Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Hyypia, Warnock (83' Traore) - Luis Garcia, Gerrard, Alonso, Riise - Crouch (78' Cisse), Sinama Pongolle (71' Sissoko)

Rezerwowi: Cisse, Josemi, Carson, Traore, Sissoko

Man Utd: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Silvestre, Richardson - Smith, Scholes, Keane (88' Giggs) - Ronaldo, Rooney (88' Fletcher), van Nistelrooy

Rezerwowi: Howard, Giggs, Park, Fletcher, Bardsley

W hicie 6. kolejki angielskiej Premier League FC Liverpool zremisował bezbramkowo z Manchesterem United. Spotkanie obwołane hitem tylko z pozoru - przez całe 90 minut żadna ze stron nie przeprowadziła chociażby jednej ciekawej akcji. Jedyną pozytywną stroną jest kolejny dobry występ Edwin Van der Sara. Holender po raz kolejny nie przepuścił bramki.

Spotkania Liverpoolu z Manchesterem United zawsze elektryzowały całą Anglię. Również każdy fan futbolu niezależnie od miejsca na świecie z zainteresowaniem śledził te spotkania. Nie inaczej było dzisiaj, kiedy w samo południe czasu Greenwich (13:00 naszego czasu) sędzia Rob Styles rozpoczął 163 mecz pomiędzy The Reds, a Czerwonymi Diabłami.

W Manchesterze zabrakło Gabriela Heinze oraz Gary'ego Neville'a - obaj mają kontuzje. W ich miejsce Sir Alex Ferguson wstawił Kierana Richardsona oraz Johna O'Shea. W szeregach gospodarzy z tych samych przyczyn nie wystąpili: Harry Kewell oraz Fernando Morientes.

Spotkanie rozpoczęli goście. Już w drugiej minucie Man Utd wywalczył rzut rożny. Wykonał go oczywiście Paul Scholes, dograł piłkę na krótki słupek, tam był dobrze ustawiony Jamie Carragher, który wyjaśnił sytuację. Chwilę później pierwszy atak przeprowadził Liverpool. Z prawej strony dośrodkowywał Steve Finnan, ale bez problemu piłkę złapał Edwin Van der Sar.

W 9. minucie Finna sfaulował Wayne'a Rooney'a. Rzut wolny wykonał Ruud van Nistelrooy, uderzając z 28. metrów, jednak swoim strzałem nie sprawił żadnych problemów Jose Reinie.

Po kwadransie gry sędzia Styles po raz pierwszy sięgnął do swojej kieszeni po żółtą kartkę. Zobaczył ją Paul Scholes, który sfaulował Xabiego Alonso. Wcześniej, gdy w nieprzepisowy sposób zatrzymał Steve'a Finanna, Scholes otrzymał upomnienie.

W 18. minucie groźnie uderzał John Arne Riise, na szczęście dla graczy United, futbolówka minęła prawy słupek bramki Van der Saara. Minutę później Luis Garcia dosyć ostro potraktował Alana Smitha, jednak sędzia dał mu tylko upomnienie.

Obie drużyny obawiały się siebie nawzajem, w konsekwencji czego żadna nie porywała się na szaleńcze ataki. Defensywa Manchesteru United była ustawiona bardzo głęboko, zespół nastawiony był na grę z kontry, ale swoich sił próbował także w dobrych atakach skrzydłami. Jednak w polu karnym Liverpoolu dobrze sobie radził Reina, wyłapując wszystkie dośrodkowania.

W 32. minucie Wayne Rooney faulował Steve'a Finnana. Anglik za faul usłyszał same gwizdy. Kibice Liverpoolu wciąż pamiętają jego występy w Evertonie. Chwilę później pierwszy rzut rożny wywalczyli gospodarze. Z narożnika boiska dośrodkowywał Steven Gerrard, jednak bez większych problemów piłkę wyłapał Van der Sar.

Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy 27 metrów od bramki United Mikael Silvestre sfaulował Petera Croucha. Rzut wolny wykonał Xabi Alonso, piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

W 41. minucie z 22 metrów strzelał Florent Sinama Pongolle, ale na miejscu był Van der Sar, który wybronił ten strzał. Dwie minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Ruud van Nistelrooy, jednak uderzył trochę za mocno. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Reiny. W rewanżu po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda główkował John Arne Riise - również niecelnie.

Mimo, że sędzia techniczny doliczył minutę gry do regulaminowego czasu, żadna ze stron nie zdobyła już bramki. Do przerwy, po wyrównanej pierwszej połowie - 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej - dużo walki w środku pola, ostra walka o piłkę i czujność jednej i drugiej strony. Obie drużyny wyszły na murawę w takich samych składach, jak przed przerwą. Kilka minut po pierwszym gwizdku w drugiej partii groźny strzał oddał Peter Rouch, jednak uderzenie było za lekkie, by zaskoczyć Van der Sara.

W 54. minucie kolejny rzut rożny dla gospodarzy, wykonywał go Gerrard. Piłkę jednak wybił Smith. Chwilę później przy piłce był ponownie Gerrard, tym razem strzelał sprzed pola karnego - niecelnie.

Z biegiem czasu Liverpool zaczął przejmować inicjatywę. Gospodarze kontrolowali grę i z łatwością rozgrywali piłkę w środku pola. Jednak przyniosło to jedynie rzut rożny, z którego ponownie nic nie wyniknęło.

W 61. minucie żółtą kartkę za faul na Smithie otrzymał Carragher. Po rzucie wolnym strzał oddał Cristiano Ronaldo, ale został zablokowany przez Gerrarda. Pięć minut później kapitan The Reds potężnie uderzył z 26 metrów. Van der Sar z trudem obronił, sparując piłkę na skrzydło. Tam dopadł do niej Stephen Warnock i dośrodkował, jednak tym razem bramkarz United złapał futbolówkę i wyjaśnił sytuację.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Roy Keane po straceniu piłki sfaulował Steve'a Finnana, za co ujrzał żółtą kartkę. Po wykonaniu rzutu wolnego Luis Garcia oddał strzał z 19 metrów. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Manchesteru.

W 71. minucie w szeregach Liverpoolu nastąpiła pierwsza zmiana. Za Florenta Sinama Pongolle wszedł Mohamed Sissoko. Tymczasem spotkanie wyrównało się, chwilowa przewaga Liverpoolu zmalała, tempo meczu spadło.

W 78. minucie Liverpool wywalczył kolejny rzut rożny. Ponownie Gerrard i znów dobrze w obronie spisał się Alan Smith, wybijając piłkę. Chwilę później dośrodkowywał John Arne Riise i dobrze w defensywie spisał się Kieran Richardson. Minutę później wreszcie Manchester przeprowadził ofensywną akcję zakończoną strzałem. Z 26 metrów z woleja uderzył Paul Scholes, jednak niecelnie.

Dziesięć minut przed zakończeniem meczu na Anfield Road pojawił się Djibril Cisse zmieniając Petera Croucha. W 82. minucie po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda głową uderzał Luis Garcia, ale minimalnie chybił. Minutę później Rafa Benitez zdecydował się na trzecią zmianę. Za Stephena Warnocka wszedł Djimi Traore.

Manchester przez ostatnie dziesięć minut starał się zmienić rezultat na swoją korzyść. Najpierw dobrze wybiegł Ruud van Nistelrooy, jednak został złapany na spalonym. Następnie Cristiano Ronaldo dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale do obrony powrócił Gerrard.

Spotkanie pod koniec znacznie się ożywiło. Oba zespoły atakowały na zmianę. Po akcji Ronaldo podobnego zagrania próbował Gerrard, ale został powstrzymany przez Johna O'Shea. W końcu Sir Alex Ferguson zdecydował się na zmiany. W 88. minucie na boisku pojawili się Darren Fletcher oraz Ryan Giggs wchodząc w miejsce Wayne'a Rooney'a oraz Roy'a Keane'a.

W 90. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Luis Garcia, jednak sędzia uznał, że był na pozycji spalonej. Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Djimi Traore za faul na Cristiano Ronaldo. Rzut wolny wykonał Ryan Giggs, jednak bardzo niecelnie.

Już w doliczonym czasie gry w szeregach Manchesteru pojawił się Park Ji-Sung zmieniając dobrze grającego Cristiano Ronaldo. Jeszcze w 94. minucie swoich sił próbował Gerrard, jednak faulował w ataku Darrena Fletchera. Chwilę po tym sędzia zakończył dzisiejsze zawody.

Bezbramkowy remis dokładnie oddaje przebieg dzisiejszego meczu. Spotkanie było mało ciekawe, bez porywczych akcji z obu stron. Nie widać było, żeby którejś ze stron zależało na zwycięstwie. Podział punktów z pewnością jest sprawiedliwy.