82' Roger Assalé Paul Pogba 35'
Paul Pogba 44' [K]
Fred 49'
Anthony Martial 66'
Data: 19.09.2018 r.
Stadion: Stade de Suisse

Young Boys: Von Ballmoos – Mbabu, Camara, Von Bergen, Benito – Fassnacht (Ngamaleu 65'), Sow (Aebischer 59'), Sanogo, Sulejmani – Assalé, Hoarau (Nsame 75')

Manchester United: De Gea – Dalot, Smalling, Lindelof, Shaw – Fred (Fellaini 69'), Matić, Pogba (Pereira 75') – Rashford (Mata 69'), Lukaku, Martial

Czerwone Diabły bardzo dobrze rozpoczęły przygodę z Ligą Mistrzów w sezonie 2018/2019, wygrywając wyjazdowe spotkanie 1. kolejki fazy grupowej z Young Boys 3:0. Dwie bramki zdobył Paul Pogba, a jedną dołożył Anthony Martial. Warto odnotować, że udany debiut w Manchesterze United zaliczył Diogo Dalot.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8. minucie, gdy Hoarau uderzył głową z około 11 metrów po dośrodkowaniu Mbabu. Lindelof nie upilnował dokładnie rywala. Piłka po koźle minęła jednak bramkę Davida De Gei.

14. minuta to walka Lukaku z Camarą w polu karnym. Belg zdołał uderzyć lewą nogą, lecz trafił tylko w boczną siatkę bramki Von Ballmoosa. Dwie minuty później Camara został nieco zignorowany przez zawodników United, którzy otworzyli mu szeroko drogę do bramki. Zawodnik Young Boys zdecydował się na mocne uderzenie. De Gea musiał sparować piłkę na rzut rożny.

Marcus Rashford próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta z pierwszej piłki w 21. minucie. Przy akcji asystował Luke Shaw. Piłka po uderzeniu napastnika United odbił się jednak od zewnętrznej strony słupka.

Diogo Dalot po bardzo udanym i pewnym początku meczu, zaliczył wpadkę w 30. minucie spotkania. Defensor United poślizgnął się w polu karnym obok atakującego Fassnachta. Z pomocą przyszedł na szczęście bardziej doświadczony Smalling, który wślizgiem zablokował mocne uderzenie rywala.

Fassnacht ponownie dał o sobie znać kilka minut później. Zawodnik otrzymał piłkę przed polem karnym, miał sporo miejsca, więc bez dłuższego namysłu zrobił kilka kroków do przodu i uderzył z całej siły pod poprzeczkę. De Gea był zmuszony delikatnie sparować piłkę i wybić ją poza linię końcową na rzut rożny.

Wynik meczu w 35. meczu udało się otworzyć Paulowi Pogbie. Francuz po krótkim odegraniu od Freda przed polem karnym wykonał szybki zwód, przełożył futbolówkę na lewą nogę, zdołał znaleźć lukę między kilkoma obrońcami i mocnym uderzeniem skierował piłkę prosto w okienko bramki Szwajcarów. Była to pierwsza bramka Pogby w Lidze Mistrzów w koszulce Manchesteru United.

Drugi gol przyszedł dla United jeszcze w pierwszej połowie. Luke Shaw wywalczył rzut karny po tym jak próbował dośrodkowywać piłkę w pole karne, a ta uderzyła w rękę Mbabu. Futbolówkę na 11. metrze ustawił Pogba. Francuz długo drobił kroki po gwizdku arbitra, ale w końcowej fazie pewnie i mocno skierował piłkę do siatki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy o swojej obecności przypomniał Anthony Martial. Francuz prostym piruetem uwolnił się spod opieki rywala i otworzył sobie drogę do bramki. Ruszył sprintem w jej kierunku, oddał strzał lewą nogą, lecz w porę został zablokowany. To mógł być idealny początek drugiej odsłony meczu.

W 55. minucie zrobiło się gorąco pod bramką De Gei. Sulejmani rozpoczął atak lewą flanka, dograł w tempo do Assalé, który zdecydował się na efektowny strzał piętką. Piłka po uderzeniu minęła na szczęście światło bramki De Gei.

Mecz w Szwajcarii na pewno podniesie na duchu Martiala, który zaliczył udaną drugą połowę, zwieńczoną bramką. Po szybkim kontrataku Pogby w 65. minucie, Paul odegrał piłkę delikatnie do boku. Martial przyjął, uderzył i piłka po lekkim rykoszecie przeleciała nad nogą bramkarza Young Boys.

W 74. minucie gospodarze zmarnowali swoją najlepszą okazję strzelecką tego spotkania. Po kolejnym już rzucie rożnym, na 5. metrze do podania doszedł Camara. Defensor Szwajcarów uderzył z pierwszej piłki, ale na minęła słupek bramki De Gei po zewnętrznej stronie.

Wynik spotkania w 81. minucie mógł podwyższyć Juan Mata. Hiszpan otrzymał dokładne podanie z lewej flanki od Luke’a Shawa. Hiszpan strzelił mocno, ale chybił o kilkanaście centymetrów.

W doliczonym czasie gry piłkę do siatki po dograniu od Diogo Dalota wpakował Romelu Lukaku. Belg był jednak na wyraźnym spalonym i bramka nie została zapisana na konto napastnika Manchesteru United.