Data: 20.09.2023 r.
Stadion: Allianz Arena

Bayern Monachium: Ulreich – Laimer, Upamecano, Min-jae, Davies – Goretzka, Kimmich – Sane (Tel 87'), Musiala (Choupo-Moting 75'), Gnabry (Coman 63') – Kane (Muller 87')

Manchester United: Onana – Dalot, Lindelof, Martinez, Reguilon – Casemiro, Eriksen (McTominay 68'), Fernandes – Pellistri (Garnacho 80'), Hojlund (Martial 80'), Rashford

Cudu w Monachium nie było. Manchester United przegrał z Bayernem Monachium 3:4 (0:2) na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostateczny wynik na Allianz Arenie był lepszy niż gra.

Duża liczba kontuzji w zespole Manchesteru United sprawiła, że Erik ten Hag nie mógł mocno zamieszać wyjściową jedenastką po ostatniej porażce z Brighton & Hove Albion (1:3). W porównaniu do starcia z Mewami mieliśmy tylko jedną zmianę – Facundo Pellistri zmienił Scotta McTominaya.

Początek Czerwonych Diabłów na Allianz Arenie wyglądał obiecująco. Zespół Ten Haga zaczął odważnie i już w 4. minucie miał świetną okazję. Strzał z bliskiej odległości oddał Christian Eriksen, a dobrą interwencję zanotował Sven Ulreich. W akcji popychany w polu karnym był Pellistri, ale arbiter nie analizował tego zajścia.

Odważna gra Manchesteru United mogła się podobać. Czerwone Diabły kolejną ciekawą akcję przeprowadziły w 18. minucie. W pole karne Bayernu wpadł Marcus Rashford, zakręcił Konradem Laimerem, lecz oddał za lekki strzał z ostrego kąta, by zaskoczyć Ulreicha.

Wraz z upływem pierwszej połowy siły zaczęły opuszczać zawodników Erika ten Haga. W 28. minucie Bayern podkręcił tempo i objął prowadzenie. Duża była w tym zasługa Andre Onany, który zanotował fatalną interwencję. Harry Kane wymienił podanie z Leroyem Sane i wycofał futbolówkę do Niemca przed szesnastkę. Ten nie strzelił mocno, ale błąd na linii popełnił Onana. Futbolówka wyślizgnęła się z rąk Kameruńczyka.

Pięć minut później było już 2:0 dla Bayernu. Mistrzowie Niemiec tym razem przeprowadzili atak lewą stroną. Jamal Musiala bezlitośnie zakręcił Diogo Dalotem i dograł do niepilnowanego Serge’a Gnabry’ego. Ten precyzyjnym strzałem z jedenastu metrów w długi róg zwiększył prowadzenie gospodarzy.

Reakcji Manchesteru United na stracone gole nie było. Czerwone Diabły zapisały na swoim koncie niecelne strzały Bruno Fernandesa i Rasmusa Hojlunda, ale nie była to odpowiedź, której oczekiwał Erik ten Hag.

Tuż przed przerwą znów zrobiło się groźnie w szesnastce Manchesteru United. Kąśliwe uderzenie z lewej nogi oddał Leroy Sane. Piłka o centymetry minęła bramkę Onany.

Manchester United potrzebował impulsu, aby wrócić do gry w Monachium i ten nadszedł tuż po przerwie. W 49. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły składną akcję. Rashford odegrał w szesnastce do Hojlunda, który strzałem z lewej nogi zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach United. Duńczykowi pomógł też rykoszet od Kima Mina-jae.

W 53. minucie Bayern wrócił do dwubramkowego prowadzenia. Arbiter po konsultacji z VAR-em podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Christiana Eriksena. Duńczyka ustrzelił Dayot Upamecano. Futbolówkę na jedenastym metrze ustalił Harry Kane i choć Andre Onana wyczuł jego intencje, to strzał Anglika był zbyt precyzyjny, aby go obronić.

Kilka minut później mogło być już 4:1 dla Bayernu Monachium po błyskawicznej akcji. Musiala zagrał do rozpędzonego Sane, ten przepchnął Reguilona, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów trafił futbolówką w słupek.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Bayernu i brak ambicji Manchesteru United na zmianę boiskowych wydarzeń. W 78. minucie Bawarczycy byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Groźne uderzenie z linii szesnastu metrów oddał Eric Maxim Choupo-Moting, a dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Andre Onana. Chwilę później Kameruńczyk musiał bronić ponownie, tym razem po strzale Kingsleya Comana.

W 88. minucie Manchester United zmniejszył straty za sprawą Casemiro. Brazylijczyk dostał dość przypadkową piłkę w szesnastce Bayernu i upadając na murawę zdołał oddać strzał, którym zaskoczył monachijskiego bramkarza.

Nie był to koniec strzelania na Allianz Arenie. W doliczonym czasie gry Joshua Kimmich zagrał świetną piłkę do Mathysa Tela. Rezerwowy Bayernu strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Onanie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry Manchester United zdobył trzeciego gola. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Bruno Fernandes, głowę w szesnastce dołożył Casemiro i zmniejszył rozmiary porażki na 3:4.