18' Christian Benteke
65' Gabriel Agbonlahor
75' Brad Guzan
Radamel Falcao 53'
Tyler Blackett 75'
Data: 20.12.2014 r.
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Okore, Clark, Cissokho (Bacuna 80'), Sanchez, Delph, Weimann (N'Zogbia 80'), Agbonlahor, Benteke

Manchester United: De Gea - Jones, Carrick, Evans, Valencia (Wilson 74'), Fletcher (Blackett 46'), Mata, Rooney, Young, Van Persie (Di Maria 61'), Falcao

Sobotnie spotkanie Aston Villi z Manchesterem United zakończyło się remisem 1:1. Wynik spotkania otworzył Christian Benteke. Po przerwie ekipa Czerwonych Diabłów wyrównała po ładnym golu Radamela Falcao. Ostatnie 35. minut Aston Villa grała w osłabieniu, po tym jak Gabriel Agbonlahor ujrzał czerwoną kartkę za faul na Youngu.

Czerwone Diabły dominowały w pierwszych 15 minutach spotkania. Ekipa Van Gaala wymieniała bardzo dużo podań. To jednak nie przekładało się na bezpośrednie strzały Manchesteru United. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. W 18. minucie Christian Benteke przyjął piłkę na klatkę piersiową, dwa razy zwiódł Evansa i oddał bardzo ładny strzał lewą nogę. Piłka poleciała po łuku i zakręciła przy długim słupku bramki De Gei. Hiszpan nie zdążył nawet zareagować.

W 23. minucie United miało okazję odrobić straty. Robin van Persie wypuścił bardzo dobrą, prostopadłą piłkę za plecy obrońców Aston Villi. Do piłki dobiegł Falcao, który zdołał oddać strzał z trudnej pozycji. Okazało się jednak, że uderzenie było zbyt lekkie, aby pokonać Guzana.

Kolejna groźna sytuacja pod bramką Aston Villi miała miejsce w 33. minucie. Ashley Young po prostym zwodzie i przełożeniu piłki na prawą nogę, dośrodkował miękko w pole karne. Ku zaskoczeniu obrońców gospodarzy, nikt nie zamknął tej akcji, a futbolówka zmierzała w światło bramki. Guzan w ostatniej chwili zdołał rzucić się i wybić piłkę ręką na lewo od bramki.

Po przerwie bardzo dobrą sytuację zmarnował Robin van Persie. Holender otrzymał podanie do Rooneya i uderzył z całej siły z obrębu pola karnego. Trafił jednak prosto w Guzana. Chwilę później strzału z narożnika próbował Mata. Guzan ponownie okazał się lepszy.

Ciągłe ataki MU przyniosły efekt w 53. minucie. Po mocnym dośrodkowaniu z lewej flanki od Younga, Radamel Falcao wyskoczył wysoko i oddał strzał głową z bliskiej odległości. Bramkarz Aston Villi nie miał czasu na skuteczną interwencję.

W 61. minucie na boisku po raz pierwszy po kontuzji pojawił się Angel Di Maria. Argentyńczyk zastąpił słabo spisującego się dzisiaj Robina van Persiego. Chwilę później mocnym strzałem z dystansu De Geę pokonać próbował Fabian Delph. Bramkarz United obronił strzał na raty.

W 65. minucie szanse Manchesteru United na wygraną wzrosły, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Youngu obejrzał Gabriel Agbonlahor. Sytuacja była mocno kontrowersyjna, ale sędzia zdania nie zmienił. Pomimo osłabienia, ekipa Aston Villi była bliska wyjścia na prowadzenie po raz drugi w tym spotkaniu. W polu karnym United powstało spore zamieszanie. Na szczęście dwa uderzenia gospodarzy zostały zablokowane.

Kilka minut później z rzutu rożnego dośrodkowywał Wayne Rooney. Piłkę głową lekko trącił Ashley Young. Piłka zmierzała w światło bramki, ale tuż sprzed linii bramkowej wybił ją Okore. 87. minuta to potężny strzał Bacuny zza pola karnego. Piłka przeleciała niewiele ponad poprzeczką bramki Davida de Gei.

W doliczonym czasie gry dobrym strzałem popisał się jeszcze James Wilson. Uderzenie Anglika z narożnika pola karnego zmierzało w stronę okienka bramki gospodarzy. Brad Guzan popisał się jednak kolejną dobrą sytuacją. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a zwycięska passa Manchesteru United została przerwana.