodnika United i wyleciała poza linię końcową. Odpowiedzią Manchesteru United na tę akcję był atak Martiala pod linią końcową. Francuz minął jednego z rywali i zdołał zagrać na krótki słupek do Bastiana. Niemiec jednak został zablokowany i Diabły wywalczyły tylko rzut rożny.

Chociaż wcale się na to nie zapowiadało, Manchester United zdołał doprowadzić do remisu tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego piłkę zagrywał Daley Blind, a w polu karnym zaciętą walkę z Okazakim wygrał Schweinsteiger, który skierował piłkę do siatki głową z odległości kilku metrów.

Chwilę po przerwie okazję do strzelenia drugiego gola miał Schweinsteigera. Niemiec otrzymał świetne dośrodkowanie od Younga z rzutu wolnego z boku boiska. Pomocnik oddał mocny strzał głową, ale Schmeichel zdołał go wypiąstkować. Akcję próbował poprawić jeszcze Rooney, ale Wazza był na spalonym w chwili uderzenia Bastiana.

Na kolejną ciekawą sytuację musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Ulloa dostał świetne podanie od Marheza, który rozpoczął kontratak. Zmiennik Okazakiego, prostym zwodem minął defensora United i uderzył prawą nogą. Skutecznie wybronił go jednak David de Gea.

Juan Mata oddał groźny strzał z woleja w 79. minucie. Hiszpan otrzymał piłkę od Depaya z drugiej strony pola karnego Listów. Uderzenie Juana zostało jednak zablokowane i pomocnik wywalczył jedynie rzut rożny.

W doliczonym czasie gry Matteo Darmian próbował zdobyć gole potężnym uderzeniem z woleja. Włoch strzelał lewą nogą, ale piłka przeleciała niewiele ponad bramką Kaspera Schmeichela. Była to ostatnia akcja w tym spotkaniu. Czerwone Diabły wywożą z King Power Stadium tylko 1 punkt.