43' Sebastian Larsson
85' Didier Ndong
Stadion: Stadium of Light

Sunderland: Pickford - Jones, Denayer, Kone, Oviedo (Manquillo 39') - Larsson, Rodwell, Cattermole (Borini 66'), Ndong - Anichebe, Defoe

Manchester United: Romero - Darmian, Bailly, Rojo, Shaw (Blind 61') - Fellaini, Herrera - Lingard (Rashford 64'), Pogba, Mychitarian (Martial 78') - Ibrahimović

Czerwone Diabły odniosły pewne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Sunderlandem. Mecz na Stadium of Light zakończył się wynikiem 0:3. Bramki dla Manchesteru United strzelali Zlatan Ibrahimović, Henrich Mychitarian oraz Marcus Rashford. Cała drugą połowę gospodarze grali w 10, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Larsson.

Mecz szybką bramką w 2. minucie próbował otworzyć Jesse Lingarda. Anglik przymierzył sprzed pola karnego, uderzył mocno, ale Pickford zdołał złapać futbolówkę. Była to jedna z bardzo nielicznych prób ofensywnych w pierwszej połowie spotkania.

Mecz nabrał tempa po kilkunastu minutach. Lee Cattermole próbował potężnego strzału zza pola karnego, ale Sergio Romero nie dał się zaskoczyć. Sekundy później Jermaine Defoe uciekł obrońcom i oddał strzał w sytuacji sam na sam. Piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Sergio, lecz w tym samym momencie sędzia boczny podniósł chorągiewkę na znak spalonego.

W odpowiedzi United, Jesse Lingard próbował mocnego strzału po ziemi. Pickford jednak efektownie wybił piłkę ręką na rzut rożny. Minutę później bramkarz Sunderlandu musiał już wyciągnąć piłkę z siatki. Technicznym strzałem z linii pola karnego Anglika pokonał Zlatan Ibrahimović. Asystę przy tej bramce zaliczył Ander Herrera.

Kilka minut później Fellaini stanął przed świetną okazją strzelecką. Belg otrzymał podanie ze skrzydła na 5. metr, uderzył piłkę, lecz trafił na stojącego przed nim rywala.

W 39. minucie bliski wyrównania był Anichebe. Napastnik sprytnie uciekł spod opieki Bailly’ego, obrócił się i oddał strzał lewą nogą z odległości kilku metrów. Sytuację dobrze przewidział Romero, który wcześniej ruszył do rywala, skrócił kąt i ciałem skutecznie zasłonił drogę piłki do bramki.

Układ sił na murawie zmienił się na niekorzyść Sunderlandu w 43. minucie, kiedy to po faulu na Herrerze boisko opuścił Sebastian Larsson. Szwed zaatakował agresywnie wyprostowaną nogą przeciwnika.

Manchester United drugą połowę rozpoczną wyśmienicie. Luke Shaw zagrał długą piłkę w stronę Mychitariana. Ormianin zdecydował się na drybling w polu karnym przed Kone, zmylił defensora i strzelił mocno lewą nogą, umieszczając piłkę w siatce.

W 60. minucie Czerwone Diabły miały okazję na strzelenie pięknej bramki. Lingard zagrał nad głową do Zlatan, Szwed przedłużył głową za swoje plecy a stamtąd potężnym wolejem futbolówkę uderzył Paul Pogba. Szwed niestety mocno przekalkulował swój strzał i nie trafił nawet w światło bramki.

W 68. i 70. minucie Zlatan Ibrahimović dwukrotnie zmarnował okazję do wystawienia 100% piłki Rashfordowi. Pierwsze zagranie było zbyt mocne i wyrzuciło Anglika do boku pola karnego, a drugie zostało zablokowane przez Denayera.

W 79. minucie Martial mógł zaliczyć zabójcze wejście z ławki rezerwowej. Przy pierwszym kontakcie z piłką, po długim podaniu od Blinda, Francuz znalazł się oko w oko z Pickfordem. Anthony zdecydował się na próbę przelobowania Anglika. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak bramkarz Czarnych Kotów.

Przewaga United była bardzo widoczna w drugiej połowie. W 90. minucie zdołał wykorzystać to Zlatan Ibrahimović do spółki z Marcusem Rashfordem. Po szybkiej kontrze Szwewd wystawił piłkę idealnie w tempo do Anglika, a ten mocnym strzałem na długi słupek wreszcie przełamał strzelecką niemoc.