Christopher Samba 85'
Data: 11.11.2007 r.

Man Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Ronaldo, Anderson, Hargreaves (76' Carrick), Giggs - Tevez, Saha (68' Nani)

Blackburn: Friedel - Emerton, Samba, Nelsen, Warnock - Bentley, Dunn, Mokoena, Pedersen - Santa Cruz (78' Derbyshire), McCarthy

W dzisiejszym spotkaniu niespodzianki nie było. Manchester United wygrał na własnym stadionie z dobrze spisującym się w tym sezonie Blackburn po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać na boisku Louisa Saha, Andersona oraz Hargreavesa.

Gospodarze rozstrzygnęli mecz już w pierwszej połowie, kiedy w przeciągu dwóch minut dwukrotnie pokonywał bramkarza Portugalczyk. W drugiej połowie piłkarze United oszczędzali siły, jednak wciąż szukając szans na kolejne gole. Wynik jednak nie zmienił się do końca, a dużą zasługę miała w tym brutalna gra Blackburn, która przyniosła dziś sześć żółtych kartek, w tym dwie dla Dunna.

Na pierwszą groźniejszą akcję nie musieliśmy długo czekać. W 6 minucie Ronaldo po rajdzie podawał do Teveza, który oddał celny strzał na bramkę. Friedel sparował uderzenie na rzut rożny, z którego jednak nie wynikło nic specjalnego. Przez parę następnych minut piłkarze United utrzymywali się przy piłce na połowie przeciwnika, jednak bez większego zagrażania bramce Blackburn.

Drużyna Marka Hughesa zagroziła United po błędzie sędziego w 19 minucie spotkania. Chris Foy nie zauważył faulu na Ronaldo, po którym przeciwnik przejął piłkę i oddał strzał na bramkę, na szczęście piłka odbiła się od słupka, zostając w boisku. Portugalczyk jest dziś często nieczysto powstrzymywany.

Chwilę później poszkodowany miał okazję, aby dać prowadzenie Czerwonym Diabłom. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Ryana Giggsa oddał strzał na bramkę Friedela. Piłka została wybita z linii bramkowej przez jednego z zawodników Rovers.

W 30 minucie mamy pierwszy żółty kartonik. Ukarany został Dunn za faul na Tevezie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z łatwością wybronili obrońcy Rovers.

Starania United od początku meczu przyniosły oczekiwany rezultat po 34 minutach! Dośrodkowanie Giggsa z rzutu rożnego wykorzystuje Ronaldo oddając precyzyjny strzał głową.

Minęła zaledwie minuta i mamy kolejną bramkę dla Czerwonych Diabłów! Strzela ponownie Cristiano Ronaldo po asyście Teveza. Interwencja bramkarza nie wystarczyła, aby powstrzymać precyzyjne uderzenie skrzydłowego. Świetna gra gospodarzy procentuje!

Blackburn nie zmieniło swojego stylu gry po utracie dwóch goli. W 43 minucie Van der Sara próbował pokonać Betnley, jednak nieskutecznie.

Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy, która kończy się wynikiem 2:0. Obserwowaliśmy nieznaczną przewagę United, wystarczającą jednak do objęcia dwubramkowego prowadzenia. Zadecydowała głównie dokładność w rozgrywaniu piłki oraz skuteczność Cristiano Ronaldo, który rozgrywa dziś znakomite spotkanie. Statystyka posiadania piłki 54% do 46% dla United.

Druga połowa rozpoczęła się leniwie. Większość akcji odbywało się w środkowej części boiska. Pierwsze ożywienie przyszło w 53 minucie, kiedy to Dunn otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Louisie Saha. Blackburn gra w dziesiątkę!

W 61 minucie United długo rozgrywali piłkę na połowie przeciwnika. Ostatecznie strzał na bramkę Friedela oddał Ronaldo, który wyraźnie ma ochotę na hattricka. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką…

Pierwsza zmiana w drużynie z Manchesteru. Nani wchodzi na miejsce Louisa Saha w 68 minucie spotkania. Menedżer decyduje się na grę z jednym napastnikiem.

United próbują strzelić trzecią bramkę, jednak ciągłe ataki powstrzymywane są faulami. W końcu skutkuje to żółtą kartką dla kolejnego zawodnika Blackburn, tym razem jest to Mokoena. W 76 minucie, czyli zaledwie 2 minuty później po tamtym wydarzeniu żółtą kartkę otrzymuje Nelsen, faulując Giggsa zbliżającego się do pola karnego przeciwnika. Goście prezentują wyjątkowo brzydki futbol w tym fragmencie meczu.

Dobrą sytuację miał Rio Ferdinand w 83 minucie meczu. Po rzucie rożnym oddał nogą celny strzał na bramkę, jednak Friedel był dobrze ustawiony i pewnie obronił uderzenie. Chwilę później, również ze stałego fragmentu próbował pokonać bramkarza przeciwnika głową, znów nieskutecznie.

W 86 minucie dobrze akcję rozpoczynał Evra, została ona jednak przerwana brutalnym faulem Samby, za co otrzymał szóstą w tym spotkaniu żółtą kartkę. Chwilę później ten sam zawodnik strzelał na bramkę Van der Sara po rzucie rożnym, jednak Holender spisał się bez zarzutu.

Po 3 doliczonych minutach mecz Chris Foy zagwizdał po raz ostatni. Po dynamicznej pierwszej połowie oglądaliśmy statyczną, pełną faulu drugą. Mimo wielu prób wynik nie uległ zmianie, głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy obu drużyn.