Joel Ward 45'
Data: 30.09.2023 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Lindelof (Van de Beek 87'), Varane (Maguire 87'), Amrabat – Mount (Eriksen 77'), Casemiro – Pellistri (Garnacho 61'), Fernandes, Rashford (Martial 77') – Hojlund

Crystal Palace: Johnstone – Ward, Andersen, Guehi, Mitchell – Doucoure, Hughes – Ayew, Schlupp (Riedewald 78'), Eze (Richards 88') – Mateta

Manchester United przegrał z Crystal Palace 0:1 (0:1) w 7. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w sobotnie popołudnie po raz kolejny zawiodły swoich kibiców w tym sezonie.

Erik ten Hag dokonał czterech korekt w składzie Manchesteru United w porównaniu do meczu pucharowego z Crystal Palace. Do wyjściowej jedenastki wrócili Victor Lindelof, Bruno Fernandes, Marcus Rashford i Rasmus Hojlund. Roy Hodgson wymienił siedmiu graczy i posłał do gry swoich podstawowych zawodników.

Początek meczu zapowiadał niezłe zawody w wykonaniu Manchesteru United, ale entuzjazm kibiców niestety szybko uleciał. Rzęsiste opady deszczu sprawiły, że murawa zrobiła się śliska i grząska, co utrudniało rozgrywanie płynnych akcji. Widzieliśmy dużo błędów i niedokładnych zagrań.

Pierwszą groźną okazję wypracował sobie Crystal Palace. W 11. minucie dobre dośrodkowanie w pole karne Manchesteru United posłał Joachim Andersen, a uderzenie głową na swoim koncie zapisał Marc Guehi. Andre Onana nie musiał jednak interweniować.

Po chwili gra przeniosła się pod pole karne Crystal Palace po długim zagraniu Marcusa Rashforda. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Rasmus Hojlund. Duńczyk zdołał trącić futbolówkę obok wychodzącego z bramki Sama Johnstone’a, ale utracie bramki zapobiegł Tyrick Mitchell.

Im dłużej trwało spotkanie, tym słabiej prezentowali się zawodnicy Erika ten Haga. Efekt był prosty do przewidzenia – w 25. minucie goście objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Eberechi Eze, a na dalszym słupku dopadł do niej Joachim Andersen. Duński obrońca popisał się efektownym uderzeniem z woleja z dziesięciu metrów i nie dał szans Andre Onanie.

Manchester United mógł odpowiedzieć błyskawicznie na trafienie drużyny Roya Hodgsona. W 27. minucie mocny strzał z woleja oddał zza pola karnego Casemiro. Piłka o dobry metr minęła bramkę Johnstone’a.

Do końca pierwszej połowy Manchester United bezskutecznie próbował znaleźć drogę do bramki Crystal Palace. Defensywa gości spisywała się bez zarzutu. W 40. minucie kolejny niecelny strzał na swoim koncie zapisał Casemiro. Erik ten Hag nie mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników w sobotnie popołudnie.

Po zmianie stron Manchester United długo utrzymywał się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. Dopiero w 56. minucie do poważnego wysiłku zmuszony został Sam Johnstone. Angielski golkiper zanotował świetną interwencję po mocnym strzale Bruno Fernandesa zza pola karnego. Chwilę później bramkarz Palace obronił uderzenie Rasmusa Hojlunda z bliskiej odległości.

W 63. minucie sytuacja Czerwonych Diabłów mogła stać się beznadziejna. Błąd przy linii końcowej popełnił Victor Lindelof, któremu piłkę zabrał Jean-Philippe Mateta. Francuz zagrał przed pole karne do Willa Hughesa, a ten oddał mocny strzał. Na szczęście dobrą interwencją popisał się Andre Onana.

Posiadanie piłki Manchesteru United w drugiej połowie sięgało 80%, ale nie przekładało się to na wiele sytuacji podbramkowych. W 70. minucie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła na szósty metr posłał Diogo Dalot. Akcję strzałem głową skończył Mason Mount, lecz uderzył obok bramki Crystal Palace. Kilka minut później bliski wpakowania piłki do własnej siatki, po dobrym ataku Alejandro Garnacho, był Tyrick Mitchell.

Manchester United w końcówce próbował odwrócić niekorzystny wynik, lecz piłkarze Crystal Palace bronili się bardzo skutecznie. Czerwone Diabły zanotowały czwartą ligową porażkę w tym sezonie...