60' Anthony Pilkington Rafael 90'
Godzina: 18:30
Data: 17.11.2012 r.
Stadion: Carrow Road

Norwich City: Ruddy - Garrido, Bassong, Turner, Whittaker - Pilkington, Johnson, Tettey, Snodgrass (E. Bennett 90') - Hoolahan (Howson 83'), Holt (Morison 83')

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Smalling, Ferdinand (Anderson 83'), Evra - Valencia (Scholes 69'), Carrick, Giggs, Young - Van Persie, Hernandez (Welbeck 69')

W spotkaniu 12. kolejki Premier League Norwich City pokonało u siebie Manchester United 1:0. Jedyną bramkę kapitalnym strzałem głową zdobył Anthony Pilkington. Dzięki tej wygranej piłkarze z Carrow Road awansowali na 13. miejsce w tabeli, a Czerwone Diabły straciły fotel lidera na rzecz Manchesteru City.

Mecz mógł zacząć się świetnie dla Manchesteru United, bowiem już w 3. minucie spotkania przed dobrą okazją stanął Robin van Persie. Golkiper gospodarzy John Ruddy wykazał się jednak kunsztem bramkarskim i obronił groźny strzał Holendra.

W 7. minucie Wes Hoolahan podał ze środka pola do Anthony’ego Pilkingtona, który przyjął piłkę i popędził z nią na bramkę Andersa Lindegaarda. Anglik zwodem oszukał obrońcę United i oddał strzał z lewej nogi. Na szczęście uderzenie pomocnika Norwich było niecelne.

Osiem minut później faulowany był Javier Hernandez. Do piłki ustawionej na dwudziestym metrze podbiegł Ashley Young i ładnym, technicznym strzałem próbował pokonać Ruddy’ego z rzutu wolnego. Dobrze ustawiony bramkarz nie miał jednak problemu ze złapaniem futbolówki. Chwilę później dużo miejsca w środku pola miał Hoolahan, podciągnął kilkanaście metrów z piłką i oddał strzał zza pola karnego. Na szczęście dla gości dobrze ustawiony był Anders Lindegaard.

W 24. minucie z lewej strony piłkę wrzucał Anthony Pilkington, a najwyżej wyskoczył Robert Snodgrass. Były gracz Leeds United oddał dobry strzał głową, po którym piłka o centymetry minęła bramkę Lindegaarda. W kolejnej akcji Pilkington świetnie dograł piłkę na wolne pole do Garrido, który posłał futbolówkę mocno wzdłuż pola karnego. Niewiele brakowało, by doszedł do niej Holt i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 38. minucie Snodgrass wkręcił w ziemię Rio Ferdinanda i podał w pole karne do Russella Holta, którego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował Chris Smalling. Minutę później kapitalnym podaniem ze środka popisał się Ryan Giggs, który dostrzegł van Persiego. Holender próbował strzelić z powietrza, ale nieczysto trafił w piłkę i wciąż było 0:0. Chwilę potem po rzucie rożnym bardzo groźnie uderzył Young, ale świetną interwencją popisał się Ruddy.

Wkrótce po tej akcji sędzia Anthony Taylor zaprosił obie jedenastki do szatni. Do przerwy na Carrow Road był bezbramkowy remis. Mecz w pierwszej części spotkania był wyrównany z lekkim wskazaniem na gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Po podaniu Younga w dobrej sytuacji znalazł się Robin van Persie. Holender przyjął piłkę polu karnym, obrócił się i oddał mocny strzał po ziemi, z którym jednak problemów nie miał John Ruddy. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Manchesteru United, ale na szczęście sytuację wyjaśnił Chris Smalling.

Po godzinie gry padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Javiera Garrido z lewej strony kapitalnym strzałem głową popisał się Anthony Pilkington. Bez szans był w tej sytuacji Lindegaard. Po tym golu gospodarze ruszyli za ciosem i co chwilę siali popłoch pod bramką Duńczyka.

Kwadrans później powinno być 1:1. Ashley Young dośrodkował wprost na głowę rezerwowego Danny’ego Welbecka, którego strzał o centymetry minął słupek bramki strzeżonej przez Ruddy’ego. Chwilę potem szczęścia próbował Robin van Persie, ale nie zdołał pokonać golkipera Kanarków.

W kolejnej akcji znowu centrował Young, ale Ryana Giggsa uprzedził jeden z obrońców gospodarzy. Manchester naciskał, ale gospodarze bronili się umiejętnie. Piłkarze z Carrow Road nieśmiało wyprowadzali kontry i po jednej z nich mogło być 2:0. Po podaniu Pilkingtona uderzał Morison, ale jego strzał minął w dość znacznej odległości bramkę Lindegaarda.

W 90. minucie rezerwowy Howson mógł dobić Manchester United. Napastnik Kanarków dostał piłkę od Morisona i stanął oko w oko z duńskim golkiperem gości. Strzał rezerwowego był jednak fatalny i goście mieli nadzieję na wywiezienie choćby punkty z Carrow Road.

W ostatniej akcji spotkania gola…samobójczego mógł zdobyć Sebastian Bassong po dośrodkowaniu van Persiego z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak bohater tego meczu czyli John Ruddy.