49' Gabriel Agbonlahor 49'
65' Matthew Lowton 65'
73' Ciaran Clark 73'
77' Nathan Baker 77'
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Guzan - Lowton, Clark, Baker, Luna - Westwood, El Ahmadi (Bacuna 86'), Sylla (Weimann 62'), Albrighton, Agbonlahor - Benteke (Kozak 79')

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Jones, Evra - Valencia, Cleverley, Giggs (Fletcher 70'), Januzaj (Young 70') - Rooney (Zaha 84'), Welbeck

Od początku meczu Aston Villa próbowała narzucić tempo gry i intensywnie napierała na bramkę Davida De Gei. Mimo kilku prób gospodarzom nie udało się realnie zagrozić bramce Manchesteru United.

Na swoją okazję Czerwone Diabły czekały cierpliwie. Gdy ta w końcu się pojawiła, podopieczni Davida Moyesa nie zmarnowali jej. Z prawego skrzydła piłkę dośrodkował Antonio Valencia. Niepilnowany Januzaj wyskoczył i oddał bardzo mocny strzał głową. Piłka odbiła się od słupka, lecz na szczęście wpadła pod nogi Welbecka, który bez problemu zakończył akcję strzałem na pustą bramkę.

Chwilę później w 18. minucie Manchester United poszedł za ciosem i mieliśmy już 0:2 na Villa Park. Welbeck zagrał piłkę do Valencii na skrzydło. Ekwadorczyk miał sporo miejsca, zbiegł w okolice pola karnego i dograł mocną piłkę po ziemi na 5. metr. Tam ponownie znalazł się Danny Welbeck, który zdecydowanym wślizgiem skierował piłkę do siatki Guzana.

W 29. minucie gracze Manchesteru United mieli dwie świetne okazje strzeleckie. Najpierw Welbeck popisał się pięknym zagraniem piętką w polu karnym, otwierając drogę do bramki Valencii. Ekwadorczyk zdecydował się jednak na podanie do czekającego JAnuzaja. Niestety na drodze piłki stanął jeden z defensorów Aston Villi.

Chwilę później Valencia wystawił jak na tacy futbolówkę do atakującego Wayne'a Rooneya. Anglik bez zastanowienia uderzył mocno po ziemi z około 20 metrów. Niestety nie wycelował wystarczająco dobrze i piłkę minęła bramkę Guzana tuż obok słupka.

34. minuta to niepozorny rzut z autu Rafaela. Brazylijczyk podał do Valencii, ten świetnie się zastawił i od razu posłał prostopadłą piłkę do Welbecka za plecy obrony Aston Villi. Anglik stanął przed świetną sytuacją strzelecka, uderzył mocno, po ziemi, jednak i tym razem piłka przeleciała obok słupka i wypadła poza linię końcową boiska.

Po przerwie gracze Manchesteru United kontynuowali swoją dominację na boisku. W 52. minucie ekipa z Old Trafford podwyższyła prowadzenie za sprawą Toma Cleverleya. Pomocnik otrzymał świetne podanie za plecy obrońców od Rooneya. Tom podholował piłkę i wcisnął ją mocnym strzałem pomiędzy Guzana i słupek bramki.

W 60. minucie Evans nie dogadał się z Rooneyem w sprawie wybicia piłki z pola karnego. Skorzystał z tego Marc Albrighton, który przejął futbolówkę, i uderzył ją mocnym wolejem. Na szczęście David De Gea zdołał skutecznie wypiąstkować. Niedługo potem z kolejnego zamieszania w polu karnym chciał skorzystać Weimann. Ofiarnym wślizgiem drogę do bramki zasłonił mu jednak Tom Cleverley.

Warty odnotowania jest fakt, że po wielomiesięcznej przerwie do gry powrócił Darren Fletcher. Szkot wszedł na murawę w 70. minucie, zmieniając Ryana Giggsa. Pomocnik United został przywitany przez kibiców głośnymi śpiewami i gromkimi brawami.

76. minuta to faul na Agbonlahorze tuż przed polem karnym United. Do strzału podszedł El Ahmadi, który posłał groźną piłkę w stronę bramki Czerwonych Diabłów. David zachował jednak spokój i pewnie wybił piłkę na bok.

W 84. minucie okazję na zdobycie drugiego gola miał Tom Cleverley. Anglik dostał wspaniałe podanie piętką od Danny'ego Welbecka. Tom uderzył mocno pod poprzeczkę. Tym razem jednak to Guzan był górą i wypiąstkował piłkę na rzut rożny. W końcówce meczu United ruszyło jeszcze z jednym atakiem. Young długo zwlekał z decyzją. Ostatecznie podał do Welbecka, jednak było to słabe zagranie i Danny nie zdołał oddać strzału.