Godzina: 18:15
Data: 07.05.2005 r.

Man Utd: Carroll - Brown, Ferdinand, Silvestre, O'Shea - Ronaldo, P. Neville (Scholes 67'), Kleberson (Rooney 67'), Fortune - Giggs, Smith (Saha 67')

WBA: Hoult (Kuszczak 21') - Albrechtsen, Gaardsoe, Clement, Robinson - Gera (Inamoto 82'), Wallwork, Greening, Earnshaw - Campbell, Horsfield (Kanu 67')

Po ostatnim wysoko wygranym spotkaniu nad zespołem Charlton Athletic dziś Manchesterowi United przyszło na własnym stadionie podejmować drużynę West Bromwich Albion. Spotkanie te dla graczy Sir Alexa było bardzo ważne gdyż ewentualna wygrana przybliżyłaby ich do Arsenalu Londyn który gra jutro ciężkie spotkanie z Liverpoolem. Jeśli chodzi o skład United na ten mecz to Ferguson dał odpocząć Scholesowi i Rooneyowi a siłę ataku w dzisiejszym spotkaniu stanowili Giggs i Smith. W środku pomocy Keano został zastąpiony przez Philla Nevillea. Po raz kolejny od pierwszych minut zagrał Kleberson. Zapraszam do przeczytania relacji z tego spotkania.

Pierwsze minuty spokojne bez porywających ataków z obu stron. W 4 minucie pierwsze uderzenie na bramkę gości. Strzelał Kleberson ale pewnie Hoult. Kilka minut później dynamiczne wejście Ronaldo i uderzenie młodego Portugalczyka sprawiło problemy bramkarzowi. W 12 minucie swoich sił próbował także Fortune ale jego strzał obroniony.

W 18 minucie dobra akcja United, w pole karne dośrodkowywał Ronaldo ale Smith powstrzymany przez obrońców. Urazu podczas tej akcji doznał bramkarz gości i potrzebna była interwencja lekarzy.

Cztery minuty po tym zajściu, Ryan Giggs zdobywa piękną bramkę z rzutu wolnego i od 22 minuty „Czerwone Diabły” prowadzą 1:0. Kontuzja bramkarza dała znać o sobie i w czasie gdy podopieczni Sir Alexa świętowali zdobycie bramki, WBA przeprowadziło zmianę.

Houlta zmienił rezerwowy bramkarz WBA Tomasz Kuszczak. Były gracz Herty Berlin całkiem dobrze spisywał się w tamtym sezonie w WBA. Chwilę po wejściu na boisku Tomek wyłapuje zagranie Ferdinanda. Minutę później ponownie Rio, podaje do Ronaldo ten do Smitha i Anglik wywalczył rzut rożny. W 27 minucie świetne podanie Ronaldo do Giggsa, ten mija obrońców ale jego uderzenie broni Kuszczak.

Kilka minut później kolejne prostopadłe zagranie do Giggsa tym razem od O’Shea ale Ryan nie wykorzystuje tej sytuacji. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy uderzenie Fortunea ale broni Kuszczak. Naprawdę świetnie bronił w pierwszej połowie polski bramkarz co chwila broniąc uderzenia United. Do pierwszej części gry sędzia doliczył minutę.

Podsumowując w pierwszej połowie zespołem lepszym był na pewno Manchester United i tylko dobra gra Kuszczaka uchroniła WBA od straty kilku bramek.

Drugą połowę rozpoczęli goście ale O’Shea szybko przejął piłkę. Lecz chwilę potem żółtą kartkę otrzymał Alan Smith za ostre wejście na Gaardsoe. W 48 minucie meczu goście oddają pierwszy strzał na bramkę Carrolla. Strzelał Ernshaw. Ale United odpowiada strzałem Klebersona lecz po raz kolejny dobra interwencja Kuszczaka.

Jednak goście nie chcieli zostać z jednym strzałem w statystyce i ruszyli z kolejnymi atakami. Były gracz United Greening dośrodkowuje w pole karne ale ponownie dobrze interweniuje Carroll. W 53 minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Kleberson. Brazylijczyk pudłuje jednak z 10 metrów. W odpowiedzi WBA, Ernshaw podaje – Carroll łapie piłkę.

Z każdą minutą co raz lepiej radzili sobie goście konstruując kolejne ataki na bramkę Carrolla. Zawodnicy United odkryli się nieco na początku drugiej części gry. W 59 minucie gry doskonała akcja Cristiano Ronaldo ale Portugalczyk po raz kolejny nie pokonał Kuszczaka.

Niestety w 61 minucie drużynie gości przyznany zostaje rzut karny. O’Shea przewinił i rzut karny zamienił na bramkę Earnshaw i na Old Trafford jest 1:1. Reakcja Sir Alexa natychmiastowa. Saha i Scholes się rozgrzewają.

W 65 minucie gry boisko opuścił Alan Smith a w jego miejscu pojawił się Louis Saha. Chwilę później na boisku pojawili się także inni gracze United. Scholes za Phil'a Neville'a oraz Wayne Rooney za Kleberson'a. Natomiast w zespole WBA, Kanu zmienia Horsfield'a.

Na kwadrans przed końcem Saha zagrywa w pole karne, ale Rooney przestrzelił ponad bramką. Minutę później drugi raz strzela Rooney ale broni Kuszczak. Na 8 minut przed końcem kolejny strzał na bramkę Tomka i kolejny raz Rooney.

Do spotkania sędzia tego meczu doliczył 3 minuty. Niestety ten czas nie pomógł graczom Sir Alexa którzy ostatecznie zremisowali z WBA 1:1 strzelając jeszcze w słupek na 5 minut przed końcem.