54' Henrich Mychitarian
70' Marcus Rashford
82' Marouane Fellaini
Matty James 89'
Kasper Schmeichel 90'
Godzina: 18:30
Data: 26.08.2017 r.

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Blind – Matić, Pogba, Mata (Rashford 67'), Mychitarian (Fellaini 73'), Martial (Lingard 76') – Lukaku

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton (Gray 60') , Okazaki (King 60') – Vardy (Silmani 76')

Manchester United pokonał Leicester City 2:0 (0:0) w 3. kolejce Premier League i utrzymał pozycję lidera. Czerwone Diabły długo szukały sposobu na bardzo defensywnie ustawioną drużynę Lisów. Niebieski mur udało się skruszyć dzięki rezerwowym. Na listę strzelców wpisali się Marcus Rashford i Marouane Fellaini.

Jose Mourinho dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do jedenastek, które wystawiał do gry w starcia z West Hamem United i Swansea City. Miejsce Marcusa Rashforda zajął Anthony Martial.

Manchester United szybko zepchnął Leicester City do defensywy i zaczął dyktować warunki na boisku. Obrona Lisów była jednak bardzo skoncentrowana i skutecznie odpierała ataki.

W 18. minucie piłkę do bramki Kaspera Schmeichela wpakował Juan Mata. Hiszpan dobijał mocne uderzenie Romelu Lukaku, ale był na minimalnym spalonym i sędzia Michael Oliver nie uznał gola.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły nieustannie gościły na połowie Leicester City. Bliscy pokonania Schmeichela byli Paul Pogba i Juan Mata. Zwłaszcza akcja Hiszpana z 20. minuty zasługiwała na uznanie. Mata sprytnie wymienił piłkę z Lukaku, przedarł się przez defensywę Leicester, uderzył w długi róg, ale jak struna wyciągnął się bramkarz Leicester i lewą ręką strącił futbolówkę poza linię końcową.

Leicester odgryzło się akcją Jamie’ego Vardy’ego i Shinjiego Okazakiego. Mocny strzał Japończyka zza pola karnego pewnie złapał David de Gea.

Pod bramką Leicester bardzo aktywny był Paul Pogba. Francuz próbował zaskoczyć Schmeichela strzałami z dystansu i często decydował się na takie próby. Piłka nieznacznie przelatywała jednak obok słupków.

Przewaga Manchesteru United w pierwszej połowie była znacząca, ale ekipie Jose Mourinho nie udało się znaleźć drogi do bramki Lisów.

Druga część mogła się fantastycznie zacząć dla Czerwonych Diabłów. W 52. minucie sędzia wskazał na wapno za zagranie piłki ręką przez Danny’ego Simpsona po dośrodkowaniu Anthony’ego Martiala. Do futbolówki podszedł Romelu Lukaku, strzelił mocno w lewy róg bramki Schmeichela, ale ten popisał się znakomitą interwencją. Na Old Trafford wciąż było 0:0.

Po niewykorzystanym karnym spotkanie nieco się otworzyło. Lisy nieco częściej zapuszczały się na połowę Czerwonych Diabłów. Do interwencji zmuszony został David de Gea, który nogą efektownie zatrzymał mocne dogranie Riyad Mahreza.

Ataki Leicester szybko ustały i goście znów skupili się na realizacji swojego planu – obrony bezbramkowego remisu. Momentami posiadanie piłki Manchesteru United sięgało blisko 80%.

W 70. minucie udało się wreszcie przebić mur Lisów. Z rzutu rożnego dośrodkował Henrich Mychitarian, na jedenastym metrze znakomicie znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Marcus Rashford i strzałem prawą nogą nie dał szans Schmeichelowi.

Mourinho w sobotę miał nosa do rezerwowych. W 82. minucie bramkową akcję przeprowadzili Jesse Lingard i Marouane Fellaini. Anglik świetnie wyszedł do podania Rashforda, wpadł w pole karne, zwolnił akcje i mocno wstrzelił piłkę na piąty metr. Tam piłkę udem dotknął Fellaini i zmylił Schmeichela. Stało się jasne, że Czerwone Diabły nie wypuszczą trzech punktów z rąk.

Manchester United do końcowego gwizdka szukał kolejnej bramki, ale licznik tego dnia zatrzymał się na dwóch trafieniach.