LIGA MISTRZÓW

22' Nemanja Matić
72' Antonio Valencia
90' Marouane Fellaini
Mohamed Ali Camara 48'
Godzina: 21:00
Data: 27.11.2018 r.

Manchester United: De Gea - Valencia (Mata 72'), Smalling, Jones, Shaw, Matić, Fellaini, Fred (Pogba 64'), Lingard (Lukaku 64'), Rashford, Martial

Young Boys: Van Ballmoos - Mbabu, Camara, Von Bergen (Garcia 46'), Benito, Sow, Lauper, Aebischer, Sulejmani (Fassnacht 66'), Assale, Nsamé (Ngamaleu 83')

Manchester United pokonał Young Boys 1:0 (0:0) w 5. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły dzięki bramce Marouane’a Fellainiego w doliczonym czasie gry zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Champions League.

Jose Mourinho mocno zamieszał składem Manchesteru United i dokonał sześciu zmian w wyjściowej jedenastce. Na ławce usiedli Paul Pogba i Romelu Lukaku, a Alexis Sanchez nie znalazł się w kadrze meczowej. W defensywie miejsce kontuzjowanego Victora Lindelofa zajął Phil Jones.

Czerwone Diabły mogły znakomicie rozpocząć wtorkowe starcie. Już w 4. minucie przed szansą stanął Marcus Rashford, który dostał podanie z własnej połowy od Luke’a Shawa. Anglik zdecydował się na przelobowanie bramkarza gości, ale podciął piłkę za mocno i w efekcie ta poszybowała nad poprzeczką.

Chwilę później na bramkę Szwajcarów sunął kolejny atak Manchesteru United. Tym razem akcję strzałem kończył Fred, ale i tym razem uderzenie było niecelne. Dominacja Czerwonych Diabłów była niepodważalna, lecz gospodarze nie potrafili udokumentować tego golem.

Im dłużej trwało spotkanie, tym coraz większą frustrację widać było na twarzach zawodników Manchesteru United oraz Jose Mourinho. Kolejne sytuacje miał Marcus Rashford – najpierw uderzył za lekko, a następnie niecelnie.

W 41. minucie Rashford przeprowadził znakomity atak lewą stroną boiska. Anglik zaabsorbował uwagę defensywy Young Boys, wyłożył natomiast piłkę niedokładnie na jedenasty metr do Marouane’a Fellainiego. Po chwili akcję ratować próbował Fred, oddał tylko niecelny strzał. Do przerwy kibice na Old Trafford bramek się nie doczekali.

Po zmianie stron Czerwone Diabły często gościły pod polem karnym Young Boys, lecz stwarzanie klarownych sytuacji strzeleckich przychodziło zawodnikom z trudem. W 55. minucie z ostrego kąta w światło bramki nie trafił Marcus Rashford. Chwilę później fatalne pudło zanotował Marouane Fellaini – uwagę bramkarza gości zaabsorbował Jesse Lingard, piłka spadła do Belga, a ten huknął z woleja równie mocno, co niecelnie.

W 62. minucie Manchester United oddał dopiero drugi celny strzał na bramkę Davida von Ballmoosa. Zza pola karnego uderzał Jesse Lingard. Anglik przymierzył bardzo mocno, lecz bramkarz Young Boys był na posterunku. Chwilę później Jose Mourinho zdecydował się na pierwsze zmiany – Paul Pogba zastąpił Freda, a Romelu Lukaku wszedł w miejsce Lingarda.

Young Boys niewiele robiło sobie z ataków Manchesteru United i w końcu samo zaatakowało. W 70. minucie tylko cudowny refleks De Gei uchronił gospodarzy przed stratą bramki. Strzał zza pola karnego oddał Ulisses Garcia, piłka odbiła się od Chrisa Smallinga, od Kevina Mbabu i zmierzała do siatki. Na linii bramkowej zatrzymał ją jednak De Gea!

Kolejne minuty, to kolejne nieporadne ataki Czerwonych Diabłów. Strzały głową oddawali Lukaku i Smalling. Piłka po tych uderzeniach nie leciała jednak nawet w światło bramki.

Kiedy wydawało się, że wieczór zakończy się frustrującym remisem, Manchester United uciekł spod topora. Daleką piłkę w pole karne posłał Luke Shaw, tam pod nogi Fellainiego strącił ją Lukaku. Marouane najpierw ładnie się zastawił, a następnie posłał piłkę do siatki! Ten gol dał Czerwonym Diabłom awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, bo Juventus pokonał Valencię 1:0.