8' Park Ji-sung
24' Jonny Evans
41' Dymitar Berbatow
58' Dymitar Berbatow
75' Antonio Valencia
78' [K] Dymitar Berbatow
David Jones 22'
Conor Sammon 39'
Data: 26.12.2011 r.

Manchester United: Lindegaard - Valencia, Carrick, Evans (Fryers 46'), Evra - Park, Gibson, Giggs (Rooney 64'), Nani (Macheda 64') - Berbatow, Hernandez

Wigan Athletic: Al Habsi - Alcaraz, Caldwell, Figueroa, Stam - Diame (Di Santo 46'), McCarthy, Jones - Moses (Rodallega 80'), Sammon, Gomez (McArthur 71')

Manchester United do spotkania z Wigan Athletic przystąpił w bardzo nietypowym składzie. W wyjściowej jedenastce znalazło się zaledwie dwóch nominalnych obrońców. W linii defensywy zagrali tym razem Michael Carrick oraz Antonio Valencia. Na ławce rezerwowych zasiadło natomiast aż 4 napastników.

Na pierwszą bramkę, podobnie jak w dwóch ostatnich spotkaniach, nie musieliśmy długo czekać. W 8. minucie w pole karne pięknym rajdem wdarł się Patrice Evra, miął dwóch obrońców i wycofał piłkę kilka metrów do Parka. Koreańczyk dostawił tylko nogę i bez problemów pokonał Al Habsiego z odległości kilka metrów.

W 16. minucie meczu dobre podanie za plecy obrońców dostał Berbatow. Bułgar przytomnie posłał piłkę wzdłuż pola karnego do nabiegającego Javiera Hernandeza. Meksykanina ubiegł jednak obrońca Wigan. Minutę później gracze gości szczęśliwie uniknęli straty drugiej bramki, gdy w sporym zamieszaniu piłka odbiła się przypadkiem od Al Habsiego.

Po prawie pół godzinie gry Dymitar Berbatow został sfaulowany niedaleko pola karnego. Do stałego fragmentu gry podeszli Nani oraz Ryan Giggs. Walijczyk przebiegł nad piłką, którą sekundę potem uderzył z całej siły Portugalczyk. Futbolówka nie trafiła jednak w światło bramki.

W 35. minucie Berbatow dostał dobre podanie od Giggsa, będąc tyłem do bramki. Napastnik sprytnie obrócił się na pięcie, zgubił Alcaraza i uderzył prawą nogą po ziemi. Piłka wyleciała jednak poza boisko, mijając słupek bramki Wigan.

Na 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania Conor Sammon otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie ręką w twarz Michaela Carricka. Decyzja dosyć surowa, ale znacznie ułatwiła grę Czerwonym Diabłom.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 41. minucie Berbatow dostał podanie na 5. metr od Gibsona. Bułar mimo początkowych problemów z przyjęciem, świetnie się zastawił, a następnie uderzył piłkę lewą nogą i podwyższył wynik na 2:0.

Mimo osłabienia zawodnicy Wigan nie zamierzali zamykać się na własnej połowie. W doliczonym czasie gry mocne uderzenie na bramkę Lindegaarda oddał jeszcze Diame. To jednak nie zdołało zaskoczyć dobrze ustawionego Duńczyka.

Po przerwie na murawie pojawił się Ezekiel Fryers. Młody obrońca pojawił się w miejsce Evansa, który miał już na koncie żółtą kartkę. Minutę po wznowieniu meczu, z lewej flanki w pole karne zagrywał Javier Harnandez. Do piłki doszedł Park Ji-Sung i uderzył głową. Al Habsi z trudem wybił futbolówkę przed siebie, ale Koreańczyk nie dosięgną już jej ponownie.

W 56. minucie dobrą okazję do strzelenia kontaktowego gola mieli gracze Wigan. Po faulu Evry przed polem karnym, z rzutu wolnego uderzał Jones. Zawodnik gości posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki Lindegaarda.

Chwilę potem wynik spotkania podwyższył Dymitar Berbatow. Akcję prawą flanką rozpoczął Antonio Valencia. W okolicy pola karnego podał do Bułgara. Ten przytomnie zrobił piruet po czym praktycznie z miejsca mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

W 68. minucie zawodnikom Manchesteru United zabrakło szczęścia w akcji ofensywnej. Z woleja uderzał Wayne Rooney. Piłkę trącił jeszcze Javier Hernandez. Niewiele brakowało, aby Meksykanin wpisał się na listę strzelców.

15 minut przed końcem meczu, Manchester United wywalczył rzut rożny. Po wybiciu dośrodkowania przez Wigan, Carrick wystawił piłkę Valencii na bok, ten przyjął i potężnie uderzył po ziemi na długi słupek. Bramkarz Wigan nie miał żadnych szans przy tym strzale.

Dwie minuty później Park próbował przedrzeć się z piłką w pole karne rywala. Na linii Koreańczyka sfaulował Alcaraz. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Czerwonych Diabłów. Piłkę na wapnie ustawił Dymitar Berbatow i pewnym uderzeniem po ziemi pokonał goalkeepera Wigan, kompletując tym samym hat-tricka.

Pod koniec spotkania odważną, indywidualną akcją popisał się jeszcze Figueroa. Odebrał piłkę zawodnikom United na własnej połowie i ruszył do ataku. Pod polem karnym United ograł na szybkości Carricka, a następnie uderzył z całej siły. Mocno przestrzelił jednak bramkę Lindegaarda.

W 90. minucie wynik podwyższyć próbował Darron Gibson. Pomocnik próbował wykorzystać swój największy talent, czyli uderzenie z dystansu. Al Habsi tym razem zdołał wybronić uderzenie z dystansu. Chwilę potem Wigan zaatakowało w odpowiedzi. Po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony, pewnie interweniował Lindegaard. Była to jego ostatnia interwencja w tym spotkaniu. Sędzia niedługo potem zakończył mecz.