51' Aaron Mokoena
59' Benedict McCarthy
90' Sergio Peter
90' Zurab Khizanishvili
Stadion: Ewood Park

Blackburn: Friedel - Emerton, Ooijer, Khizanishvili, Neill - Bentley (Peter 79'), Mokoena, Kerimoglu, Pedersen - Nonda (Jeffers 83'), McCarthy

Man Utd: Van der Sar - Neville (O'Shea 46'), Ferdinand, Vidic, Evra (Silvestre 89') - Ronaldo (Fletcher 90'), Carrick, Scholes, Giggs - Rooney, Saha

Manchester United po zaskakującym odpadnięciu z Pucharu Ligi Angielskiej wznowił rozgrywki w ramach Premiership. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Sir Alexa Fergusona w batalii o mistrzowski tytuł byli gracze Blackburn Rovers.

Mecz na Ewood Park rozpoczął się punktualnie o godzinie 18.15. Gospodarze zagrali w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach, a "Czerwone Diabły" natomiast wybiegły na murawę w trykotach czerwonych.

Pierwszy strzał w meczu oddali zawodnicy gości. Po faulu na Louisie Saha do piłki podszedł Cristiano Ronaldo. Jego uderzenie z 2. minuty wylądowało jednak na murze ustawionym przez przeciwników.

Pogoda na Ewood Park nie sprzyjała grze w piłkę nożną. Wiatr i padający deszcz utrudniał piłkarzom dokładne zagrania. Przez pierwszy kwadrans drużyny próbowały stworzyć sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale podeszły do tego zadania nader spokojnie.

W 10. minucie meczu kibice United wstrzymali oddech kiedy Louis Saha próbował zaskoczyć strzałem głową Brada Friedela. Piłka minęła jednak prawy słupek bramki Blackburn.

Gospodarze stworzyli groźną sytuację w polu karnym Manchesteru United w 18. minucie spotkania. Strzał Ooijera podobnie jak wcześniejsza "główka" Sahy minęła bramkę przeciwnika.

Odpowiedź Czerwonych Diabłów na tą akcję była błyskawiczna. Skrupulatne rozgrywanie piłki strzałem zakończył Louis Saha. Uderzenie Francuza z 21. minuty obronił jednak golkiper Rovers.

Kolejne pięć minut zawodów to wzmożone ataki Blackburn. Gospodarze w tych minutach dwukrotnie mieli okazje do wznawiania gry z rzutu rożnego. Pierwszy był efektem zablokowania strzału Shabaniego Nondy przez Carricka, a drugi wybiciem Nemanji Vidica.

Po pół godziny gry posiadanie piłki kształtowało się na poziomie 50/50. Świadczyło to o tym, iż spotkanie było bardzo wyrównane. Bezbramkowy rezultat z pewnością nie satysfakcjonował żadnej ze stron.

Doskonałą okazję "Czerwone Diabły" miały w 33. minucie. Cristiano Ronaldo ładnie dośrodkował w kierunku nabiegającego Waynea Rooneya, lecz Anglik nie trafił w piłkę. Niebezpieczeństwo zażegnał Lucas Neill wybijając futbolówkę.

W 42. minucie meczu przed kolejną wspaniałą szansą na objęcie prowadzenia stanęli gracze United, a konkretniej Wayne Rooney. Brad Friedel nie był w stanie złapał uderzenia Louisa Sahy i sparował piłkę przed siebie. Tam znalazł się Rooney, który jednak przestrzelił z 11 metrów.

Dwie minuty później Mike Riley podjął kontrowersyjną decyzję. Ukarał Nemanję Vidica za faul na Shabaniego Nonde o co nikt chyba nikt pretensji mieć nie powinien. Żółty kartonik dla Waynea Roneya był z kolei podyktowany dyskusją, w którą wdał się młody Anglik z arbitrem po tym jak Louis Saha był faulowany w polu karnym, a sędzia nie wskazał na 'jedenastkę'.

Chwilę później arbiter nakazał obydwu drużynom ukazać się do szatni na zasłużony odpoczynek. Z wyniku 0-0 po pierwszej połowie z pewnością nie usatysfakcjonowani byli piłkarze Manchesteru United.

W przerwie meczu Sir Alex Ferguson zdecydował się na jedną zmianę Garyego Nevillea zastąpił John O'Shea. Zmiana prawdopodobnie podyktowana była przez problemy z łydką, na które narzekał Anglik.

"Czerwone Diabły" mocno rozpoczęły drugą część gry. Po żywiołowej akcji, Brada Friedela próbował zaskoczyć Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka zza pola karnego minęło jednak lewy słupek bramki rywala.

Po czterech minutach gry arbiter został zmuszony do sięgnięcia po kolejne żółte kartki. Obejrzeli je Patrice Evra w 49. minucie za faul na Davidzie Bentleyu oraz minutę później Aaron Mokoena za nieprzepisowe powstrzymywanie Paula Scholesa.

Przez kolejne minuty byliśmy świadkami ataków Blackburn, ale próby gospodarzy były udaremniane przez zawodników Manchestery United. Pomimo chwilowego naporu Rovers statystyka przemawiała nadal za "Czerwonymi Diabłami".

W 59. minucie meczu żółtą kartkę obejrzał kolejny zawodnik Blackburn Rovers. Zurab Zhizanishvili w okolicach 25 metrów od własnej bramki sfaulował Louisa Sahę. Kartonik zobaczył również Benny McCarthy. Do piłki podszedł Cristiano Ronaldo, lecz uderzył wprost w mur.

Dwie minuty później przed trzecią, dogodną sytuacją stanął Wayne Rooney. Jego uderzenie ponownie w ładnym stylu obronił Brad Friedel. Manchester United nie zamierzał jednak się poddawać.

Przełom w meczu nastąpił w 63. minucie spotkania. Bramkę na 1-0 zdobył Louis Saha. Francuski snajper wykorzystał dobre podanie Ryana Giggsa i sprytnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Amerykańskiego golkipera. To już ósma bramka Sahy w tym sezoeni!

"Czerwone Diabły" starały się iść za ciosem. Ładną akcją kilka minut później popisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zwieńczył akcję strzałem, lecz było to uderzenie niecelne. W kolejnych minutach tempo meczu nieco spadło.

W 78. minucie byliśmy świadkami zmiany w zespole gospodarzy. Serio Peter zastąpił na placu gry Davida Bentleya. Kolejne minuty płynęły, a podopieczni Sir Alexa Fergusona powoli zaczęli odliczać minuty do zakończenia pojedynku. W międzyczasie Mark Hughes dokonał kolejnej zmiany - Shabaniego Nondę zastąpił Francis Jeffers.

W końcówce meczu nieco zamieszania w szeregi Manchesteru United wprowadził edwin van der Sar. Holender zagrał piłkę ręką poza własnym polem karnym i gospodarzom przyznano rzut wolny. Futbolówka po uderzeniu Kerimoglu odbiła się od zawodnika "Czerwonych Diabłów" i po rykoszecie zmierzała w kierunku bramki. Piłkę na nasze szczęście złapał Van der Sar.

Sir Alex Ferguson na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem zdecydował się na taktyczną zamianę. Patrice Evra zszedł z boiska, a zastąpił go Mikael Silvestre. Chwilę później żółty kartonik obejrzał Sergio Peter.

Do regulaminowych 90 minut arbiter doliczył cztery. Ferguson został zmuszony do przeprowadzenia kolejnej zmiany, a to za sprawą urazu, którego doznał Cristiano Ronaldo. Portugalczyka zastąpił Darren Fletcher. Khizanishvili w doliczonym czasie gry został upomniany żółtą kartką, za faul na Rooneyu.

Mecz ostatecznie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Manchesteru United. "Czerwone Diabły" nie zachwyciły swoją postawą, ale postawiony cel - zdobycia 3 punktów został osiągnięty.