90' Jordan Beyer Diogo Dalot 13'
Bruno Fernandes 45'
Sergio Reguilon 55'
Data: 23.09.2023 r.
Stadion: Turf Moor

Burnley: Trafford – Roberts, Al Dakhil, Beyer, Taylor – Cullen, Brownhill (Benson 86') – Gudmundsson (Tresor 20'), Ramsey (Larsen 73'), Koleosho (Berge 73') – Amdouni (Rodriguez 73')

Manchester United: Onana – Dalot, Lindelof, Evans (Amrabat 89'), Reguilon (Varane 79') – McTominay, Casemiro, Hannibal – Fernandes – Hojlund, Rashford

Manchester United pokonał Burnley 1:0 (1:0) w 6. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie rozegrały wielkiego spotkania na stadionie The Clarets, ale zgarnęły komplet punktów po pięknym golu Bruno Fernandesa.

Czerwone Diabły przyjechały na Turf Moor z nożem na gardle, bo w pięciu kolejkach zanotowały trzy porażki. Erik ten Hag dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Jedna była wymuszona – Jonny Evans zajął miejsce kontuzjowanego Lisandro Martineza.

Początek spotkania w wykonaniu Manchesteru United był niezły. Szybko w pole karne Burnley wpadł Marcus Rashford i oddał strzał w boczną siatkę. W 7. minucie swoją szansę miał Bruno Fernandes. Portugalczyk dostał dobre podanie od Rashforda, uderzył z bliskiej odległości, ale na posterunku był James Trafford.

W 10. minucie groźny atak przeprowadzili gracze Vincenta Kompany’ego. Dobre dośrodkowanie w pole karne Manchesteru United posłał Aaron Ramsey. Na jedenastym metrze dobrze znalazł się Zeki Amdouni. Strzał Szwajcara obronił Andre Onana.

Napastnik Burnley kolejną szansę miał kilka minut później. Tym razem gospodarze przeprowadzili składną akcję na jeden kontakt. Ramsey zauważył wbiegającego w szesnastkę Amdouniego, ten oddał strzał i trafił w słupek. The Clarets rozkręcali się z każdą minutą.

W 25. minucie swojego gola w dwusetnym występie świętował Jonny Evans. Radość Irlandczyka szybko zmącił jednak VAR, który uznał, że Rasmus Hojlund absorbował uwagę bramkarza Burnley przy strzale Evansa głową. Na Turf Moor nadal było 0:0.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do piłkarzy Burnley, którzy nie mieli problemów z wymianą dużej liczby podań. W 42. minucie do interwencji zmuszony został Andre Onana. Tym razem Kameruńczyk obronił uderzenie Ramseya.

Kiedy wydawało się, że drużyny zejdą do szatni przy stanie 0:0, Manchester United przeprowadził skuteczny atak. Jonny Evans długim podaniem z lewej nogi uruchomił Bruno Fernandesa. Portugalczyk urwał się obrońcy Burnley i po chwili oddał mocny strzał z woleja po długim rogu. Tym razem najmniejszych wątpliwości nie było – gol został zdobyty prawidłowo!

Po zmianie stron Manchester United miał szybko niezłą okazję na podwyższenie prowadzenia. W 51. minucie Hannibal dobrze zagrał na prawą stronę do Diogo Dalota, Portugalczyk wstrzelił mocno piłkę w pole bramkowe, a tam bliski zamknięcia akcji był Rasmus Hojlund. Duńczyk minął się jednak z futbolówką.

W kolejnych minutach mecz na Turf Moor toczył się dość leniwym tempem. Manchester United sprawiał wrażenie zadowolonego z jednobramkowego prowadzenia. Gracze Burnley nie kwapili się natomiast do zdecydowanych ataków i odrabiania strat.

W 79. minucie Erik ten Hag został zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Kontuzji ścięgna udowego nabawił się Sergio Reguilon. Na boisku pojawił się Raphael Varane, a miejsce na lewej stronie obrony zajął z konieczności Victor Lindelof. Czerwone Diabły włączyły tryb defensywny przeciwko beniaminkowi Premier League.

Manchester United skutecznie odpierał ataki Burnley. W 89. minucie swój debiut w diabelskich barwach zanotował Sofyan Amrabat. Marokański pomocnik pojawił się na boisku w miejsce Jonny’ego Evansa.

Piłkarze Ten Haga korzystny wynik utrzymali do samego końca i wrócili na zwycięską ścieżkę w Premier League. We wtorek mecz z Crystal Palace w Pucharze Ligi.