23' Rasmus Hojlund
49' Alejandro Garnacho
84' Alejandro Garnacho
Tomas Soucek 37'
Godzina: 15:00
Data: 04.02.2024 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Maguire, Martinez (Varane 71'), Shaw (Lindelof 87') – Casemiro, Mainoo (McTominay 64') – Garnacho, Fernandes, Rashford – Hojlund (Antony 87')

West Ham United: Areola (Fabiański 46') – Johnson, Zouma, Aguerd – Coufal (Phillips 72'), Soucek (Cornet 72'), Alvarez, Emerson – Kudus, Ward-Prowse – Bowen

Manchester United w dobrym stylu pokonał West Ham United 3:0 (1:0) w 23. kolejce Premier League. Udane popołudnie w Teatrze Marzeń zapewnili Rasmus Hojlund i Alejandro Garnacho. Duńczyk trafił w swoje urodziny, a Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Erik ten Hag dokonał zaledwie jednej zmiany w wyjściowej jedenastce Manchesteru United w porównaniu do spotkania z Wolverhampton (4:3). Miejsce Raphaela Varane’a zajął Harry Maguire. Holenderski menadżer uznał, że Francuzowi przyda się przerwa w napiętym terminarzu.

Manchester United meczu z West Hamem nie rozpoczął z taką intensywnością, jak spotkania z Wolves. Jako pierwsi dogodną sytuację do otworzenia wyniku mieli goście. W 11. minucie dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego posłał James Ward-Prowse. Strzał głową oddał Tomas Soucek, futbolówkę trącił po drodze Edson Alvarez, a znakomitą interwencją na linii popisał się Andre Onana.

Czerwone Diabły odpowiedziały kilka minut później. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przed szansą stanął Bruno Fernandes. Portugalczyk uderzył soczyście zza pola karnego, a z dobrej strony w bramce West Hamu pokazał się Alphonse Areola.

W 17. minucie znów było groźnie pod polem karnym Manchesteru United. Strzał z półwoleja oddał Soucek, futbolówka odbiła się od Harry’ego Maguire’a, ale na szczęście przeleciała metr od bramki Onany.

W 23. minucie sprawy w swoje ręce wziął Rasmus Hojlund, który w niedzielę obchodził swoje 21. urodziny. Duńczyk dostał futbolówkę przed polem karnym West Hamu, dobrym zwodem ograł Nayefa Aguerda i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans Areoli. Czerwone Diabły otworzyły wynik meczu!

Po zdobytej bramce tempo spotkania na Old Trafford nieco spadło. Lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Davida Moyesa. W 27. minucie mocny strzał zza szesnastki oddał Ben Johnson. W bramce po raz kolejny bez zarzutu spisał się Andre Onana.

Przed przerwą Manchester United wyprowadził jeszcze jeden ciekawy atak. W doliczonym czasie gry akcję piętką zainicjował Rasmus Hojlund. Futbolówkę dostał Bruno Fernandes i zagrał prostopadle do Alejandro Garnacho. Argentyńczykowi na pozycji pokazał się Hojlund, ale Duńczyk z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się od znakomitej sytuacji West Hamu United. Piłkę przy linii bocznej stracił Harry Maguire, a przed szansą stanął Emerson. Gracz Młotów wbiegł w pole karne Czerwonych Diabłów, ale uderzył bardzo niecelnie z ostrego kąta.

Niewykorzystana okazja od razu zemściła się na Młotach. W 49. minucie Manchester United podwyższył na 2:0! Bruno Fernandes przerzucił piłkę z lewego skrzydła na skraj pola karnego. Tam dobrze znalazł się Alejandro Garnacho, zszedł na lewą nogę, strzelił mocno, futbolówka odbiła się od Aguerda i zaskoczyła Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz w przerwie zastąpił kontuzjowanego Areolę.

Manchester United po podwyższeniu prowadzenia chciał iść za ciosem. Szybko niezłe sytuacje wypracowali sobie Marcus Rashford i Diogo Dalot. Obaj strzelali jednak obok bramki West Hamu United.

W 69. minucie West Ham miał znakomitą okazję na powrót do gry. Edson Alvarez zagrał znakomitą piłkę do Jarroda Bowena nad linią obrońców. Anglik dobrze opanował podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z Andre Onaną. Bowen oddał strzał, ale ofiarnym wślizgiem zablokował go Diogo Dalot.

Chwilę później z podejrzeniem urazu kolana boisko musiał opuścić Lisandro Martinez. Argentyńczyk ucierpiał przy jednym ze stać z Vladimirem Coufalem.

Manchester United w końcówce nie forsował tempa, ale podwyższył prowadzenie. W 84. minucie błąd w ekipie West Hamu popełnił Kalvin Phillips. Piłkę Anglikowi zabrał Scott McTominay i na bramkę Fabiańskiego ruszyła kontra. Szkot zagrał do lepiej ustawionego Garnacho, który strzałem po ziemi z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi Młotów.

Manchester United kolejne spotkanie w lidze rozegra 11 lutego. Czerwone Diabły zagrają na wyjeździe z Aston Villą.