17' Lisandro Martinez
44' Luke Shaw
76' Raphael Varane
Mario Lemina 27'
Rayan Aït-Nouri 35'
Data: 14.08.2023 r.

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Varane, Martinez (Lindelof 46'), Shaw – Casemiro, Mount (Eriksen 68') – Antony (Pellistri 77'), Fernandes, Garnacho (Sancho 68') – Rashford (McTominay 87')

Wolverhamtpon: Sa – Semedo, Kilman, Dawson, Ait-Nouri (Bueno 77') – Nunes, Gomes (Kalajdzic 88'), Lemina – Neto, Sarabia (Hwang 63'), Cunha (Silva 77')

Manchester United pokonał Wolverhampton Wanderers (1:0) w 1. kolejce nowego sezonu Premier League. Czerwone Diabły komplet punktów zawdzięczają bramce Raphaela Varane’a.

Erik ten Hag na inauguracyjne spotkanie nowego sezonu wystawił najmocniejszy na chwilę obecną skład. Oficjalne debiuty w barwach Czerwonych Diabłów zanotowali Andre Onana i Mason Mount. Rasmus Hojlund usiadł tylko na trybunach Old Trafford, bo przez najbliższe tygodnie Duńczyk będzie leczył drobny uraz kręgosłupa.

Kibice nie mogli doczekać się startu nowego sezonu, ale początek spotkania w Teatrze Marzeń rozczarował fanów Czerwonych Diabłów. Akcje gospodarzy były wolne i niedokładne, a zawodnicy wyglądali, jakby wciąż odczuwali ciężki okres przygotowawczy.

Po raz pierwszy bramce Wolves udało się zagrozić w 11. minucie. Czerwone Diabły wyprowadziły szybki atak. Antony wystawił piłkę do Marcusa Rashforda, z bramki wyszedł Jose Sa, ale Anglik trafił prosto w golkipera gości.

Im dłużej trwało spotkanie, tym lepiej prezentowali się gracze Gary’ego O’Neilla. Wolverhampton był bliski objęcia prowadzenia w 26. minucie. Groźny kontratak po błędzie Lisandro Martineza wyprowadził Matheus Cunha. Napastnik Wolves podał do lepiej ustawionego Pablo Sarabii, a ten uderzył po długim rogu. Piłka nieznacznie minęła bramkę Andre Onany.

Kilka minut później goście mieli kolejną okazję. Tym razem Sarabia wystąpił w roli podającego, a Cunha wykańczającego akcję. Strzał Brazylijczyka z dziesięciu metrów również był niecelny.

Manchester United do końca pierwszej części nie zagroził poważnie bramce Wolves. Zablokowane strzały na swoim koncie zapisali Alejandro Garnacho oraz Antony. W doliczonym czasie gry niecelnie uderzał natomiast Raphael Varane.

Erik ten Hag w przerwie zdecydował się na jedną zmianę. Victor Lindelof zastąpił Lisandro Martineza, który agresywną grą po obejrzeniu żółtej kartki ryzykował przedwczesne zejście do szatni. Takiego scenariusza Holender chciał uniknąć.

Druga połowa mogła rozpocząć się fatalnie dla Manchesteru United, bo w 49. minucie Wilki przeprowadziły błyskawiczny atak. Akcję na dalszym słupku zamykał Matheus Cunha, ale z dogodnej pozycji trafił tylko w słupek bramki Andre Onany.

Czerwone Diabły ciekawą akcję przeprowadziły w 53. minucie. Piłkę nad linią obrońców zagrał Casemiro, w szesnastkę gości wpadł Antony i przelobował wychodzącego z bramki Jose Sa. Futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Craig Dawson.

Temperatura spotkania trochę wzrosła, bo chwilę później akcja przeniosła się pod bramkę Manchesteru United. Groźny strzał zza pola karnego oddał Matheus Cunha, a dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Andre Onana. Kameruńczyk wybił futbolówkę poza linię końcową.

Menadżer Manchesteru United nie mógł być zadowolony z postawy Czerwonych Diabłów. W 68. minucie Ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę – boisko opuścili Mason Mount i Alejandro Garnacho, a w ich miejsce pojawili się Christian Eriksen i Jadon Sancho.

W 76. minucie Manchester United w końcu dopiął swego i objął prowadzenie! Akcję sprytnym zagraniem nad linią obrony zainicjował Bruno Fernandes. Na prawej stronie pola karnego dobrze pokazał się Aaron Wan-Bissaka, który błyskawicznie dograł futbolówkę na szósty metr do Raphaela Varane’a. Francuz strzałem głową zdobył pierwszego gola dla Manchesteru United w sezonie 2023/2024!

Piłkarze Wolves mogli szybko doprowadzić do remisu. W 83. minucie przed szansą stanął Fabio Silva. Rezerwowy Wilków strzelał z ostrego kąta, ale czujność na krótkim słupku zachował Andre Onana. Chwilę później kameruński golkiper popisał się kolejną skuteczną interwencją po uderzeniu Silvy.

W końcówce spotkania Wilki rzuciły wszystkie siły, aby odwrócić losy rywalizacji na Old Trafford. Niezłą sytuację na wyrównanie miał Hwang Hee-chan, ale został zablokowany przez Aarona Wana-Bissakę. Czerwone Diabły drżały o wynik do samego końca, ale ostatecznie zgarnęły komplet punktów na inaugurację sezonu.