68' Scott Parker CristianoRonaldo 32'
Wayne Rooney 66'
Ruud van Nistelrooy 71'
Ruud van Nistelrooy 90'
Godzina: 17:00
Data: 28.08.2005 r.
Stadion: St. James Park

Newcastle: Given - Carr, Boumsong, Taylor, Babayaro - Dyer, Bowyer (Faye 53'), Parker, Emre (Jenas 22') - Shearer, Luque

ManUtd: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Silvestre, Heinze - Keane, Fletcher (Smith 85'), Scholes - Rooney, Ronaldo (Park 84'), van Nistelrooy

W trzeciej kolejce angielskiej Premiership, Manchester United zmierzył się z drużuną Newcastle United. Historia spotkań obu drużyn obfitowała w grad bramek i na podobne widowisko liczyli dziś kibice zgromadzeni na St. James Park. W zespole United wszyscy zdolni do gry. Mimo to Sir Alex Ferguson oszczędza jeszcze Ryana Giggsa. Na ławce rezerwowych usiadł też dobrze spisujący się w ostatnich meczach Park Ji-Sung. Drużyna gospodarzy przystąpił do tego meczu dodatkowo wzmocniona nowym zakupem - Luque. Na dobry występ tego gracza liczyli kibice "Srok". Jeśli chodzi o rywali United to Chelsea wczoraj pokonała Tottenham 2:0.

Mecz rozpoczęli gospodarze jednak gracze United szybko przejęli piłkę. Już w pierwszych minutach meczu Wayne Rooney próbował podać do Ruud'a van Nistelrooya lecz podanie przeciął Given. Mimo to spotkanie w pierwszych minutach nie obfitowało w emocje. Dobrze grała defensywa United. Heinze pewnie zatrzymywał ataki skrzydłem Dyera a Ferdinand bez problemu odcinał od piłek Shearera. W 10 minucie zaatakowali gospodarze, na bramkę United uderzał Bowyer ale dobrze interweniował van der Saar. Chwilę później po dośrodkowaniu Emre kolejna akcja Newcastle i kolejna udana interwencja Holendra.

Dwie minuty później bo w 12 minucie Alan Shearer po raz kolejny sprawdził umiejętności naszego bramkarza ale i tym razem gol nie padł. United w kolejnych minutach gry starali się uspokoić grę. W ramach rewanżu strzał w 16 minucie w wykonaniu Ruuda van Nistelrooya. Strzał nie przyniósł bramki ale akcja iście "Diabelska", Rooney pięknie dograł piętą. 19 minuta przyniosła korner dla gospodarzy ale nic z niego nie wyszło groźnego.

W 22 minucie meczu boisko musiał opuścić Emre. Kontuzja uniemożliwiła mu dalszą grę. W jego miejsce wszedł Jenas. Kilka minut później akcja United, w pole karne wrzucał O'Shea ale Ronaldo nie sięgnął piłki, mamy jednak korner. Wykonawcą był Scholes który podał Fletcherowi. Darren uderzył wysoko nad poprzeczką. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartką ukarany został Ronaldo. Młody Portugalczyk nie przebierał w środkach, chcąc odebrać piłkę rywalowi.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry doskonałą akcję do objęcia prowadzenia miał Ronaldo. Cris otrzymał świene podanie od van Nistelrooya ale w akcji sam na sam z Givenem strzelił wprost w bramkarza. W końcowych minutach jeszcze akcja Newcastle a dokładniej rzut wolny, Luque trafia jednak w mur obrońców. Jeszcze prostopadłe podanie Fletchera ale Ruud i Cris złapani na spalonym.

Sędzia nie doliczył wiele do pierwszej połowy i do przerwy na St. James Park mieliśmy remis 0:0. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Na początku przeważali gospodarze ale z biegiem czasu inicjatywę przejeli goście. Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w drużynie Sir Alexa.

Początek drugich 45 minut dobry w wykonaniu United. Paul Scholes popisał sie dobrym uderzeniem, ale obok bramki. W 50 minucie nie miłe zajście. Heinze został kopnięty w twarz przez rywala. W 53 minucie meczu zmiana w szeregach Newcastle, Andy Faye wchodzi w miejsce Lee Bowyer'a. Powodem zmiany kontuzja jakiej nabawił się Bowyer, podobnie zresztą jak Emre w pierwszej połowie.

W 57 minucie powinno być 1:0. Po akcji John'a O'Shea i podaniu do Ruuda van Nistelrooya, ten drugi nieczysto trafił w piłkę. W 60 minucie po raz kolejny ostro potraktowany Heinze. Argentyńczyk tym razem powalony przez Ameobiego. Chwilę później kolejna wrzutka Ronaldo w pole karne rywala, ale Given po raz kolejny interweniuje. Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska gdzie Silvestre fauluje gracza Newcastle.

W 66 minucie meczu Wayne Rooney przejmuje piłkę po wykopie Van der Saar'a i strzałem z woleja zdobywa prowadzenie dla ekipy Sir Alexa. W międzyczasie Anglik poradził sobie z dwoma obrońcami Newcastle.

Tuż po wznowieniu gry faulowany Ronaldo przed polem karnym ale sędzia nie reaguje. "Diabły" stworzyły kolejną akcję ale Ronaldo faulowany przez Parkera za co ten ujrzał żółtą kartkę. W 71 minucie doskonałe podanie Rooneya do Ruud'a. Holender w starciu z Givenem pada na ziemię ale sędzia zamiast rzutu karnego, pokazuje żółtą kartkę dla van Nistelrooya za symulowanie. Kilka minut później kolejne przewinienie na Ronaldo.

Na dzisieć minut przed końcem Cris w indywidualnej akcji ale po raz kolejny dziś faulowany jest przez graczy Newcastle. Tym razem dokonał tego Babayaro. Z rzutu wolnego strzelał Scholes ale piłka trafiła w mur obrońców. Na pięć minut przed końcem podwójna zmiana w drużynie Man United. Za Darren'a Fletcher'a wchodzi Alan Smith, zaś Cristiano Ronaldo zostaje zmieniony przez Park Ji-Sung'a.

W końcowych minutach jeszcze akcje Newcastle. Luque próbował z rzutu wolnego ale świetnie ustawiony Van der Saar. Do spotkania sędzie doliczył 3 minuty. Ruud van Nistelrooy uderzony w twarz w 88 mincie, na szczęście mógł grać.

W 90 minucie na 2:0 podwyższa Ruud van Nistelrooy. Holender otrzymał podanie od Rooneya i z największym spokojem uderza pomiędzy nogami rozpaczliwie interweniującego Givena. Świetne podanie Wayne'a i jeszcze lepsze wykończenie Ruuda.