54' Granit Xhaka
57' Danny Welbeck
67' Laurent Kościelny
-
Godzina: 17:00
Data: 07.05.2017 r.
Stadion: Emirates Stadium

Arsenal: Cech - Holding, Kościelny, Monreal - Oxlade-Chamberlain (Bellerin 84'), Ramsey, Xhaka (Coquelin 76'), Gibbs - Ozil, Sanchez - Welbeck (Giroud 84')

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Jones, Smalling, Darmian - Mata (McTominay 85'), Carrick, Herrera (Rashford 63'), Mychitarian (Lingard 60'), Rooney - Martial

Manchester United przegrał 0:2 (0:0) z Arsenalem w 36. kolejce Premier League. Licznik meczów bez porażki w lidze zatrzymał się więc na 25 spotkaniach. Czerwone Diabły na Emirates Stadium nieźle prezentowały się tylko do straty gola. Później gracze Jose Mourinho myślami byli już chyba przy rewanżowym starciu z Celtą Vigo.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, Jose Mourinho wystawił mocno przemeblowany skład. W podstawowej jedenastce, w porównaniu do starcia z Celtą Vigo, Portugalczyk dokonał aż ośmiu zmian. Szansę debiutu w Premier League dostał Axel Tuanzebe.

Manchester United dobrze rozpoczął spotkanie na Emirates Stadium i w początkowej fazie często gościł pod bramką Petra Cecha. Już w 5. minucie gości mogli wyjść na prowadzenie po strzale Anthony’ego Martiala. Francuz mocno kropnął ze szpica w krótki róg z ostrego kąta, ale świetnie w bramce Kanonierów spisał się Cech.

Piłkarze Arsenalu odpowiedzieli dwójkową akcją – Alexis Sanchez zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, tam dopadł do niej Aaron Ramsey, uderzył w długi róg, ale fantastyczną interwencję zanotował De Gea.

Po początkowym okresie przewagi Manchesteru United spotkanie zaczęło się wyrównywać, a w okolicach 30. minuty Arsenal mocno przycisnął ekipę Jose Mourinho. Najpierw groźny strzał Danny’ego Welbecka z bliskiej odległości zablokował Phil Jones, a kilka minut później potężnie zza pola karnego uderzył Alex Oxlade-Chamberlain. De Gea efektownie obronił ten strzał.

W 32. minucie powinno być 1:0 dla Manchesteru United. Martial nacisnął pod polem karnym Arsenalu na Roba Holdinga, a ten tak niefortunnie wycofał piłkę do Cecha, że ta trafiła pod nogi Wayne’a Rooneya. Anglik nie wykorzystał jednak prezentu od gracza Kanonierów – strzał kapitana United z bliskiej odległości obronił Cech.

Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się otworzyć wyniku spotkania. Rezultat na tablicy świetlnej zmienił się dopiero w 54. minucie. Potężne uderzenie zza pola karnego oddał Granit Xhaka, piłka odbiła się od pleców Andera Herrery i wpadła za kołnierz Davida de Gei.

Trzy minuty później było już 2:0 dla Arsenalu. Piłkarze United nieumiejętnie wybijali piłkę spod własnego pola karnego na lewym skrzydle. Precyzyjne dośrodkowanie na szósty metr posłał Oxlade-Chamberlain, tam najwyżej wyskoczył Danny Welbeck i strzałem głową nie dał szans De Gei.

Stracone gole nie sprawiły, że Manchester United rzucił się do odrabiania strat. Piłkarze Jose Mourinho sprawiali raczej wrażenie pogodzonych z losami spotkania, a myślami byli już przy rewanżu z Celtą Vigo. Na placu gry zameldowali się Jesse Lingard i Marcus Rashford, ale gra Czerwonych Diabłów ewidentnie się nie kleiła.

Strzałów zza pola karnego w prawy róg bramki Arsenalu próbował Wayne Rooney. Niestety celownik kapitana United był w niedzielę rozregulowany.

W 84. minucie Jose Mourinho dokonał ostatniej zmiany – Juana Matę zastąpił debiutant, Scott McTominay.

Manchester United do końcowego gwizdka sędziego prezentował się bezradnie i przegrał swoje pierwsze od 25 meczów spotkanie w Premier League. Czerwone Diabły mogą już zapomnieć o finiszu w TOP 4 w sezonie 2016/2017.