LIGA MISTRZÓW

60' Alex Telles
68' Mason Greenwood
71' Alex Telles
90' Cristiano Ronaldo
Data: 29.09.2021 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles (Fred 89') – McTominay, Pogba (Cavani 74') – Greenwood (Lingard 89'), Fernandes, Sancho (Matić 74') – Ronaldo

Villarreal: Rulli – Moreno (Pena 73'), Torres, Albiol (Mandi 73'), Foyth – Trigueros (Estupinan 61'), Capoue, Parejo – Danjuma, Alcacer (Dia 58'), Pino (Gomez 73')

Manchester United wygrał z Villarrealem 2:1 (0:0) w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły komplet punktów zapewniły sobie praktycznie w ostatniej akcji. Gola na wagę trzech punktów zdobył Cristiano Ronaldo!

Manchester United mecz z Villarrealem zaczął od zdecydowanego pressingu i już w 2. minucie zagroził bramce gości. Świetny przechwyt przed polem karnym zanotował Scott McTominay, który podał piłkę do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zauważył lepiej ustawionego Bruno Fernandesa, lecz pomocnik Czerwonych Diabłów strzelił mocno nad poprzeczką.

Entuzjazm w szeregach drużyny Ole Gunnara Solskjaera opadł bardzo szybko, bo do głosu zaczęli dochodzić gracze Villarrealu. W 7. minucie stratę w środkowej strefie boiska zanotował Paul Pogba. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Arnaut Danjuma, miał przed sobą tylko Davida de Geę, ale strzelił prosto w Hiszpana.

Manchester United odpowiedział niecelnym strzałem Cristiano Ronaldo po rzucie rożnym. W 10. minucie bramce Czerwonych Diabłów znów zagroził Danjuma. Strzelił po długim rogu, a świetnie między słupkami spisał się De Gea.

Piłkarze Solskjaera nie potrafili odepchnąć gry od własnej bramki. Diogo Dalotem raz po raz niemiłosiernie kręcił Danjuma. W 17. minucie Holender ograł portugalskiego defensora, dośrodkował na głowę Paco Alcacera, a instynktowne uderzenie napastnika Villarrealu w wielkim stylu obronił De Gea.

Villarreal grał na Old Trafford bez kompleksów i często zagrażał bramce Manchesteru United. Szanse w kolejnych minutach mieli Alberto Moreno i Paco Alcacer, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów uderzali niecelnie.

Manchester United pierwszy celny strzał na bramkę zanotował dopiero w 38. minucie. Uderzenie Paula Pogby nie mogło jednak sprawić problemów Gerónimo Rulliemu. Czerwone Diabły najlepszą okazję na objęcie prowadzenia przed przerwą miały w 43. minucie. Pogba zagrał piłkę nad linią obrońców, a Alberto Moreno przeciął tor lotu futbolówki w taki sposób, że omal nie wpakował jej do własnej bramki.

W 45. minucie do sporego wysiłku po raz kolejny zmuszony został David de Gea. Tym razem Yeremi Pino z łatwością ograł Alexa Tellesa, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, a znakomitą interwencję zanotował De Gea.

Po zmianie stron w grze Manchesteru United nie było widać chęci do zmiany wyniku. Większą inicjatywę przejawiał Villarreal i Hiszpanie zostali za to nagrodzeni w 53. minucie. Goście przeprowadzili szybką akcję, którą celnym strzałem zakończył Paco Alcacer. Napastnik Villarrealu dostał dobre podanie na szóstym metrze od Danjumy i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Manchester United chciał szybko odpowiedzieć na straconą bramkę. W 56. minucie dobrą akcją przed szesnastką Villarrealu przeprowadził Fernandes. Portugalczyk minął jednego z defensorów, strzelił mocno, natomiast obok bramki.

W 60. minucie Czerwone Diabły dopięły swego! Gospodarze mieli rzut wolny z prawej strony boiska po faulu na Masonie Greenwoodzie. Do piłki podszedł Fernandes i zagrał ją przytomnie przed pole karne do niepilnowanego Alexa Tellesa. Brazylijczyk huknął z woleja z lewej nogi, skierował futbolówkę w długi róg i w ten sposób zdobył swojego pierwszego gola w karierze w barwach Manchesteru United!

Chwilę później doskonałą sytuacje na objęcie prowadzenia miał Jadon Sancho. Anglik poślizgnął się jednak w szesnastce Villarrealu i nie zdołał oddać strzału na bramkę Rulliego.

Manchester United szukał zwycięskiego trafienia, a w 79. minucie bliski szczęścia był Edinson Cavani. Wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Urugwajczyk dostał znakomite podanie od Masona Greenwooda. El Matador uderzył futbolówkę głową, posłał ją natomiast tuż obok bramki.

W 86. minucie szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli gracze Villarrealu. Moi Gomez oddał strzał zza pola karnego, który przed siebie odbił De Gea. Po chwili przed szansą stanął Boulaye Dia, ale zablokował go Alex Telles.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, do akcji wkroczył Cristiano Ronaldo. W piątej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie w szesnastkę posłał Fred. Ronaldo zgrał piłkę przytomnie do Lingarda, który wyciągnął z bramki Rulliego i odegrał do Portugalczyka. Ten strzałem z ostrego kąta zdobył bramkę na wagę trzech punktów!