Data: 15.05.2005 r.
Stadion: St Mary's Stadium

Southampton: Niemi - Telfer, Lundekvam, Higginbotham, Bernard (Davenport 78') - Prutton (Delap 71'), Redknapp, Quashie, Le Saux (Phillips 71') - Camara, Ormerod

Man Utd: Carroll - O'Shea, Brown, Ferdinand, Silvestre - Fortune, Fletcher, Giggs, Smith - Rooney (Saha 74'), van Nistelrooy (P. Neville 87')

W dzisiejszym meczu Manchester United zmierzył się z drużyną Southampton w ramach ostatniej kolejki angielskiej Premiership. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 na St. Mary's Stadium. Piłkarze United chcieli dzisiaj udowodnić swoją wartość po ostatniej porażce 3-1 z londyńską Chelsea. Natomiast Święci, znajdujący się na 18 pozycji w tabeli, walczyli o utrzymanie w lidze.

W składzie na dzisiejszy mecz zabrakło Cristiano Ronaldo. Sir Alex Ferguson zdecydował się dać mu odpocząć przed finałowym meczem FA Cup z Arsenalem. Natomiast na ławce rezerwowych zasiadł między innymi Roy Keane i ... bramkarz Ricardo. Mecz sędziował Steve Bennet.

W pierwszych minutach częściej przy piłce byli goście. Pierwszy strzał na bramkę Niemiego oddał Wayne Rooney, zdobywając rzut rożny. Do piłki podszedł Ryan Giggs, jednak jego dośrodkowania nie wykorzystał Silvestre. 3 minuty później na spalonym zostali złapani Giggs i Camara. Pierwszy strzał na bramkę Roya Carolla oddał właśnie Camara. Na szczęście bramka nie padła.

Powody do zmartwień zawodnicy Manchesteru mieli już w 10. minucie spotkania. Samobójczego gola strzelił John O'Shea. Irlandczyk umieścił piłkę we własnej siatce po zamieszaniu w polu karnym.

Zdobyta bramka dodała skrzydeł graczom Southampton. Strzały na bramkę strzeżoną przez Carrolla oddali Quashie oraz Ormerod. Wynik na tablicy świetlnej jednak nie uległ zmianie. Kolejną akcję Święci mieli w 17. minucie Ormeroda powstrzymał jednak Wes Brown. Angielski defensor United chwilę później został ukarany żółtą kartką za niebezpieczne zagranie na Bernardzie.

Czerwonym Diabłom udało się wyrównać. W 19. minucie padła bramka na 1:1. Strzelił ją Darren Fletcher. Szkot w ładnym stylu umieścił piłkę w siatce po strzale głową z bliskiej odległości.

W 27. minucie meczu drugą żółtą kartkę zobaczył gracz United - Mikael Silvestre. Francuz został ukarany za nieprzepisowe powstrzymywanie Ormerody. Trzy minuty później również żółtą kartkę za faul na van Nistelrooy'owi obejrzał Lundekvam.

Po zdobyciu wyrównującej bramki kolejne okazje zaczął stwarzać sobie Manchester. Jedną z szans zmarnował van Nistelrooy, który nie wykorzystał dobrego podania od Giggsa i przestrzelił. Następnie akcja przeniosła się na połowę United. W 33. minucie na strzał zdecydował się Camara, dobrze interweniował jednak Caroll.

Bardzo szybko odpowiedzieli gracze z Old Trafford. Kolejny raz szczęścia próbował van Nistelrooy i kolejny raz wywalczył tylko korner. Z rogu piłkę dośrodkował Ryan Giggs. Do podania dobrze doszedł O'Shea, uderzył, ale piłka trafiła w słupek! Dobić jeszcze chciał Ruud van Nistelrooy, ale niestety mu się to nie udało.

Do końca połowy okazje mieli zawodnicy zarówno jednej, jak i drugiej strony. Strzałów na bramkę Roya Carrola próbowali Camara oraz Quashie. Natomiast na bramkę Niemiego uderzał Darren Fletcher oraz w ostatniej minucie Alan Smith. Dobrą akcję
przeprowadził Ruud van Nistelrooy, ale obrońcy Southampton odebrali mu piłkę.

Drugą połowę rozpoczęli Święci. Trenerzy nie zdecydowali się na wprowadzenie zmian w swoich drużynach. Zdecydowanie uspokoiła się gra. Żadna z drużyn nie stwarzała sytuacji strzeleckich. W 55. minucie strzał na bramkę Niemiego oddał Quinton Fortune, jednak piłka
powędrowała wysoko nad poprzeczką. Strzałem odpowiedział również Ormerod, ale także uderzył niecelnie.

W 62. minucie bramkę zapewniającą prowadzenie United zdobył Ruud van Nistelrooy. Holender uderzył głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska. Asystę zaliczył Alan Smith.

Siedem minut później kolejnej bramki szukał Wayne Rooney. Oddał potężny strzał, ale piłka trafiła wprost w bramkarza gospodarzy. W 71 minucie spotkania podwójną zmianę przeprowadził trener Świętych. Za Le Sauxa wszedł Kevin Phillips, a Delap zmienił Pruttona.

Chwilę później na zmianę zdecydował się także Sir Alex Ferguson. W 74. minucie z boiska zszedł Wayne Rooney. W jego miejsce pojawił się Louis Saha. Trzy minuty później w szeregach Southampton dokonana została ostatnia zmiana. Calum Davenport zmienił Oliviera Bernarda.

W 78. minucie meczu na bramkę Niemiego strzał oddał Alan Smith. Piłka powędrowała jednak wysoko nad poprzeczką. Problemów Roy'owi Carollowi przysporzyło natomiast uderzenie Ormeroda. Bramkarz United wypuścił piłkę. Na szczęście dobitka Camary okazała się niecelna.

W 85. minucie na bramkę gospodarzy groźnie uderzył Fletcher. Niemi nie złapał piłki. Dobiegł do niej Alan Smith, uderzył, ale piłka poleciała w trybuny. Minutę później kolejną, dobrą akcję miał Camara. Caroll tym razem pewnie chwycił piłkę.

W 87. została przeprowadzona druga zmiana w United. Za Ruuda van Nistelrooy'a na boisko wszedł Phil Neville. Do regulaminowych 90 minut zostały doliczone jeszcze 4. Trzecią bramkę próbowali zdobyć Silvestre oraz Fletcher, ale ich strzały nie znalazły drogi do siatki rywala.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Wygrali podopieczni Sir Alexa Fergusona, jednak nie było to bardzo przekonywujące zwycięstwo. Najbliższym mecz United rozegra z Arsenalem w Cardiff w ramach finału FA Cup.