Godzina: 15:05
Data: 26.02.2016 r.

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (Fosu-Mensah 55’) - Schneiderlin, Herrera (Weir 90’+5’) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (Januzaj 80’).

Arsenal: Čech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin (Elneny 70’), Ramsey - Alexis, Özil, Walcott (Giroud 61’), Welbeck (Iwobi 83’).

Kiedy w wyjściowym składzie Manchesteru United na spotkanie z Arsenalem znalazł się Marcus Rashford, nikt nie przewidywał tak znakomitego występu Anglika w wygranym 3:2 niedzielnym szlagierze Premier League.

Wychowanek klubu z Old Trafford przedstawił się szerszej publiczności w starciu z FC Midtjylland w Lidze Europy.

Już w siódmej minucie spotkania goście mieli doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. Nacho Monreal doskonale wbiegł w pole karne United, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Davidem de Geą.

Dwie minuty później Guillermo Varela został ukarany żółtą kartką za faul na Alexisie Sánchezie.

Z odpowiedzią ze strony Czerwonych Diabłów popędził Marcus Rashford. Debiutujący w Premier League Anglik ograł dwóch rywali i został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Memphis Depay, lecz jego strzał złapał Petr Čech.

Nieco przed upływem dwudziestu minut gry, Monreal po raz kolejny podłączył się do akcji ofensywnej. Hiszpan dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, ale jego partner z zespołu przestrzelił.

W 22. minucie arbiter po raz drugi w tej konfrontacji sięgnął po żółtą kartkę. Obejrzał ją Michael Carrick, który podciął Danny’ego Welbecka.

Siedem minut później Old Trafford eksplodowało radością za sprawą Marcusa Rashforda. Guillermo Varela dośrodkował piłkę w pole karne, obrońcy Arsenalu nie zdołali wybić jej poza pole karne, a wspomniany napastnik wpisał się na listę strzelców uderzeniem z bliskiej odległości.

Kanonierzy nie otrząsnęli się z szoku, a 18-letni debiutant ponownie pokonał Petra Cecha! Piłkarze Manchesteru United popisali się fenomenalną akcją zakończoną dośrodkowaniem Jessego Lingarda i pięknym strzałem głową Marcusa Rashforda.

Podopieczni Louisa van Gaala nie zdołali jednak utrzymać dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Na pięć minut przed zejściem zawodników do szatni, Danny Welbeck wykorzystał centrę z rzutu wolnego Mesuta Özila i pokonał Davida de Geę.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Kanonierzy mieli rzut wolny z odległości około 25 metrów od bramki Davida de Gei. Swoje zadanie spełnił jednak mur ustawiony przez De Geę.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry problemy ze zdrowiem miał Rashford, jednak ku uldze kibiców zgromadzonych na Old Trafford, Anglik po krótkiej chwili wrócił do gry.

Po upływie dziesięciu minut od rozpoczęcia drugiej połowy Timothy Fosu-Mensah zastąpił Marcosa Rojo.

Arsène Wenger również dokonał roszady w swojej drużynie. Plac gry opuścił Theo Walcott, a pojawił się na nim Olivier Giroud.

W 65. minucie Manchester United ponownie osiągnął prowadzenie różnicą dwóch goli. Czerwone Diabły wyprowadziły znakomitą kontrę, po której Marcus Rashford wyłożył piłkę Anderowi Herrerze. Strzał Hiszpana odbił się jeszcze od Laurenta Kościelnego i zupełnie zmylił Petra Čecha.

Kibice na Old Trafford cieszyli się jednak bardzo krótko, gdyż w 69. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Mesut Özil. Chwilę później Mohamed Elneny zmienił Francisa Coquelina.

Minutę później przepychanka w środku boiska zakończyła się napomnieniami dla Aarona Ramseya i Andera Herrery.

Do notesu sędziego trafił również Elneny, który sfaulował Memphisa Depaya.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Marcus Rashford opuścił plac gry przy owacji na stojąco. 18-letniego napastnika zastąpił Adnan Januzaj.

Niedługo potem Alex Iwobi zmienił Danny’ego Welbecka.

W doliczonym czasie gry żółtą kartką za odepchnięcie Guillermo Vareli został ukarany Mesut Özil. Chwilę potem do notesu arbitra trafił też Adnan Januzaj

Na ostatnie sekundy meczu na boisku zameldował się James Weir, który zastąpił Andera Herrerę.

Dzięki tej wygranej Czerwone Diabły mają w dorobku 44 punkty po 27 kolejkach ligowych. United tracą trzy oczka do lokalnego rywala, który rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Kolejny ligowy mecz podopiecznych Louisa van Gaala zaplanowano na drugiego marca. Wówczas w Teatrze Marzeń stawi się ekipa Watfordu.