38' Eden Hazard
53' Didier Drogba
56' Branislav Ivanović
63' Oscar
Ander Herrera 90'
Godzina: 18:30
Data: 18.04.2015 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Zouma, Matic, Oscar (Ramires 67'), Fabregas (Mikel 90'), Hazard (Willian 90'), Drogba

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, McNair, Shaw (Blackett 80') - Mata (Januzaj 70'), Rooney, Herrera, Young (Di Maria 70'), Fellaini - Falcao

Manchester United przegrał na Stamford Bridge z Chelsea 0:1 (0:1) w 33. kolejce Premier League. Gola na wagę trzech punktów zdobył w pierwszej połowie Eden Hazard, który wykorzystał znakomite podanie Oscara i przechytrzył Davida de Geę sprytnym strzałem. Zwycięska seria United została tym samym przerwana.

Choć Manchester United przystąpił do spotkania bez czterech kontuzjowanych graczy: Michaela Carricka, Daleya Blinda, Marcosa Rojo i Phila Jonesa, to zaczął zawody z dużym animuszem. Już w 4. minucie znakomitą akcję lewym skrzydłem przeprowadził Luke Shaw. Anglik wyłożył piłkę do niepilnowanego Wayne'a Rooneya na dziesiąty metr, a ten z dogodnej sytuacji trafił tylko w słupek stojący za bramką Courtois i podtrzymujący siatkę.

Ładna akcja dodała pewności siebie graczom Czerwonych Diabłów, którzy często gościli na połowie Chelsea. Aktywni w ofensywie byli Luke Shaw i Ashley Young, a umiejętnie do ataków podłączał się także Paddy McNair.

W kolejnych minutach rosło posiadanie piłki Manchesteru United, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie pod bramką The Blues. W pole karne gospodarzy posyłane były kolejne piłki, lecz gracze United nie zamykali dośrodkowań.

Chelsea cierpliwie czekała na swoją szansę i doczekała się w 38. minucie. Cesc Fabregas szybkim podaniem uruchomił Oscara, ten odegrał piłkę piętką do Edena Hazarda, który wpadł w pole karne, zszedł pod linię końcową i strzałem w krótki róg, między nogami De Gei, posłał futbolówkę do siatki.

Stracony gol nieco podciął skrzydła graczom Manchesteru United. Tuż przed przerwą niezłą szansę miał Radamel Falcao, lecz Kolumbijczyk został powstrzymany przez dobrze dysponowanego Courtois.

W przerwie Louis van Gaal nie zdecydował się na zmiany. Lepiej drugą połowę zaczęli gracze Chelsea, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. W 54. minucie zapachniało drugim golem dla The Blues. Po niedokładnym podaniu Andera Herrery piłkę przejął Nemanja Matić i szybko uruchomił Didiera Drogbę. Piłka po strzale napastnika The Blues i bloku Chrisa Smallinga omal nie przelobowała De Gei.

Manchester United pierwszą groźną akcję po zmianie stron przeprowadził w 61. minucie. Po raz kolejny w sobotnim spotkaniu znakomicie do ofensywy włączył się Paddy McNair. Potężne uderzenie Irlandczyka sprawiło mnóstwo kłopotów Courtois, ale Belg zdołał wybić piłkę przed siebie. Po chwili ładną akcję przeprowadził Luke Shaw, lecz skończyć nie zdołał jej Juan Mata, który był uważnie pilnowany przez obrońców Chelsea.

W 70. minucie Louis van Gaal zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry pojawili się Adnan Januzaj i Angel Di Maria, którzy zmienili odpowiednio Juana Matę i Ashleya Younga. Wprowadzenie nowych zawodników nie miało natychmiastowego wpływu na grę United. Akcje Czerwonych Diabłów nie były tak dynamiczne jak w pierwszej połowie.

W 77. minucie wszystkie swoje winy mógł odkupić Radamel Falcao. Kolumbijczyka wypatrzył w polu karnym Luke Shaw, El Tigre uwolnił się spod opieki obrońców, huknął ile miał tylko sił, ale trafił piłką jedynie w zewnętrzną część słupka. Pięć minut później niezłą okazję miał po rzucie rożnym Wayne Rooney. Kapitan United doszedł do dośrodkowania Di Marii, posłał jednak piłkę obok bramki The Blues.

Do końca spotkania Manchester United nie stworzył już sobie klarownej sytuacji i wyjechał ze Stamford Bridge bez punktów. Kontrowersje wzbudziła sytuacja w doliczonym czasie gry, kiedy Ander Herrera upadł w polu karnym. Sędzia Mike Dean uznał jednak, że Hiszpan symulował, a nie był faulowany przez Gary'ego Cahilla.