45' Christian Fassnacht
49' Christopher Martins Pereira
66' Moumi Ngamaleu
90' Theoson Siebatcheu
Cristiano Ronaldo 13'
Aaron Wan-Bissaka 35'
Raphael Varane 54'
Godzina: 18:45
Data: 14.09.2021 r.
Stadion: Stadion Wankdorf

Young Boys: Von Ballmoos – Hefti (Sulejmani 83'), Camara, Lauper (Zesiger 90'), Garcia – Sierro (Siebatcheu 46'), Pereira (Rieder 82') – Fassnacht, Aebischer, Ngamaleu – Elia (Kanga 90')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Van de Beek (Varane 46'), Fred (Martial 89') – Sancho (Dalot 37'), Fernandes (Matić 72'), Pogba – Ronaldo (Lingard 72')

Manchester United nie rozpoczął udanie sezonu 2021/2022 w Lidze Mistrzów. Czerwone Diabły sensacyjnie przegrały na wyjeździe z Young Boys (1:2). Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera od 35. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce Aarona Wana-Bissaki. W piątej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo gospodarzom podarował Jesse Lingard.

Już pierwsze minuty wtorkowego spotkania w Bernie pokazały, że mecz z Young Boys nie będzie należał do lekkich, łatwych i przyjemnych. Gospodarze postanowili nie murować swojej bramki i wyprowadzali odważne ataki. W 3. minucie stratę zanotował Jadon Sancho, a Meschak Elia z łatwością przepchnął Freda. Kongijczyk chwilę później uderzył po długim rogu, lecz pomylił się o dobry metr.

Manchester United pierwszy groźny atak wyprowadził w 13. minucie i od razu objął prowadzenie. Kapitalne podanie w pole karne Szwajcarów posłał Bruno Fernandes. Portugalczyk dostrzegł w szesnastce Cristiano Ronaldo i zagrał do niego z lewego skrzydła zewnętrzną częścią stopy. 36-latek nie zwykł marnować takich okazji i zdobył swoją 135. bramkę w Lidze Mistrzów.

Stracony gol nie podciął skrzydeł Young Boys. Szwajcarzy dobrą okazję mieli w 24. minucie. Groźne uderzenie zza pola karnego oddał Christian Fassnacht, a znakomitą interwencję zanotował David de Gea. Na bramkę gospodarzy ruszył szybki kontratak, który strzałem z ostrego kąta zakończył Cristiano Ronaldo. Na krótkim słupku dobrze ustawiony był David von Ballmoos.

Od 35. minuty Manchester United zmuszony był grać w osłabieniu. Aaron Wan-Bissaka spóźnił się z interwencją i mocno nadepnął na kostkę Christophera Martinsa Pereiry. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał czerwoną kartkę angielskiemu defensorowi Czerwonych Diabłów. Ole Gunnar Solskjaer musiał dokonać pierwszej zmiany – Diogo Dalot wszedł w miejsce słabo spisującego się Jadona Sancho.

Young Boys zwietrzyło swoją szansę i zaczęło atakować coraz odważniej. W 38. minucie gospodarze przeprowadzili świetną akcję. Ulisses Garcia zagrał wzdłuż pola karnego, do piłki w szesnastce doszedł Christian Fassnacht, uderzył z woleja i pomylił się naprawdę nieznacznie. Do przerwy wynik meczu nie uległ jednak zmianie.

Ole Gunnar Solskjaer w przerwie dokonał korekty w swoim składzie. Raphael Varane zmienił Donny’ego van de Beeka, co oznaczało przejście na ustawienie trzema środkowymi obrońcami. Rolę wahadłowych zaczęli pełnić Luke Shaw i Diogo Dalot.

W 54. minucie na bramkę Young Boys dobry atak wyprowadził Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wyprzedził Mohameda Aliego Camarę i wpadł z piłką w szesnastkę. Napastnik Czerwonych Diabłów nie zdołał natomiast oddać strzału, bo lekko naciskał na niego wracający do defensywy piłkarz Young Boys. Ronaldo padł na murawę, sędzia ku niezadowoleniu CR7, nie wskazał na wapno.

Mistrzowie Szwajcarii grali ambitnie i dopięli swego w 66. minucie. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła na piąty metr posłał Meschak Elia. Raphael Varane nie upilnował Moumiego Ngamaleu na krótkim słupku i ten z bliskiej odległości zaskoczył Davida de Geę.

Manchester United grając w osłabieniu był wyraźnie zagubiony. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera nie oddawali w ogóle strzałów na bramkę Young Boys, sporadycznie przedzierali się też pod pole karne rywali. Po zejściu z boiska Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandesa wyglądało to tak, jakby zespół był pogodzony z remisem.

W 87. minucie Young Boys byli bliscy objęcia prowadzenia. Sandro Lauper zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego i tylko efektowna parada Davida de Gei zapobiegła stracie drugiego gola przez Manchester United.

Do końca spotkania przeważali piłkarze Young Boys i w piątej minucie doliczonego czasu gry uśmiechnęło się do nich szczęście. Jesse Lingard chciał wycofać piłkę do Davida de Gei, ale podał ją prosto pod nogi Theoson Siebatcheu. Piłkarz Young Boys znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Manchesteru United i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki. Trzy punkty zostały w Bernie...

Manchester United w 2. kolejce Ligi Mistrzów zagra z Villarrealem na Old Trafford (29 września).