Data: 06.03.2010 r.
Stadion: Molineux

Wolves: Hahnemann – Zubar, Craddock, Berra, Ward (84' Geogh) – Foley, Guedioura (84' Ebans-Blake), Henry, Jones, Jarvis (88' Vokes) - Doyle

Man Utd: Van der Sar – Evra, Vidić, Ferdinand, Brown (46' Neville) – Carrick, Scholes, Gibson (62' Diouf) – Nani (73' Park), Berbatow, Valencia

Manchester United wygrał wyjazdowe spotkanie z Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0). Swoją setną bramkę w Premier League zdobył Paul Scholes.

Sir Alex Ferguson w meczu na Molineux nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Najbardziej widoczny był brak Wayne’a Rooneya, który nabawił się drobnego urazu kolana. Po raz pierwszy od dawna na środku obrony zagrali ze sobą Rio Ferdinand i Nemanja Vidić.

„Wilki” do meczu z mistrzami Anglii przystąpiły bez kompleksów, dlatego w pierwszych minutach spotkania oglądaliśmy bardzo wyrównaną grę. W 6. minucie gospodarze wyprowadzili bardzo szybką kontrę, którą strzałem zakończył Kevin Doyle. Napastnik Wolves posłał piłkę tuż obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Edwina van der Sara.

Manchester United pierwszą dobrą okazję miał dwie minuty później. Antonio Valencia dość nieoczekiwanie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie, choć mocne, nieznacznie minęło światło bramki.

W kolejnych minutach „Czerwone Diabły” częściej gościły na połowie przeciwnika, ale nic z tego nie wynikało. Dwukrotnie Marcusa Hahnemanna próbował zaskoczyć Darron Gibson. Niewiele brakowało, aby Irlandczyk wpisał się na listę strzelców w 20. minucie. Jego mocne uderzenie z woleja w dobrym stylu obronił jednak amerykański bramkarz „Wilków”.

Gospodarze pozwalali Manchesterowi United na rozgrywanie piłki, a sami cierpliwie wyczekiwali chwili słabości drużyny sir Alexa Fergusona. W 32. minucie przez obronę przyjezdnych bez problemów przedarł się Kevin Doyle. Po chwili piłka spadła pod nogi Davida Jonesa, ale ex-Diabeł nie potrafił pokonać van der Sara.

Kilka minut później „Wilki” zmarnowały kolejną dobrą okazję. Po dokładnym dośrodkowaniu Matta Jarvisa strzał wprost w ręce van der Sara oddał Stephen Ward.

Do końca pierwszej połowy „Czerwone Diabły” biły głową w mur. W przerwie sir Alex Ferguson był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Urazu nabawił się Wes Brown, a w jego miejsce wszedł Gary Neville.

W 52. minucie ładnie w polu karnym znalazł się Patrice Evra. Francuz, po podaniu Gibsona, zdołał oddać strzał na bramkę Wolves, ale uderzenie obronił Hahnemann.

Sir Alex Ferguson z postawy swoich zawodników nie był zadowolony. Szkot poderwał się nawet z ławki i co chwilę krzyczał w stronę piłkarzy. W 63. minucie na boisku pojawił się Mame Biram Diouf, ale to nie Senegalczyk otworzył wynik spotkania.

W 73. minucie zabójczy cios zadał Paul Scholes. Anglik dopadł do piłki w polu karnym po błędzie Jody’ego Craddocka, zwiódł jednego obrońcę Wolves i strzałem w długi róg nie dał szans Hahnemannowi. Dla rudowłosego pomocnika była to setna bramka w Premier League!

Po zdobyciu pierwszej bramki „Czerwone Diabły” szybko stworzyły sobie kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Najpierw w decydującym momencie pomylił się wprowadzony chwilę wcześniej Park Ji-sung, a następnie piłkę nad poprzeczką posłał Diouf. Senegalczyk nie popisał się też w 80. minucie, kiedy po szybkiej kontrze zdecydował się na strzał, choć dużo lepiej ustawiony był Dymitar Berbatow.

W końcowych minutach Wolverhampton postawiło wszystko na jedną kartę. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli piłkę meczową. Zawodnicy Manchesteru United nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, a z sześciu metrów do bramki „Czerwonych Diabłów” nie potrafił trafić Sam Vokes.