Data: 28.12.2004 r.
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Sorensen - De la Cruz, Mellberg, Ridgewell, Barry - Solano, Hendrie (67' Whittingham ), Berson (87' S. Moore), Davis - Angel, Cole (55' L. Moore)

Man Utd: Carroll - O'Shea (60' Keane), Ferdinand, Silvestre, Heinze - Fletcher, Neville, Scholes, Giggs - Rooney (61' Ronaldo), Smith

W dniu dzisiejszym Manchester United zgarnął kolejne trzy punkty. Tym razem w meczu wyjazdowym Czerwone Diabły pokonały 0:1 (0:1) zespół Aston Villa. Jedyną bramkę przepięknym strzałem zdobył Ryan Giggs.

Spotkanie rozpoczęli piłkarze Manchesteru United. Już w drugiej minucie strzał oddawał Wayne Rooney, jednak Sorensen bez większych problemów złapał futbolówkę. Chwilę później groźnie głową uderzał Ridgewell, na szczęscię dla Diabłów - ponad poprzeczką.

W 11. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, kiedy to w polu karnym United upadł Solano. Piłkarz Aston Villa przewrócił się po starciu z Waynem Rooney'em. Według sędziego nic nie było.

Manchester od początku groźnie atakował, wiedział, że musi wygrać. Chelsea bez problemu zwyciężyło Portsmouth 2:0. Ponownie wśród graczy United najbardziej widoczny był Ryan Giggs.

W 36. minucie pierwszą rzutą kartkę pokazał sędzia dzisiejszych zawodów. Upomniany nią został Rio Ferdinand za nieprzepisowe powstrzymanie Hendriego.

Pięć minut później padła pierwsza bramka. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Ryan Giggs. Walijczyk w ten oto sposób zdobył przepieknego gola i dał Manchesterowi prowadzenie.

Czerwone Diabły nie zwalniały tempa. Już chwilę po zdobyciu bramki z rzutu rożnego grę wznawiał Scholes. Niestety bezskutecznie. Zaraz po tym kolejną żółtą kartką ukarany został zawodnik United - John O'Shea. A do końca pierwszej połowy już nic się nie wydarzyło. 0:1.

Druga połowa, tak jak pierwsza, należała całkowicie do graczy gości. Od samego początku Manchester mocno atakował, pokazując, że jedna bramka to za mało.

W 60. minucie z boiska wszedł Wayne Rooney, który złapał dobry uraz. W jego miejsce wszedł Cristiano Ronaldo, który poderwał United do kolejnych ataków. Już w pierwszej akcji Portugalczyk wywalczył rzut rożny.

Dwadzieścia minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego blisko zdobycia drugiego gola dla United był Ronaldo. Po ładnym rajdzie i okiwaniu kilku zawodników nie zdołał niestety oddać strzału. Przez kolejne minuty reprezentant Portugalii nie rezygnował z solowych akcji. Jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

United bardzo zacięcie dziś grało. Piłkarze walczyli o każdą piłkę. Konsekwencją tego była trzecia żółta kartka dla zawodnika gości. Tym razem ukarany nią został Gabriel Heinze.

W ostatniej minucie spotkania Alan Smith z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Była to dogodna sytuacja i Anglik powinien zdobyć drugą bramkę dla United. Po tej sytuacji sędzia zakończył dzisiejsze zawody. Manchester po bardzo dobrej grze zwyciężył Aston Villa 1:0.