16' Danny Welbeck
30' Marouane Fellaini
Edin Dżeko 1'
Vincent Kompany 13'
Fernandinho 45+
Edin Dżeko 57'
Yaya Toure 90'
Data: 25.03.2014 r.

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Jones, Evra - Carrick, Cleverley (Kagawa 46'), Fellaini (Valencia 66')- Mata, Welbeck (Hernandez 76'), Rooney

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Yaya Toure, Fernandinho, Nasri (Milner 73'), Silva, Navas (Garcia 68') - Dzeko (Negrego 79')

Manchester United doznał kolejnej bolesnej porażki przed własną publicznością na Old Trafford. Podopieczni Davida Moyesa ulegli rywalom zza miedzy 0:3. Wynik meczu już w 1. minucie spotkania otworzył Edin Dżeko. Bośniak po przerwie podwyższył na 0:2, a rezultat spotkania w 90. minucie ustalił Yaya Toure.

Derby Manchesteru rozpoczęły się fatalnie dla gospodarzy. Już w 1. minucie spotkania Obywatele przeprowadzili szybki atak na bramkę Davida de Gei. Nasri po prostym zwodzie oddał mocny strzał po ziemi. Piłka odbiła się od słupka, po czym spadła prosto pod nogi Edina Dżeko, który bez problemów umieścił ją w pustej bramce z bliskiej odległości.

Początek spotkania zdominowali podopieczni Manuele Pellegriniego. Kolejną świetną sytuację Manchester City miał w 18. minucie po złym podaniu Ferdinanda. Z pola karnego prawą nogą uderzał Edin Dżeko po podaniu od Davida Silvy. Dobrym refleksem popisał się na szczęście bramkarz United, który uchronił zespół przed stratą drugiego gola.

Z biegiem czasu Manchester United coraz częściej był przy piłce i coraz częściej zaliczał wypady pod pole karne Joe Harta. W 25. minucie po dośrodkowaniu z prawej flanki, Welbeck próbował przyjąć piłkę klatką piersiową. Futbolówka odbiła się w stronę Marouane’a Fellainiego, który bez zastanowienia uderzył ją wolejem. Czujny Hart nie dał się zaskoczyć w tej sytuacji.

40. minuta meczu to mocne podanie Rafaela z prawego skrzydła. Z pierwszej piłki chciał uderzać Rooney, ale Anglik nie trafił w piłkę. Kawałek dalej przyjął ją Mata, który szybko zdecydował się na strzał. Niestety uderzenie Hiszpana przeleciała nad poprzeczką bramki Manchesteru City.

W przerwie meczu David Moyes postanowił wprowadzić nieco bardziej ofensywny wariant ustawienia i dokonał pierwszej zmiany – Shinji Kagawa zastąpił fatalnie grającego Toma Cleverleya.

W 52. minucie Obywatele rozegrali groźny rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę przedłużał Vincent Kompany, a głową z piątego metra uderzał Fernandinho. Na szczęście United, futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

To, co nie udało się w poprzedniej akcji, gracze City poprawili przy kolejnym rzucie rożnym. Korner wykonał Samir Nasri, a spod opieki Rio Ferdinanda z łatwością uwolnił się Edin Dżeko. Bośniak oddał strzał z pierwszej piłki w stronę krótkiego słupka. De Gea nie miał żadnych szans przy tym uderzeniu.

Bardzo widowiskową akcją popisali się gospodarze w 72. minucie meczu. Prawą flanką zaatakował Rafael. Brazylijczyk zwlekał z podaniem do ostatniej chwili. W końcu dograł lekką piłkę do Welbecka na krótki słupek. Danny oddał techniczny strzał piętą, ale Joe Hart wykazał się czujnością i refleksem, wybijając futbolówkę ręką.

W końcówce spotkania Javier Hernandez wywalczył jeszcze rzut wolny przed polem karnym. Przy piłce ustawili się Rooney i Mata. Po gwizdku strzał oddał Hiszpan, ale piłka odbiła się od muru.

W 90. minucie gwóźdź do trumny wbił Yaya Toure. Pomocnik Manchesteru City prostym zwodem minął Patrice’a Evrę, otwierając sobie drogę do bramki, po czym oddał mocny strzał po ziemi w stronę długiego słupka.