1' Wayne Rooney Titus Bramble 48'
Paul Scharner 52'
Amir Zaki 54'
Data: 14.01.2009 r.

Man Utd: Van der Sar - Rafael, Vidić, Evans, O'Shea - Ronaldo, Scholes (Fletcher 86'), Carrick, Nani (Anderson 59') - Berbatow, Rooney (Tevez 8')

Wigan: Kirkland - Melchiot, Scharner, Bramble, Figueroa - Valencia, Cattermole (Kapo 89'), Palacios, Taylor (De Ridder 81') - Zaki (Camara 75'), Heskey

Manchester United pokonał 1:0 Wigan Athletic zaległym meczu 18. kolejki Premiership i wskoczył na pozycję wicelidera. Zwycięską bramkę zdobył już w pierwszej minucie Rooney, który spotkanie okupił kontuzją.

51 sekund potrzebowali gracze „Czerwonych Diabłów” na rozmontowanie obrony przyjezdnych. Odważnie prawą stroną boiska ruszył Cristiano Ronaldo, dograł piłkę na piąty metr do Wayne’a Rooneya, a ten bez większych problemów wpakował ją do siatki. Dla Anglika był to pierwszy i zarazem ostatni strzał w meczu, bo chwilę później zszedł do szatni trzymając się za udo.

W miejsce Rooneya na boisku pojawił się Carlos Tevez. Dla Argentyńczyka spotkanie z „The Latics” mogło być doskonałą kartą przetargową w negocjacjach na temat nowego kontraktu. Jeśli jednak sir Alex Ferguson miałby ocenić występ Teveza tylko na podstawie akcji z 26. minuty, to zamiast nowej umowy wręczyłby „Apaczowi”... bilet do Buenos Aires. Tevez wykorzystał niezdecydowanie obrony Wigan, przejął piłkę, lecz mając przed sobą tylko Chrisa Kirklanda postanowił go minąć i w efekcie pogubił się przed oddaniem strzału.

W pierwszej połowie mistrzowie Anglii stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Bramka powinna paść w 36. minucie, gdy do głosu doszedł Paul Scholes. Po małym zamieszaniu w polu karnym pomocnik United potężnie uderzył bezpańską piłkę, ale błyskawicznie zmierzającą do siatki futbolówkę zablokować zdołał Mario Melchiot.

Strata bramki i więcej sytuacji podbramkowych „Czerwonych Diabłów” nie oznaczała jednak słabej gry Wigan Athletic. Paradoksalnie to gracze Steve’a Bruce’a częściej utrzymywali się przy piłce. Najlepszą sytuację goście mieli na pięć minut przed końcem pierwszej części. Po szybkiej kontrze Ryan Taylor dostał dobre podanie na szesnasty metr, ale nie będąc przez nikogo atakowanym strzelił wprost w trybuny.

Po zmianie stron gracze Wigan byli mocno zdeterminowani, aby odrobić stratę z pierwszej połowy. Więcej pracy w bramce miał Edwin van der Sar, który częściej musiał wychodzić do dośrodkowań piłkarzy „The Latics”. Raz Holender tak niefortunnie wznowił grę, że piłkę przejął Emile Heskey. Na szczęście dla „Czerwonych Diabłów” Van der Sar chwilę później naprawił swój błąd.

Próbować coś zmienić w bezbarwnej grze United próbował natomiast sir Alex Ferguson. Na placu gry w miejsce Naniego pojawił się Anderson. Brazylijczyk nie potrafił jednak rozruszać „Czerwonych Diabłów”, którzy pod bramką byli bardzo nieskuteczni. Po jednej z akcji Ronaldo gospodarzom należał się rzut karny, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką w wykonaniu Lee Cattermole’a.

Koncert nieskutecznej gry United trwał do samego końca. Kirklanda szanse miał jeszcze zaskoczyć Berbatow. Uderzenie Bułgara nieznacznie minęło jednak prawy słupek bramki Anglika.

Pomimo nienajlepszej gry „Czerwone Diabły” sięgnęły po komplet punktów. W ligowej tabeli mistrzowie Anglii awansowali na drugie miejsce i do prowadzącego Liverpoolu FC tracą już tylko dwa „oczka”. Jeśli wygrają w sobotę z Boltonem Wanderers, to zostaną nowymi liderami Premiership.