18' Cristiano Ronaldo
45' Carlos Tevez
48' Darren Fletcher
Stephen Ireland 33'
Godzina: 14:30
Data: 10.05.2009 r.

Man Utd: Van der Sar, Rafael Da Silva, Vidic, Evans (O'Shea 70'), Evra, Ronaldo (Scholes 59'), Fletcher, Giggs, Park (Rooney 59'), Berbatov, Tevez

Man City: Given, Richards, Onuoha, Dunne, Bridge, Elano, Ireland, Kompany, De Jong (Petrow 73'), Robinho (Evans 90'), Caicedo (Bojinov 63')

Czerwone Diabły rządzą w Manchesterze! Podopieczni sir Alexa Fergusona w derbowym spotkaniu z City, odprawili swych rywali z kwitkiem, zwyciężąjąc 2:0 po bramkach Cristiano Ronaldo z 18. minuty i Carlosa Teveza z 45. Wygrana przybliżyła United do końcowego sukcesu w Premier League.

Old Trafford już w trzeciej minucie mogłoby szaleć z radości, jednak dobrze wypatrzony przez Rafaela Park w wydawałoby się dobrej sytuacji nie potrafił pokonać Givena. Kolejne minuty gry przyniosły uderzenia z dystansu Carlosa Teveza, a następnie Cristiano Ronaldo. Ze strony gości swoich sił próbował Elano.

W 9. minucie Diabły miały sporo szczęścia, bowiem w polu karnym Edwina van der Sara ręką zagrywał Ryan Giggs, jednakże sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla przyjezdnych.

W 17. minucie Ireland sfaulował Dymitara Berbatowa kilka metrów przed linią pola karnego. Do piłki jak to zwykle w takiej sytuacji podszedł Cristiano Ronaldo i na Old Trafford mieliśmy 1:0 dla United. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z graczy gości, co utrudniło interwencję bezradnemu Givenowi.

Gol nieco ożywił poczynania obu ekip, które do tej pory w główniej mierze skupiały się na grze w defensywie. Już kilka minut po bramce Portugalczyka gorąco zrobiło się w polu karnym Van der Sara. Holender jednak dobrze interweniował przy groźnie zagrywanej z rzutu rożnego piłce.

Z czasem przewaga United zaczęła rosnąć. Ataki były coraz śmielsze. W 30. minucie mogło być już 2:0. Genialną akcję przeprowadził Carlos Tevez, który po minięciu jednego z rywali zdecydował sie na strzał, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

W samej końcówce pierwszej części gry zrobiło się trochę nerwowo, aczkolwiek sędzia zawodów, pan Chris Foy zdołał opanować sytuację, która dla City w 45. minucie nie była już zupełnie zbyt ciekawa. Wówczas to na 2:0 podwyższył Tevez. Argentyńczyk dostał dobre podanie od Berbatowa i zmusił Givena do ponownej kapitulacji.

Druga część gry już od samego początku nie imponowała takim tempem jak pierwsza. Jednakże w drugich 45. minutach to goście osiągneli przewagę, czego dowodem było wysokie posiadanie piłki przez graczy City.

Długo żadna z drużyn nie mogła dojść do dobrej sytuacji bramkowej. Akcje ograniczały się do dośrodkowań, albo strzałów, które w większości były bardzo niecelne. Przed szansą na zmianę obrazu gry stanął w 89. Scholes, jednak wychodząc sam na sam z bramkarzem został uprzedzony, przez Dunne'a. Minutę później w słupek trafił Fletcher.