14' Stuart Armstrong
21' Cedric Soares
36' Pierre-Emile Højbjerg
54' Mario Lemina
59' Jannik Vestegaard
90' Stuart Armstrong
Stadion: St Mary's Stadium

Southampton: McCarthy – Yoshida, Vestergaard, Stephens – Valery, Højbjerg, Lemina, Armstrong, Soares – Redmond – Obafemi (Gabbiadini 64')

Manchester United: De Gea – Young, Matić, Jones, Shaw (Dalot 72') – McTominay – Herrera, Fellaini – Pogba – Lukaku (Lingard 86'), Rashford (Martial 76')

Manchester United zremisował z Southampton 2:2 (2:2) w wyjazdowym meczu 14. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na St Mary’s Stadium odrobiły dwubramkową stratę, ale nie były w stanie strzelić gola przesądzającego o zwycięstwie.

Jose Mourinho ze względu na liczne urazy w defensywie Manchesteru United mocno zamieszał wyjściową jedenastką Czerwonych Diabłów. Z powodu kontuzji Chrisa Smallinga, Victora Lindelofa i Erica Bailly’ego na środku obrony z konieczności zagrał Scott McTominay. W porównaniu do meczu z Young Boys mieliśmy 5 zmian w podstawowym składzie.

Mecz na St Mary’s Stadium mógł zacząć się znakomicie dla Czerwonych Diabłów. Błąd popełnił bramkarz Alex McCarthy, a piłkę spod linii końcowej do Andera Herrery zagrał Marcus Rashford. Futbolówka po zablokowanym strzale Hiszpana trafiła pod nogi Romelu Lukaku. Belg z dziesięciu metrów trafił prosto w bramkarza Świętych.

W kolejnych minutach coraz większą inicjatywę zaczęli przejawiać gracze Southampton. W 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie po składnej akcji i przy bardzo biernej postawie defensywy Manchesteru United. Michael Obafemi podał piłkę do Stuarta Armstronga, ten kopnął mocno w długi róg bramki Davida de Gei i otworzył wynik spotkania.

Konstruowanie akcji przychodziło Czerwonym Diabłom z wielkim trudem. W 25. minucie sytuacja Manchesteru United skomplikowała się jeszcze bardziej. Marcus Rashford sfaulował przed szesnastką Nathana Remonda. Piłkę ustawił Cedric Soares i kapitalnym strzałem posłał futbolówkę w samo okienko bramki De Gei.

Przy stanie 0:2 Manchester United w końcu wziął się do pracy. W 33. minucie akcję podaniem do Rashforda zainicjował Pogba. Anglik wygrał przebitkę z defensorem Southampton i podał do niepilnowanego Lukaku. Belg uderzył z dwunastu metrów bardzo mocno i w ten sposób przełamał strzelecką niemoc w barwach Czerwonych Diabłów, która trwała 981 minut.

Pięć minut później na St Mary’s Stadium było już 2:2. Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Marcus Rashford, który zdecydowanie poprawił się po kiepskim początku meczu. Anglik podholował piłkę pod linię końcową i w odpowiednim momencie zagrał do Andera Herrery. Hiszpan strzałem piętką zaskoczył bramkarza Southampton.

Przed przerwą Manchester United miał jeszcze jedną niezłą sytuację. Zza pola karnego strzelał Herrera, lecz tym razem McCarthy pewnie złapał futbolówkę.

Po przerwie Czerwone Diabły pierwszą dogodną okazję miały w 52. minucie. W pole karne z rzutu wolnego dobrze dograł Ashley Young. Tam świetnie znalazł się Marouane Fellaini, lecz posłał piłkę głową obok bramki. Southampton odgryzło się kilka minut później – Redmond strzelał z rzutu wolnego, tym razem futbolówka wpadła prosto w ręce De Gei.

W 63. minucie na St Mary’s Stadium mieliśmy małą kontrowersję. Gospodarze domagali się rzutu karnego po tym jak Michael Obafemi upadł w szesnastce po starciu ze Scottem McTominayem. Sędzia Kevin Friend ani myślał jednak wskazywać na jedenastkę.

W 72. minucie mieliśmy pierwszą zmianę w szeregach Manchesteru United. Z powodu kontuzji boisko zmuszony został opuścić Luke Shaw. W miejsce Anglika pojawił się Diogo Dalot, dla którego był to debiut w barwach Czerwonych Diabłów w rozgrywkach Premier League.

W 80. minucie prostą stratę na własnej połowie zanotował Paul Pogba. Kilka metrów z piłką pod bramkę pociągnął Redmond i oddał mocny strzał. Dobrą interwencję zanotował jednak De Gea i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W końcowych minutach spotkania nie było zdecydowanych ataków Czerwonych Diabłów, nie było też okazji bramkowych do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Manchester United nie wrócił więc na zwycięską ścieżkę w meczu z Southampton. Czeka na nie od derbowego meczu z Manchesterem City. Kolejne ligowe spotkanie drużyna Jose Mourinho rozegra w środę – rywalem na Old Trafford będzie Arsenal.