Data: 17.01.2016 r.
Stadion: Anfield

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure (Benteke 81'), Sakho, Moreno - Lucas, Henderson, Can - Milner (Caulker 90'), Lallana (Ibe 76') - Firmino

Manchester United: De Gea - Young (Borthwick-Jackson 42'), Smalling, Blind, Darmian - Schneiderlin, Fellaini - Lingard (Mata 66'), Herrera (Depay 72'), Martial - Rooney

Manchester United po ciężkim meczu pokonał skromnie Liverpool 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wayne Rooney w 78. minucie spotkania. Był to jedyny celny strzał Czerwonych Diabłów tego popołudnia. Wygrana na Anfield daje awans ekipie Van Gaala na 5. lokatę w Premier League.

Pierwsza groźna sytuacja meczu miała miejsce w 10. minucie. Lucas posłał daleką piłkę w kierunku pola karnego, gdzie odebrał ją Lallana. De Gea wcześnie wybiegł z własnej bramki i zablokował uderzenie Anglika. Firmino próbował jeszcze dobić bezpańską piłkę, lecz uderzył niecelnie.

Tempo gry oraz pressing z obu stron był wysoki w pierwszej połowie. Nie przekładało się to jednak proporcjonalnie na liczbę oddawanych strzałów. W 27. minucie niezłą okazję miał Henderson, lecz jego uderzenie zostało przyblokowane i De Gea spokojnie dobiegł do turlającej się piłki.

Odpowiedzią United była niezła akcja z boku pola karnego, gdzie Rooney utrzymał posiadanie z 2 obrońcami obok siebie, podał do Martiala a ten od razu wystawił do wolnego Herrery. Ander uderzył, ale bardzo niecelnie.

30. minuta to drugi groźny strzał Hendersona, tym razem z boku pola karnego, po podaniu od Firmino. Anglik uderzył po ziemi i futbolówka przeleciała tuż obok słupka De Gei.

Pierwsza połowa zakończyła się pechowo dla Manchesteru United pod względem personalnym. Urazu pachwiny po jednej z interwencji przy linii środkowej doznał Ashley Young. Anglik nie był w stanie kontynuować gry i zastąpił go Cameron Borthwick-Jackson.

W doliczonym czasie gry Martial zdecydował się na indywidualny rajd lewą flanką. Francuz przebiegł około 30 metrów po czym uderzył mocno lewą nogą. Niestety został skutecznie zablokowany Sakho.

W 50. minucie bliski otwarcia wyniku był Emre Can. Pomocnik prostym zwodem zmylił Smalling, ruszył dwa kroki do przodu i mocno strzelił po ziemi. United przed stratą bramki szczęśliwie uratował David De Gea. Futbolówka odbiła się o jego nogi i wyleciała na rzut rożny z drugiej strony bramki.

Kilka minut później groźny strzał oddał Anthony Martial. Francuz zgarnął piłkę w polu karnym po niedokładnym przyjęciu Rooney, ruszył w tłum pomiędzy 4 obrońców i uderzył lewą nogą. Niestety i tym razem piłka nie zmierzała w światło bramki i wyleciała poza linię końcową.

W 66. minucie potężne uderzenie w światło bramki posłała Emre Can. Niemiec uderzył celnie, ale De Gea pięknie się wyciągnął i wybił piłkę do boku. Piłkę dobił jeszcze Firmino, ale Hiszpan ponownie nie dał się zaskoczyć.

78. minuta to wyczekana przez wszystkich fanów United bramka. Jej autorem okazał się Wayne Rooney. Blind krótko rozegrał rzut rożny z Matą, Juan dośrodkował w pole karne. Głową uderzył Fellaini ale trafił w poprzeczkę. Błędu tego nie popełnił już Rooney, który wolejem wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Zdawało się, że gospodarze rzucą się do jeszcze ostrzejszego ataku na bramkę De Gei. Tak się jednak nie stało i przez kolejne minuty The Reds nie byli w stanie zagrozić bramce Manchesteru United przez dłuższy czas.

Doliczone minuty były bardzo nerwowe dla Czerwonych Diabłów, którzy często gubili futbolówkę. Wynik spotkania udało się jednak utrzymać do finalnego gwizdka Marka Clattenburga.