37' Shane Long Romelu Lukaku 20'
Ashley Young 43'
Antonio Valencia 69'
Romelu Lukaku 82'
Ander Herrera 88'
Data: 23.09.2017 r.
Stadion: St Mary Stadium

Southampton: Forster - Cedric (Ward-Prowse 83'), Hoedt, Yoshida, Bertrand, Lemina, Romeu, Tadic, Davis (Gabbiadini 73'), Redmont, Long (Austin 83')

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Bailly, Young, Matić, Fellaini, Mata (Herrera 63'), Mychitarian (Smalling 75'), Rashford (Blind 90+), Lukaku

Manchester United pokonał Southampton 1:0 (1:0) w 6. kolejce Premier League. Gola na wagę trzech punktów zdobył na St Mary’s Stadium Romelu Lukaku. To szóste ligowe trafienie Belga w tym sezonie.

Jose Mourinho w meczu z Southampton postawił na sprawdzony skład Manchesteru United. Wyjściowa jedenastka nie uległa zmianie w porównaniu do starcia z Evertonem, a w całej kadrze nastąpiła jedynie jedna zmiana – Blind zastąpił na ławce Darmiana.

Początkowo starcie na St Mary’s było bardzo wyrównane. Święci starali się wyprowadzać odważne ataki, choć nie zmuszali do interwencji Davida de Gei. Podobnie było z Manchesterem United. Czerwone Diabły atakowały, ale nie ostrzeliwały bramki Frasera Forstera.

Strzelecki impas udało się przełamać w 20. minucie. Na lewej stronie boiska defensorem Southampton ładnie zakręcił Ashley Young. Anglik posłał precyzyjne dośrodkowanie na szósty metr do Romelu Lukaku. Belg wygrał pojedynek główkowy z Wesleyem Hoedt’em, ale strzał instynktownie odbił Forster. Lukaku pospieszył z błyskawiczną dobitką i nogą wpakował piłkę za linię bramkową.

Manchester United starał się iść za ciosem. Sześć minut później z rzutu wolnego zza pola karnego nieźle uderzył Marcus Rashford. Piłka po strzale młodego Anglika nieznacznie minęła lewy słupek bramki Świętych.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły w pełni kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Brakowało jednak potwierdzenia w postaci drugiej bramki. David de Gea między słupkami nudził się natomiast niemiłosiernie. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron gospodarze mogli szybko doprowadzić do remisu. W 50. minucie po rzucie rożnym zakotłowało się w szesnastce Czerwonych Diabłów. Piłka zaplątała się pod nogami zawodników, a z czterech metrów uderzył ją Oriol Romeu. Hiszpan na szczęście dla graczy United fatalnie spudłował. Święci po zmianie stron prezentowali się jednak zdecydowanie lepiej.

Z każdą minutą gospodarze byli coraz groźniejsi. Bramkę De Gei ostrzeliwali Redmont, Long i Davis. Czerwone Diabły oddały inicjatywę Southampton i przyglądały się poczynaniom ekipy Mauricio Pellegrino.

Pierwszą groźną akcję zakończoną strzałem w drugiej połowie United wyprowadzili dopiero w 65. minucie. Po dobrym podaniu Mychitariana z prawej strony pola karnego znalazł się Lukaku. Belg oddał mocny strzał po ziemi, ale niestety wprost w Forstera, czym ułatwił interwencję angielskiemu bramkarzowi.

W grze Manchesteru United nie działo się nic, więc na ostatni kwadrans Jose Mourinho zdecydował się przejść na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami po tym jak Chris Smalling zastąpił Henricha Mychitariana.

W 80. minucie Czerwone Diabły mogły definitywnie rozstrzygnąć spotkanie. Znakomitą sytuację po podaniu Lukaku miał Ander Herrera. Z dogodnej pozycji posłał jednak piłkę nad poprzeczką bramki Forstera. United do samego końca musieli więc drżeć o wynik.

W doliczonym czasie gry gracze Southampton robili wszystko, aby doprowadzić do remisu. Czerwone Diabły skutecznie wybijały z rytmu gospodarzy i opóźniali grę. Na trybuny wyleciał nawet Jose Mourinho. United dowieźli jednak korzystny wynik do końca.