Data: 24.05.2009 r.
Stadion: KC Stadium

Hull City: Myhill, Ricketts, Turner, Kilbane, Dawson, Garcia, Marney, Boateng, Barmby, Geovanni (Folan 53'), Fagan

Man Utd: Kuszczak, Rafael Da Silva (Eckersley 60'), Neville, Brown, De Laet (Possebon 79), Nani, Fletcher, Gibson, Welbeck (Tosić 89'), Martin, Macheda

Manchester United pokonał na zakończenie sezonu Hull City 1:0. Zwycięską bramkę w wyjazdowym spotkaniu zdobył dla "Czerwonych Diabłów" Darron Gibson. Pomimo porażki "Tygrysy" utrzymały się w lidze.

Zgodnie z oczekiwaniami sir Alex Ferguson do gry desygnował głównie zawodników rezerwowych. W wyjściowym składzie pojawił się Richie De Laet, Danny Welbeck, Lee Martin czy Federico Macheda. Mecz na KC Stadium był również świetną okazją dla rekonwalescentów - Wesa Browna i Gary'ego Neville'a.

Pomimo znacznie osłabionego składu piłkarze „Tygrysów” nie mogli liczyć na ulgowe traktowanie. Zawodnicy „Czerwonych Diabłów” do meczu przystąpili bowiem bardzo zmotywowani i z chęcią pokazania się szkockiemu menadżerowi.

W pierwszych minutach gra była bardzo wyrównana. Piłkarze Hull City starali się atakować, ale nie widać było, że za wszelką cenę chcą utrzymać się w angielskiej elicie.

Tempo spotkania znacznie się poprawiło po bramce Darrona Gibsona. W 24. minucie Federico Macheda wycofał piłkę do nabiegającego Irlandczyka, a ten nie zastanawiając się długo uderzył z prawej nogi w długi róg bramki Boaza Myhilla. Golkiper Hull nie miał najmniejszych szans.

Strzelona bramka wyraźnie dodała pewności siebie zawodnikom United. Już w kolejnej akcji na 2:0 mógł podwyższyć Federico Macheda. Włoch z bliskiej odległości zmarnował jednak dogodną sytuację.

W 33. minucie indywidualną akcją popisał się Danny Welbeck. Młody Anglik sam przebiegł całą połowę przeciwnika, minął kilku obrońców, lecz w ostatnim etapie akcji nie miał dogodnej pozycji do strzału i uderzył lekko obok bramki. Koledzy byli trochę źli na Welbecka, bo lepiej ustawiony był Macheda.

Ale i Kiko miał chwilę później swoją szansę. Włoch również długo holował futbolówkę w polu karnym rywala i podobnie jak Welbeck oddał strzał tuż obok słupka.

Gracze Hull sporadycznie zagrażali bramce Tomasza Kuszczaka, ale jeśli już to robili polski bramkarz musiał wykazywać się sporym refleksem. W 36. minucie Kuszczak świetnie wybronił atomowe uderzenie Andy'ego Dawsona.

Tuż przed przerwą Polak popisał się jeszcze skuteczną interwencją po uderzeniu Nicka Bramby'ego.

Po zmianie stron tempo spotkania znacznie spadło. Zaczęło się jednak obiecująco. Młodzi gracze „Czerwonych Diabłów” nie dawali defensywie „Tygrysów” ani chwili wytchnienia. Z akcji gości więcej było jednak szumu pod bramką niż sytuacji strzeleckich.

Po godzinie gry sir Alex Ferguson dokonał pierwszej zmiany. Rafaela Da Silvę zmienił Richard Eckersley, który kwadrans później popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła jednak lewy słupek bramki Hull.

W 70. minucie Manchester United powinien podwyższyć prowadzenie. Mistrzowie Anglii wyprowadzili szybką kontrę, Lee Martin wystawił piłkę Federico Machedzie, ale Włoch zdecydował się na strzał z lewej nogi i posłał piłkę obok bramki.

Na nadmiar pracy nie mógł narzekać Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz tylko kilka razy musiał wychodzić do dośrodkowań przeciwników i za każdym razem spisywał się bez zarzutów.

W 88. minucie ładnym strzałem popisał się Nani, ale uderzenie Portugalczyka wybronił Myhill. Sir Alex Ferguson dał jeszcze szansę gry Zoranowi Tosicowi, lecz młody Serb ze względu na ograniczone możliwości czasowe nic wielkiego nie pokazał.