59' Alejandro Garnacho
71' Alejandro Garnacho
73' Bruno Fernandes
82' Rasmus Hojlund
John McGinn 22'
Leander Dendoncker 26'
Jacob Ramsey 45'
Diego Carlos 74'
Ezri Konsa 87'
Data: 26.12.2023 r.

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Varane, Evans, Dalot – Mainoo (McTominay 80'), Eriksen (Gore 90') – Rashford (Antony 80'), Fernandes, Garnacho (Hannibal 90') – Hojlund (Kambwala 88')

Aston Villa: Martinez – Konsa, Carlos, Lenglet, Digne (Moreno 50') – Bailey (Diaby 77'), McGinn (Duran 86'), Luiz, Ramsey (Zaniolo 77') – Dendoncker (Iroegbunam 86') – Watkins

Manchester United pokonał Aston Villę 3:2 (0:2) w 19. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w Boxing Day zanotowały efektowny comeback przed własną publicznością. Bohaterami zostali Alejandro Garnacho i Rasmus Hojlund.

Piłkarze Manchesteru United mecz z Aston Villą zaczęli z dobrą energią i zapowiadało się, że wieczór na Old Trafford będzie z gatunku tych przyjemnych. Lekko nie było, Czerwone Diabły zafundowały kibicom prawdziwy rollercoaster, a emocjami można byłoby obdzielić kilka spotkań!

Manchester United pierwszy celny strzał zanotował w 11. minucie. Soczyste uderzenie z półwoleja oddał Christian Eriksen. Dla Duńczyka był to pierwszy występ w wyjściowym składzie od listopada. Ze strzałem doświadczonego pomocnika poradził sobie Emiliano Martinez.

Entuzjazm Czerwonych Diabłów z czasem opadł i Aston Villa zaczęła coraz częściej dochodzić do głosu. W 22. minucie gracze Unaia Emery’ego objęli prowadzenie. The Villans mieli rzut wolny z prawej strony boiska. John McGinn posłał mocno podkręcone dośrodkowanie w pole bramkowe, do piłki próbowali dopaść gracze gracze gości, ale ostatecznie nikt futbolówki nie trącił. Centro-strzał dał prowadzenie przyjezdnym.

Zdobyty gol zachęcił Aston Villę do kolejnych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie goście mieli kolejny stały fragment gry – tym razem rzut rożny. McGinn posłał piłkę na dalszy słupek, gdzie dobrze ustawiony był Clement Lenglet. Francuz zgrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a tam sprytnie trącił ją Leander Dendoncker. Klub z Birmingham prowadził już 2:0…

Dwa stracone gole otrzeźwiły piłkarzy Manchesteru United. Gracze Ten Haga podkręcili tempo i często gościli na połowie The Villans. Podobać mógł się szybki odbiór piłki, szwankowało jednak wykończenie. Kibiców irytowały liczne spalone po długich piłkach.

Przed przerwą dwie niezłe okazje miał Marcus Rashford. Dwukrotnie uderzenia Anglika dobrze bronił Emiliano Martinez. Czerwone Diabły do szatni zeszły więc z dwubramkową stratą. Erik ten Hag miał sporo materiału do analizy, a będący w szampańskich nastrojach kibice The Villans zaczęli nucić przyśpiewkę „Sacked in the morning”...

Po zmianie stron Manchester United szybko wpakował piłkę do bramki Aston Villi. Radość z trafienia Garnacho z 48. minuty była jednak krótka. Czerwone Diabły wyprowadziły ciekawą kontrę – Fernandes uruchomił na skrzydle Rashforda, ten zagrał do Garnacho, który minął Martineza i wpakował futbolówkę do siatki. VAR wykazał, że Argentyńczyk w momencie podania od Anglika był na spalonym.

Nieuznane trafienie poirytowało zawodników Manchesteru United. W 59. minucie Czerwone Diabły zdobyły gola kontaktowego. Bruno Fernandes odebrał futbolówkę na połowie The Villans i prostopadłym podaniem wypuścił Rashforda. Anglik dograł na dalszy słupek, gdzie akcję z bliskiej odległości zamknął Garnacho. Nadzieje na powrót do gry odżyły.

Aston Villa mogła zareagować błyskawicznie. Groźne uderzenie na bramkę Andre Onany posłał Leon Bailey. Golkiper Manchesteru United zanotował świetną interwencję.

W 71. minucie Manchester United doprowadził do wyrównania. Akcję Czerwonych Diabłów zapoczątkował i skończył Alejandro Garnacho. Argentyńczyk zagrał na prawą stronę do Fernandesa, ten dośrodkował w szesnastkę i po chwili futbolówka trafiła do Garnacho. Skrzydłowy oddał strzał, piłka odbiła się od Diego Carlosa i zmyliła Emiliano Martineza.

Chwilę później Aston Villa mogła objąć prowadzenie. Po szybkim ataku gości przed szansą stanął McGinn. Pomocnik The Villans posłał piłkę w kierunku bramki, ale kluczowy blok zanotował Jonny Evans, który powstrzymał lecącą do siatki futbolówkę. Mecz na Old Trafford osiągnął temperaturę wrzenia!

Manchester United poczuł, że mecz z Aston Villą jest do wygrania. W 82. minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie! Bruno Fernandes dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, mocna piłka odbiła się od uda Johna McGinna, a z błyskawiczną reakcją pospieszył Rasmus Hojlund. Duńczyk strzałem z woleja otworzył swoje konto bramkowe w Premier League!

Czerwone Diabły korzystnego wyniku nie wypuściły już do samego końca i częściowo zmazały plamę po fatalnym występie w meczu z West Hamem. Za cztery dni wyjazdowe starcie z Nottingham Forest i ostatni mecz w 2023 roku.