Data: 15.09.2007 r.
Stadion: Goodison Park

Everton: Wessels - Hibbert, Yobo, Lescott, Baines - Arteta, Jagielka, Neville (McFadden 85'), Osman (Pienaar 73') - Johnson, Yakubu (Anichebe 73')

Man Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Silvestre (Nani 41' (Pique 85')) - Ronaldo, Carrick, Scholes, Evra - Giggs (Saha 63'), Tevez

Po dokładnie 15 dniach przerwy, wznowiono rozgrywki angielskiej Premiership. W ciągu tego czasu rozgrywano mecze międzypaństwowe, w których uczestniczyli także piłkarze Manchesteru United. Po dwóch tygodniach mogliśmy znów obejrzeć Czerwone Diabły w akcji w barwach klubowych. Inauguracyjnym spotkaniem szóstej kolejki, był mecz z Evertonem na Goodison Park.

United przyjechało do Liverpoolu, leżącego nieopodal Manchesteru. Sir Alex Ferguson zabrał ze sobą Wayne'a Rooney'a, który praktycznie wyleczył już swoją kontuzję stopy. Mimo to, Anglik nie zagrał od pierwszych minut w wyjściowym składzie (nie znalazł się także w protokole meczowym)- linię napadu tworzyli Ryan Giggs z Carlosem Tevezem. Spodziewano się, że Louis Saha zagra u boku Argentyńczyka, ale Francuz zasiadł ostatecznie na ławce rezerwowych.

Manchester United w swoim stylu starał się zdominować mecz. Już na początku okazję na oddanie strzału znalazł sobie Patrice Evra, jednak Francuz pomylił się przy uderzeniu z 11 metrów. Czerwone Diabły od początku zagrali ofensywnie, przez co Everton mógł łatwiej przedostać się pod bramkę gości. Gospodarze w 7 i 13 minucie starali się zagrozić bramce van der Sara, ale ani rzut wolny wykonywany z linii pola karnego, ani też uderzenie Yakubu, nie znalazły drogi do siatki.

W pierwszej połowie, spotkanie było bardzo żywe. Oba zespoły przeprowadzały wiele ataków, w szczególności skrzydłami. Sędzia miał także sporo pracy, gdyż zarówno zawodnicy Evertonu, jak i Manchesteru dopuszczali się drobnych przewinień.

W 29 minucie Cristiano Ronaldo miał okazję na strzał z rzutu wolnego. Portugalczyk wyraźnie się pomylił. Kibice United z pewnością liczyli na uderzenie podobne do tego ze spotkania z reprezentacją Polski, kiedy to Cris posłał potężną bombę na bramkę Artura Boruca.

Goście wywalczyli rzut rożny i dopiero za drugim razem do dośrodkowania doszedł jeden z zawodników w czerwonym trykocie. To Rio Ferdinand wyskoczył najwyżej do piłki, ale nie trafił w bramkę Wesselsa. W 34 minucie szczęścia szukał Michael Carrick, ale strzał po koźle w ostatniej chwili został wybity przez jednego z obrońców.

W 45 minucie, Paul Scholes za bezmyślne zagranie ręką został ukarany żółtą kartką.

Drugą połowę od groźnych ataków rozpoczęli gospodarze. Najpierw, Yakubu wyłożył piłkę nadbiegającemu Jagielce. Pomocnik Evertonu uderzył po ziemi i niewiele się pomylił. Po chwili The Toffies wywalczyli rzut rożny- do strzału doszedł Andy Johnson, ale Paul Scholes w porę wybił piłkę. To był sygnał dla Mistrzów Anglii, że w drugich 45 minutach łatwo o trzy punkty nie będzie.

W odpowiedzi United, w 50 minucie Nani posłał długą piłkę w kierunku Teveza. Argentyńczyk nie poradził sobie z obrońcą The Toffies, ale zdołał oddać strzał na bramkę rywala. Wessels nie miał oczywiście problemów z interwencją.

W kolejnych minutach większe zagrożenie stwarzali goście. Najpierw Ryan Giggs uderzył jednak niecelnie, a później Paul Scholes bez zastanowienia strzelał na bramkę. W 58 minucie z kontrą ruszył Cristiano Ronaldo, ale przy minięciu rywala został powstrzymany. Portugalczyk domagał się jednak odgwizdania zagrania ręką.

W 62 minucie z drugiej strony próbowali zawodnicy Sir Alexa Fergusona. Tevez włączył się w akcję na lewym skrzydle, zbiegł do środka i zdecydował się na strzał. Argentyńczyk uderzył bardzo dobrze i niewiele zabrakło, by piłka poszybowała w światło bramki. Chwilę później ponownie próbowali goście, ale oba strzały- Ronaldo i Saha zostały zablokowane.

W 68 minucie kartkę ujrzał Phil Neville za faul na Ronaldo. Sam poszkodowany zdecydował się na strzelanie z rzutu wolnego. Portugalczyk ponownie trafił w mur. Kilka minut potem, Ronaldo przebiegł niemal wzdłuż pola karnego i padł w obrębie 16 metra. Do piłki dopadł Nani, który bez namysłu strzelił i został zablokowany. Sędzia przerwał jednak wcześniej grę, będąc zdania, iż Ronaldo "nurkował". Za zdaniem sędziego, próbę wymuszenia jedenastki, skrzydłowy United ujrzał żółty kartonik.

W 76 minucie po faulu Pienaara, Ronaldo ponownie podszedł do rzutu wolnego i... ponownie mocno strzelił w mur. W 82 minucie były gracz Ajaxu otrzymuje już żółtą kartkę za wejście nakładką w starciu z Paulem Scholesem.

83 minuta i bramka! Nemanja Vidic świetnie wykorzystał dośrodkowanie Naniego z rzutu rożnego i po nabiegu na krótki słupek uderzył nie do obrony dla Wesselsa. 0-1!

Zaraz po bramce, Nani został zmieniony przez Pique. W 88 minucie miała miejsce chyba najlepsza okazja Evertonu w tym spotkaniu. McFadden, który wcześniej zmienił Neville'a, uderzył mocno po ziemi. Van der Sar obronił strzał, ale wybił piłkę tuż przed siebie. W ostatniej chwili nadbiegającego na 2 metr Achiebe zablokował Rio Ferdinand. Do piłki dopadł Yobo, ale fatalnie przestrzelił znajdując się tuż przed narożnikiem pola bramkowego.

W odpowiedzi United, którzy po strzeleniu bramki długo rozgrywali akcje. Tevez rozegrał piłkę, ale po wymianie kilku podań z partnerami źle dośrodkował do wchodzącego na pozycję Ronaldo.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu 4 minuty, ale pomimo nerwowej końcówki, United dowiozło skromne zwycięstwo do końca!