8' Cristiano Ronaldo
25' Roy Keane
38' Cristiano Ronaldo
69' Louis Saha
71' Paul Scholes
Data: 22.01.2005 r.

Man Utd: Carroll - G Neville, Heinze, Silvestre, Ferdinand - Keane, Scholes(O'Shea 75'), Ronaldo, Fletcher(Fortune 45') - Rooney(Giggs 75'), Saha

Aston Villa: Sorensen - Delaney(De La Cruz 11'), Ridgewell, Mellberg, Samuel - Solano(Moore 74'), Davis, Berson(Hitzlsperger 45'), Barry, Hendrie - Angel

W 24 kolejce angielskiej Premiership Manchester United podejmował na Old Trafford Aston Villę. Kilka dni wcześniej gracze United pokonali Exeter i awansowali do dalszych rozgrywek FA Cup. Dzisiejszy mecz był kolejnym pojedynkiem o punkty których tak wiele drużyna Sir Alexa straciła na początku sezonu. W dzisiejszym spotkaniu Ferguson wystawił bardzo mocny skład. W ataku razem zagrali Saha i Rooney. Tymczasem miejsce między słupkami United zajął Carroll. Od pierwszych minut zagrał Ronaldo który w ostatnim meczu strzelił gola. Od pierwszego gwizdka nie zagrał Giggs któremu Sir Alex dał odpocząć.

Mecz rozpoczęli goście ale już od pierwszych minut bardzo przeszkadzał im Ronaldo. W drugiej minucie dostał podanie od Keano ale faulowany był bramkarz Villi. Chwilę później zagranie ręką Ronaldo. W 6 minucie dobrą okazję miał Saha, ale po dośrodkowaniu Rooneya Francuz nie zdołał strzelić bramki.

W 8 minucie Manchester United objął prowadzenie. Gola zdobył nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. Wielki wkład miał Saha który dobrze odebrał piłkę Melbergowi a Ronaldo uderzył z 20 jardów umieszczając piłkę w siatce.

Chwilę po rozpoczęciu uderzał Rooney ale dobrze obronił ten strzał Sorensen. Niestety już w 11 minucie kontuzję złapał Delaney, został on zmieniony przez Del La Cruza. W 15 minucie rzut rożny wykonywał Hendrie jednak zawodnicy United wybijają piłkę, przejął ją jednak Solano który potężnie uderzył na bramkę Carrolla. Roy pewnie obronił.

Dwie minuty później Saha uderzył z linii pola karnego ale Sorensen broni bez kłopotów. W 20 minucie meczu po wrzuceniu piłki w pole karne Villi błąd popełnił Sorensen którego niestety nie wykorzystał Silvestre strzelając nad bramką.

25 minuta przyniosła żółtą kartkę dla Keano. Kapitan United ciągnął za koszulkę Hendriego. Niespełna minutę później kolejny żółty kartonik, tym razem dla Bartona który faulowal Sahe. Pięć minut później Scholes dobrze podaje do Ronaldo, Portugalczyk strzela na bramkę ale za słabo.

„Diabły” próbowały także ataków pozycyjnych ale Mellberg i inni obrońcy Villi w porę przerywali akcje United. W 37 minucie nastąpiło małe zamieszanie na boisku. Najpierw Ronaldo był faulowany przez Ridgewella za co zawodnik gości otrzymał żółtą kartkę a potem Cristiano chcąc nie pozostać dłużnym sfaulował go i także ujrzał żółtą kartkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry kolejna akcja Villi. Dobre dośrodkowanie zostało wyłapane przez Carrolla.

Do pierwszej części gry sędzia doliczył dwie minuty. W końcówce żółtą kartkę dostał gracz gości – Hendrie. Rezultat spotkania się nie zmienił i arbiter zakończył pierwsze 45 minut. Druga połowa rozpoczęła od zmian w oby drużynach. W składzie United został zmieniony Fletcher przez Fortunea a w składzie gości na boisku pojawił się Hitzlsperger zastępując Bersona.

W 47 minucie w pojedynku 1 na 1 swoich sił próbował Solano jednak po raz kolejny został os powstrzymany przez świetnie spisującego się Heinze. Trzy minuty później świetne podanie na wolne pole do Ronaldo. Portugalczyk jednak faulowany przez Samuela.

W 53 minucie Aston Villa doprowadza do wyrównania. Mocny strzał Hitzlspergera obronił Carroll ale przy dobitce Barry’ego zaspała obrona i ten bez problemu skierował piłkę do siatki. Remis.

Manchester chciał szybko zapomnieć i wyjść na prowadzenie. Chwilę po rozpoczęciu Saha na spalonym. W 64 minucie zagranie ręką przez Solano, następnie Ronaldo wywalczył piłkę i uderza, jednak piłka poszybowała ponad bramką. Widać było że United chcą wygrać te spotkanie bo przy takiej stracie punktów do lidera trzy oczka zwiększyłyby szanse MU.

W 69 minucie meczu Manchester United wychodzi na prowadzenie. Piłkę dostał Louis Saha i po jego strzale piłka uderza w zawodnika Villi i wpada do bramki bezradnego Sorensena.

Dosłownie minutę później Paul Scholes pogrąża rywali strzelając na 3-1 dla United. Paul znalazł się w polu karnym i skutecznie uderzył na bramkę Villi.

Tuż po rozpoczęciu żółtą kartkę otrzymał Solano który w kolejnym pojedynku okazał się słabszy od Heinze i zmuszony był do faulu. W 73 minucie właśnie za Solano wszedł Moore. Gospodarze jednak nie rezygnowali i konstruowali kolejne akcje na bramkę Sorensena.

Na kwadrans przed końcem mocne uderzenie Silvestre’a po dośrodkowaniu Giggsa ale ponad bramką. Kilka minut później polujący na swoją 50 bramkę w barwach United Keano próbował zaskoczyć Sorensena, jednak bezskutecznie. W 82 minucie meczu uderzenie Barry’ego na bramkę Carrolla. Roy pewnie złapał piłkę. Chwilę później Moore także uderza na bramkę United ale nieskutecznie.

Ostatnie minuty spotkania na Old Trafford to bombardowanie bramki Carrolla w pełnym tego słowa znaczeniu. Kolejne strzały co raz mocniejsze ale Roy świetnie dawał sobie z nimi radę. W doliczonym już czasie gry drugiego gola mógł zdobyć Cristiano Ronaldo ale jego strzał minimalnie przeleciał nad poprzeczką.

Do końca spotkania nic już się nie zmieniło i Manchester United odniósł swoje kolejne zwycięstwo w Premiership i awansował na drugie miejsce w tabeli. Arsenal rozegra swój mecz jutro.