Godzina: 21:00
Data: 08.12.2021 r.

Manchester United: Henderson (Heaton 67') – Wan-Bissaka, Bailly, Matić, Shaw (Mengi 61') – Van de Beek, Mata (Savage 89') – Amad (Shoretire 67'), Lingard (Iqbal 89') – Greenwood, Elanga

Young Boys: Faivre – Maceiras, Camara (Lauper 76'), Lustenberger, Lefort – Martins, Aebischer (Hefti 62') – Elia (Maier 87'), Rieder (Hefti 62'), Ngamaleu – Siebatcheu (Kanga 62')

Manchester United zremisował z Young Boys 1:1 (1:1) w 6. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły zagrały w mocno rezerwowym składzie. Wynik spotkania otworzył Mason Greenwood, a tuż przed przerwą wyrównał Fabian Rieder.

Ralf Rangnick mocno zamieszał wyjściową jedenastką Manchesteru United i w porównaniu do spotkania z Crystal Palace dokonał aż jedenastu zmian w podstawowym składzie. Szansę od pierwszych minut dostali m.in. Amad Diallo i Anthony Elanga. Na ławce rezerwowych usiedli natomiast piłkarze Akademii United.

Czerwone Diabły, choć grały mocno przemeblowanym składem, to mecz rozpoczęły udanie. Już w 3. minucie dobrą piłkę nad linią obrony zagrał Juan Mata. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Amad Diallo. Uderzenie z lewej nogi było jednak za słabe, aby zaskoczyć bramkarza Young Boys.

Manchester United naciskał i prowadzenie objął w 9. minucie. Do ofensywnej akcji podłączył się Luke Shaw. Anglik dośrodkował piłkę na ósmy metr spod linii końcowej. W szesnastce Szwajcarów znakomicie znalazł się Mason Greenwood i efektownym strzałem z woleja wpakował futbolówkę do siatki.

Po objęciu prowadzenia inicjatywa nadal należała do Manchesteru United. Czerwone Diabły bez większych problemów dochodziły do sytuacji w polu karnym Young Boys. W 31. minucie Greenwood uruchomił świetnym podaniem Jessego Lingarda. Ten zagrał do Amada Diallo, który wpadł w pole karne gości, ale przekombinował z dryblingiem. Strzału na bramkę Guillaume’a Faivre’a nie obserwowaliśmy.

W 34. minucie powinno być 2:0 dla Manchesteru United. O piłkę na lewym skrzydle świetnie powalczył Mason Greenwood. Anglik podprowadził sobie futbolówkę pod linię końcową i zagrał do Juana Maty. Hiszpan miał sporo czasu na oddanie strzału, ale jego próbę zablokował Fabian Lustenberger do spółki z Faivre’em.

Końcówka pierwszej połowy należała do ekipy Young Boys, a Czerwone Diabły zaczęły popełniać błąd za błędem. W 42. minucie Donny van de Beek źle zagrał piłkę do Aarona Wana-Bissaki przed własną szesnastką i futbolówka trafiła do Fabiana Riedera. Ten przymierzył po długim rogu i nie dał szans Deanowi Hendersonowi. Gol szwajcarskiego pomocnika musiał się podobać.

Przed przerwą goście mieli jeszcze jedną dogodną okazje. Tym razem stratę zanotował Nemanja Matić. Na bramkę Deana Hendersona ruszyła szybka akcja. Strzał z ostrego kąta oddał Theoson Siebatcheu, a lecącą do bramki piłkę zablokował Eric Bailly.

Po zmianie stron szybko przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Anthony Elanga. 19-latek uderzał piłkę z ostrego kąta, a dobrą interwencją w bramce Young Boys popisał się Faivre. Szwed jeszcze lepszą okazję miał w 58. minucie. Manchester United przeprowadził szybką kontrę. Jesse Lingard zagrał piłkę w szesnastkę do Elangi, ten znalazł się w sytuacji sam na sam za bramkarzem Young Boys, ale przegrał ten pojedynek.

W 66. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli piłkarze Davida Wagnera. W defensywie Czerwonych Diabłów nastąpił chaos, a do sytuacji strzeleckiej doszedł Quentin Maceiras. Z jedenastu metrów uderzył jednak obok bramki Hendersona.

Chwilę później Ralf Rangnick zdecydował się na niespodziewaną zmianę. Tom Heaton zastąpił Deana Hendersona. Dla Anglika był to oficjalny debiut w ekipie Czerwonych Diabłów i pierwszy występ w Lidze Mistrzów w karierze. Na placu gry pojawił się też młody Shola Shoretire.

W kolejnych minutach w szeregach Manchesteru United zapanował chaos. Gracze Young Boys z dużą łatwością przedzierali się pod pole karne Manchesteru United, ale byli bardzo nieskuteczni.

W końcówce spotkania warty odnotowania był jeszcze fakt, że debiuty w zespole Manchesteru United zanotowali Zidane Iqbal i Charlie Savage.

Czerwone Diabły wygrały rywalizację w grupie F i mogą w spokoju oczekiwać losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów, które odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia.